Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukák és számítógép? Nálatok...

Apukák és számítógép? Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, hogy a ti párotok mennyi időt tölt a gyerekkel, miután hazajön a munkából? Van egy másfél éves kisfiúnk, de emellett az enyémnek sokszor van ideje mozimaratont rendezni a gép előtt, máskor pedig órákig játszik háborúsat, vagy pókerezik, focit néz, stb... Én pedig már kb 2 éve nem láttam egyetlen normális filmet sem, csak amit a tv-ben leadnak. De nem is a film itt a lényeg. Próbáltam legalább az esti fürdetést rásózni, de sokszor ettől is sikerül megkímélnie magát. Ja, arról nem is beszélek, hogy én "csak itthon ülök és nem csinálok semmit"... Nálatok hogy megy ez? Mennyit segít a párotok?

2013. márc. 2. 20:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sajnos viszonylag sokat gépezik. Néha rá kell szólnom, hogy játszon már egy kicsit a lányával is, de azért sokszor eszébe jut magától is. Nem bánnám, ha kevesebbet ülne előtte, de azért neki is kell a kikapcsolódás. És legalább itthon van, nem csavarog.
2013. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 frászkarikaborsó ***** válasza:
Az enyém is szeret gépezni, de én is (meg szerintem mindenki aki ide írogat rendszeresen..). Én ahhoz ragaszkodom a legelejétől szinte, hogy amikor megetettem a babát és ő itthon van, akkor tegye le a gépet és játsszon vele. Pelenkáznia nem kell, fürdetni sem amíg nem akar, altatni is általában én szoktam és ha nyűgös a baba akkor is leginkább én kellek. Viszont legalább ha jó kedve van akkor szépen eljátszanak együtt és ilyenkor tudok menni csinálni a dolgomat. Ha nagyon rossz napunk van és felgyűlnek itthon a dolgok akkor megérem hogy másban segítsen, ha a baba körül épp nincs játszós dolog.
2013. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 zabmester ***** válasza:

Nálunk nehéz lenne megmondani, hogy ki gépezik többet :) Még az is meglehet, hogy én. Mondjuk ez nálunk úgy van, hogy ha itthon vagyok, az enyém mindig be van kapcsolva, de nem ülök előtte folyamatosan. A párom meg csak akkor kapcsolja be, ha játszik, ő nem szokott csak úgy "netezgetni", azt kb. negyed óra alatt letudja, megnézi, hogy kapott-e e-mailt, írt-e valaki neki fb-on, esetleg néha keres valamit, ha éppen eszébe jut valami, ennyi. Ja, meg mondjuk este filmnézés, sorozatnézés, ezeket mind gépen csináljuk, de ezt közösen.

Engem nem zavar, ha játszik, hadd szórakozzon :) Ha megkérem valamire, úgyis megcsinálja szó nélkül, foglalkozik a gyerekkel is, meg minden. Beszólni sosem szokott, hogy "csak itthon ülök és nem csinálok semmit", igaz, nálunk már ovis a gyerek, de ettől függetlenül nekem több a szabadidőm, mint neki, de még soha nem dörgölte az orrom alá.

2013. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Játszani késő este szoktam, amikor alszanak a gyerekek, vagy ha a nagyszülőknél vannak.

Filmet nézni együtt szoktunk a feleségemmel, szintén hasonló körülmények között.

Hétvégén szoktam még olyat, hogy videót vágok, meg ilyesmi, de akkor 10-15 percenként kell csak odaülni, 3 kattintásért.

Hét közben fél hatra érek haza, legkésőbb kilenckor már alszanak a gyerekek, közben vacsora is van. Ezt a kevés időt inkább velük töltöm.

2013. márc. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
sajnos nálunk dettó ugyan ez a helyzet mert állandóan játszik ha hazaér a munkából az az első neki! kislányunk 2 éves tudna vele játszani de sztem nem akar vagy nem tudom kisebb volt a lányunk azt mondta nem tud mit csinálni vele mert még kicsi most nagyobb most se játszik nem foglalkozik vele rászólni tud! néha mikor megszállja a szentlélek akkor hancúrozik vele de általában csak a gépet nyomja megállás nélkül házimunkában sem segít szóval megértelek.persze az sem jobb ha valaki kocsmába ját meg nőzni az persze rosszabb de ez így sem jó. Mikoe ezen össze vesztünk megbeszéltük hogy majd többet foglalkozik vele persze ez is csak pár napig volt így aztán megint a gép!
2013. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!