Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukák és számítógép? Nálatok...

Apukák és számítógép? Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, hogy a ti párotok mennyi időt tölt a gyerekkel, miután hazajön a munkából? Van egy másfél éves kisfiúnk, de emellett az enyémnek sokszor van ideje mozimaratont rendezni a gép előtt, máskor pedig órákig játszik háborúsat, vagy pókerezik, focit néz, stb... Én pedig már kb 2 éve nem láttam egyetlen normális filmet sem, csak amit a tv-ben leadnak. De nem is a film itt a lényeg. Próbáltam legalább az esti fürdetést rásózni, de sokszor ettől is sikerül megkímélnie magát. Ja, arról nem is beszélek, hogy én "csak itthon ülök és nem csinálok semmit"... Nálatok hogy megy ez? Mennyit segít a párotok?

2013. márc. 2. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hete beszélgettem el a párommal erről a témáról.Dettó ugyanezt csinálta ő is.Én a szemébe mondtam h jó lenne ha néha a gyerekkel is játszana nem csak a számítógépen!Azóta javult a helyzet.Ki kell állni magunkért mert képesek nagyon ellustulni.:)
2013. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 CsiNiki válasza:
100%
A mi kislányunk fél éves.Sajnos hasonló a helyzet. A férjem annyit segít,h a vízzel teli kiskádat behozza és kiviszi a szobából.Hazaért a melóból, megebédel (minden nap főznöm kell, mert itthon vagyok) majd netezik és filmet néz estig. Persze veszekedés van ha szólok érte!
2013. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem tudja, hogy nem egyszerü a gyerekekkel, ezért segít is.

Nincs sa nagyszülö se senki más, és az elsö perctöl kezdve teljes értékü apuka.

habár nem kell mosnia, vasalnia és föznie is csak ha nagyon akar és kitalál valamit vasárnapra. takarítania sem kell nagyon, néha porszívozik. De az ö feladata az iratok rendben tartása, számlák lefüzése, minden pénzügyi átutalások rendben tartása. és a gyrekek lekötése ha valamit akarok csinálni.

fürdetni felesben csináljuk, ö az egyiket én a másikat. (mindegyik még nagyon kicsi, így nem lehet egyedül)


férjemnek nagyon megy, hogy számítogéppel ül le a gyerek mellé, aki közben fözi neki a játékkonyhán a vacsorát, a másik meg az ölében ülve elrágcsál egy játékot.


miután leraktuk a gyerkeket vagy netezünk vagy tv-nk, most pl xbox-ik. de meg van melyik nap kinek a sorozata megy amit néz. pl férjem ncis-t néz és még komédiákat (azokat én is szeretem), én meg grac klinikát meg ilyenekt nézek. néha rendelünk filmet, azt együtt választjuk ki melyik legyen.

mi ezeket is együtt csináljuk miután a gyerek lefeküdt.


Gyerekkel jól el van, házimunkát pedig keveset csinál.

De nagyon jól keres és mindenünk meg van. így bebiztosítottam magam mosogatógéppel, szárítógéppel és megtudom venni az egyszerhasználatos törlökendöket amik mindent leszednek. ezek könnyítenek a munkán.

2013. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az én férjem is szokott gépezni,játszani rajta,de inkább este ha a fiúnk már alszik.

Ha 7 végén itthon van akkor is a gyerek alvásidejében tudja le.

Mivel általában a 7 napból 6-ot dolgozik tudja,meg mondom is neki,hogy a fiának rá is szüksége van,ezért amikor tud foglalkozzon vele.

Be szokott segíteni,figyel rá,játszik vele ha dolgom van.

Persze biztos van apa aki többet foglalkozik a gyerekével mint ő,de azért nem panaszkodom,lehetne rosszabb is,sokkal rosszabb...

2013. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az enyém is a gép előtt ül. De legalább nem kocsmázik, meg nőzik. Én már ennek is nagyon tudok örülni a mai világban.
2013. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én férjem is szeret a gép előtt ülni, de foglalkozik a gyerekkel is. Együtt fürdetünk pl. Hétvégén Ő viszi sétálni a gyereket, hogy rendbe tudjam tenni a konyhát. Nem jár nőzni, nem jár kocsmázni. Házimunka az enyém, mivel én vagyok itthon a gyerekkel. Emellett nyelvet is tanul, nyelvsuliba jár, sok ideje elmegy mindennel.
2013. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is rákattant a férj a gépre, egyre több dologból húzta ki magát. A vége válás lett.
2013. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Gépezik, de segít is.

8 körül fürdetjük a 2,5 éves kislányunkat és Ő fenn marad gépezni kb. 9-fél 10-ig. Ez nálunk bevált.

2013. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem sem iszik, nem nőzik, nincsenek haverok akikkel eljárjon. Egyetlen szórakozása a számítógép, így amikor tud, előtte ül. Nálunk úgy van, hogy 3 körül ér haza, alszik 1 órát, utána megy a nagyobbik gyerekért. Aztán játszik vele, vagy együtt, ha nincs dolgom. Este ő vetkőzteti a kicsit, én fürdetem, utána altatom. Addig ő vacsiztatja a nagyot, fürdeti, kutyát leviszi, elmosogat, aztán megyek a nagyobbat altatni. Ő akkor tud a gép elé ülni. Reggel én viszem a nagyot oviba, apa dolgozni. Ha szabin van, napközben úgy intézem a dolgokat, hogy ő is tudjon játszani, kikapcsolódni. Én
2013. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9. folytatás

Én délben filmezek, netezek, míg a kicsi alszik. Este tévézek, meg a telefonommal netezek. :) Így mindenki boldog, mindenkinek jut szabadidő. Az én férjem emellett azért takarít, mosogat, bevásárol, ha kell és a gyerekekkel is játszik. Így napközben ritkán jut gépközelbe.

2013. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!