Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számíthat az édesanya a...

Mire számíthat az édesanya a gyámügytől, ha otthon hagyta a beteg gyermekét felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés
A nővérem gyermekeiről van szó, 11,és 9 évesek.Az apa bejelentette a Gyámügynél a tesómat,mert betegen otthon hagyta a nagyobbik kislányt.Milyen büntetésre számíthat?
2013. márc. 28. 11:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
30 km-re dolgozik,és jelenleg tömegközlekedéssel oldja meg a bejárást!
2013. márc. 28. 14:26
 12/21 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, ne haragudj, én úgy értelmeztem, hogy csak egyszer hagyta felügyelet nélkül a kislányát. Az biztos, hogy vizsgálódni fognak, de tényleg meg lehet érteni az apát.
2013. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sok tényezőtől függ. Dolgoztam kis falusi iskolában néhány évig, ott általános, bevett szokás volt, hogy a 7-8 éves gyerekre bízták órákra a 2-3 éve testvért. Először én is megdöbbentem, aztán kiderült, ez még a múltból maradt szokás, amikor a szülők hajnaltól késő estig a földeken dolgoztak, a nagy testvér vigyázott a kicsikre. Ha beteg volt a kicsi, akkor is ellátta a felügyeletét.

Szerintem gyerekfüggő is a dolog, de egy 11 éves gyerek már nyugodtan maradhat egyedül, ha megfelelően fel van készítve, meg tudja mikrózni az ebédet, ismeri az órát, be tudja venni a gyógyszereket. Írom ezt úgy, hogy soha nem hagytam egyedül kisgyermekeimet.

Természetesen betegségfüggő is a dolog, de gondolom, nem 40 fokos lázzal fuldokló gyereket hagyott magára az anyuka. Hamar ítélkezünk, de bizony ma nem nézik jó szemmel a munkáltatók, ha a szülő táppénzre megy, s esetleg hamar az utcán találja magát.

Jobb lenne, ha munkanélküli lenne, és nem tudná etetni-ruházni a gyerekeket? Az apuka feljelentés helyett inkább segítene, ha megfelelő lenne a kapcsolatuk, bizonyára az anyuka először neki szólt volna. Ne ítélkezzünk elsőre, nem hallottuk mindkét oldal érveit.

2013. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

# 12/13 Válasz !

Azt hiszem régen sokkal biztonságosabb körülmények között éltünk,mint most ! Azért mint gyerek éltem meg,hogyha a szüleink elmentek a szomszédok odafigyeltek ! De ez esetben apuka vállalni szokta a felügyeletet, sőt ahogy olvastam a testvér is. És a baj lássad milyen gyorsan megvan az én gyermekem ,pont egy aprócska torokgyulladással volt itthon . mivel nem nagyon volt beteg játszott , egy óvatlan pillanatban nekiesett az ajtónak és szétvagdalta az üveg, pont eret vágott . Ha nem vagyok vele, ki tudja mi történt volna! Azonnal nyomókötést tettem rá és mivel nagy volt a sérülés hívtam a mentőt !Az a gyerek aki kicsit beteg, az nem ül le, aki nagyon beteg meg ápolni kell ! Nincs kifogás nincs olyan ,hogy a munkahely sokkal fontosabb a gyerekemnél, mert ezek csak kifogások ! Megtalálom a módját, hogy felügyelettel legyen a gyermekem betegen, és akkor nyugodtan mehetek dolgozni !

2013. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam az édesapa nagyon sokszor átvállalta a felügyeletet,és a nagyszülők is,és mi is.A testvérem,de Én is felelőtlennek tartom a cselekedetét.A baj gyorsan megvan.11 éves még csak hagyján,de a 9 éves egy örök mozgó,aki imád ugrabugrálni,és kajlálkodni. Nyilván amikor beteg ő is elfekszik.De ettől függetlenül őt is hagyta már egyedül,betegen.Igaz telefonált neki,de akkor is.A lényeg,hogy megnyugtathatom,hogy semmi baja sem fog származni ebből az ügyből?Azért remélem jó tanulópénz lesz.
2013. márc. 28. 17:05
 16/21 anonim ***** válasza:
Ezekszerint apuka nem dolgozik,ha ő ráért volna??És nem minden munkahely bízza a táppénzt!Illetve lehet hogy apuka tudott is volna rá vigyázni,de jó lehet a szülők közt a kapcsolat ha feljelentésig fajult a dolog!Lehet nem szívesen bízta volna rá!
2013. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
# 16/16 Ez így ahogy van hülyeség, ez csak egy mellébeszélés a részedről. Mert a gyerekemet akkor sem fogom magára hagyni, ha nem vagyok jóban az apjával .És lehet az apának kötetlen a munkája .
2013. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászoló,teljesen jól látod a dolgot.Az apukának valóban van munkája,és mint írtam felelőség teljes édesapa.Kicsit furán hangozhat,hogy megvédem,főleg hogy a tesómmal nincs jóban,de engem soha nem bántott,és hazudnék ha azt mondanám,hogy nem szereti a gyerekeit,és nem tesz meg értük bármit.Közös megegyezéssel váltak,és igaz nem tartozik ide,de úgy mond sajnos átverte anyagilag a tesóm,ezért van harag!Nem vagyok rá büszke,mert a testvérem,ettől függetlenül Ő is szereti a lányokat,csak bután gondolkodik néha.
2013. márc. 29. 10:52
 19/21 anonim ***** válasza:

Már bocs ez nem mellébeszélés!!!!!Mert biztos hogy én sem hagynám egyedül otthon a gyerekemet,de nyisd már ki a szemed és gondolj bele!!!!!Hány szülő hagyja ottjon a gyerekét nem 10 éveset, hanem kisebbet is.Ne adjuk már itt elő , hogy ilyen nincs!!!Mert van,még rosszabb is!

Kérdező, úgy látom te is inkább anyukát vádolod!!

2013. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem vádolom,csak reálisan látom.Ettől függetlenül azért írtam hogy kiderítsem hogy milyen következményekkel jár ez a hiba.Fel szeretném rá készíteni,hogy mire számíthat!

Egyébként kedves válaszoló!Attól még hogy a testvére vagyok,még nem kell minden döntése mellett meghajolnom,sőt attól vagyok jó testvér ha inkább fejbe vágom,ha rosszul cselekszik!

2013. márc. 29. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!