Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlenség egy...

Szerintetek felelőtlenség egy 3 hónapos kisbabával elmenni pár napra szállodába pihenni?

Figyelt kérdés
Március végére tervezünk egy 4 napos pihenést, 2 gyerekkel mennénk. A nagy 6 éves, a kicsi 3 hónapos. Nyilván nem bulizni akarunk 4 napig, meg nyakunkba venni a fél világot, hanem kicsit kipihenni a hétköznapokat. Igazából csak az lebeg a szemem előtt, hogy végre nem kell 4 napig takarítanom, főznöm, mosnom. Végre lesz idő kicsit a gyerekekkel lenni, nem az lesz a séta a kicsivel, hogy elloholunk reggel az oviig, meg vissza. Amikor megemlítettük ezt társaságban, hát kaptunk hideget-meleget. Hogy egy 3 hónapossal nem szabad elmenni, meg ne legyünk már ennyire önzők. Eléggé meglepődtem, és elgondolkodtatott a dolog. Tényleg önző, meg felelőtlen dolog elmenni egy ekkora babával?
2013. márc. 18. 13:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy az! A picinek még tetszeni is fog, mert több figyelem jut rá! Szerintem menjetek nyugodtan.
2013. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy a picinek állandóságra van szüksége, de pár alkalom, amit nem otthon tölt, nem lesz rá rossz hatással. Nem állandóan cibáljátok jobbra-balra. Ennyi erővel a nagyszülőkhöz se lehetne elvinni, vagy vendég se jöhetne, mert nem a megszokott a nap ?! Ez azért túlzás szerintem... (11 voltam)
2013. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, ha egy kicsit kizökken. Nem hiszek abban, hogy akinek babája/gyereke van szinte éljen új életet. Persze kell változtatni, de a szülő sem ülhet otthon bezárva. A gyerek szokjon bele a szülő életritmusába, még pici, formálható. Míg ha a szülő mond le mindenről akkor az előbb utóbb kiütközik rajta, a párkapcsolatba és bizony a gyereken is csapódik.
2013. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem menjetek nyugodtan. Te ismered a babádat. Gondolom simán be mered vállalni ezt a pár napot, máskülönben nem is agyalnál a dolgon. A nagynak is jót tesz egy kis kikapcsolódás, és nektek is.

A lista mindenképp hasznos, ill. a közeli gyerekorvos elérhetősége, gyógyszertár.

Mondjuk próbáljatok meg olyan szállodát nézni, ahol a nagy is talál kedvére való dolgokat. HA lehet kádas szobát kérjetek, így egyszerűbb a fürdetés. Sok szállodában van mondjuk babakád, de mi találkoztunk olyannal, ami akkora volt, mint egy lábáztató lavór (a babakád méretére sem árt rákérdezni). Mi akkor a 9 hós fiunkat zuhanyoztunk, hát nem volt egyszerű...

2013. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Dehogy! Nem önzőség, menjetek nyugodtan!

Én magam csak azért nem mennék, mert nagyon körülményes, túlaggódó, problémázó vagyok. Sajnos nem tudom leküzdeni. Így nekem ilyen kiruccanás nem való. De másokkal egyetértek, hogy menjenek! :)

Idén nyáron mi is elindulunk azért valahová pár napra. Akkor 10 hónapos lesz a kicsi, a nagyobb pedig 4 éves.

2013. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az állandósággal kapcsolatosan: nekem ebben a korban mind a kettőnek tök mindegy hogy hol volt, ha rázták a s.ggecskéjét és elérhető közelségben volt a cici. A nagyobbnak volt egy átmeneti időszaka kb. 8-10 hónaposan, hogy bárhol voltunk, onnan 12-re haza kellett érni, mert a déli alvását a saját ágyikójában óhajtotta a kisasszony. De ez tényleg csak az egyiknél volt és rövid ideig, előtte és utána is elaludt akár a babakocsiban is.
2013. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!