Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez most milyen lesz? A férjemn...

Ez most milyen lesz? A férjemnek egyszerre lesz kistesója és gyereke?

Figyelt kérdés
A férjemmel 20 évesek vagyunk.Bár még a rokonok nem tudják,de 15 hetes terhes vagyok.Erre jön a férjem haza hogy elújságolja hogy kistesója lesz az anyukája második házasságából.38 éves az anyósom.kicsit szerintem durva.Később megtudtam a drága anyósom szintén a 15.hétben jár.Mit tegyek? Ez nekem nagy trauma.Mit mondok majd a gyerekemnek?
2013. ápr. 6. 01:45
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
49%
Vagy már most ikrei lesznek. :D
2013. ápr. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
91%

Istenem, mi értelme irigykedned az anyósodra?

Ha ilyen fiatalon nagymamává teszitek, akkor ne csodálkozz hogy nem kötöget meg süt egész nap.

Úgy jönnek le a szavaid, mintha szerinted egy 38 éves ember már idős lenne. Pedig az még nagyon-nagyon fiatal. 20 évesen ezt már illene érezni. Kb 10-12 évesen hiszi azt az ember a harmincasokról hogy "öregek"...ennyi idősen elvileg már több eszed kéne hogy legyen.

Szerintem nem az a ciki hogy neki gyereke lesz, vagy hogy esetleg osztálytársak lesznek. Ami ciki, az a te gyerekes gondolkodásod.

2013. ápr. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem egy kicsit túlreagálod a dolgot. Igen, egy kicsit fura, hogy az nagybácsi/nagynéni egyidős, az unokaöcsi/unokahugival, de vedd számításba a körülményeket. Manapság ez már nem olyan ritka. Anyósod még ebben az életkorban nyugodtan szülhet, ráadásul írtad, hogy a második házassága. Neki nem lehet babája a férjétől, mert szerinted durva? Ennyi idősen sokan az 1. babájukat várják. Ti meg relatíve hamar vállaltok babát.

Amúgy még jól is jöhet, hogy egyidősek a gyerekek, lehet egymás gyerkőcére vigyázni, így kimenőt lehet kapni a baba mellől, és lesz korabeli gyerek a családban. A gyereknevelési praktikákat is meg lehet osztani egymással, és valószínű nem jön anyós a különböző okosságokkal: pl. "bezzeg amikor a férjed volt 3 hónapos, már tehéntejet ivott"

A gyereknek meg szépen elmondod majd a családi kapcsolatokat, ha itt az ideje. Mivel egyidősek nem hiszem, hogy a tied nagynénizni/nagybácsizni fogja anyósod gyermekét.


Nálunk is van a tágabb családban hasonló, igaz férfi oldalon. A 3. házasságból 2 évesek az ikrek (3. és 4. gyerek), akik fiatalabbak a legidősebb gyerek gyerekeinél, ill. a második gyerek lányánál egy évvel idősebbek.

Ismerős férjének a hugai kb. 2 évvel fiatalabbak az ismerős 1. gyermekétől. Nincs semmi probléma belőle.

2013. ápr. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
81%

Férjem 30 éves, én 21. Az apja második házasságából akkor született a gyereke, mint nekünk. Vhogy engem nem igazán izgat :) az ő dolguk. Jo, persze furcsa, de engem ennél jobban nem foglalkoztat :)


3 es fel honapos kislány anyukája

2013. ápr. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem ciki és anyós még egyáltalán nem öreg. Viszont klasszikus nagymamásan segíteni sem fog, mert el eléggé lesz foglalva. Mondjátok el ti is a hírt.
2013. ápr. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
88%
Sokan mondják, hogy szép dolog fiatalon gyereket vállalni, de ilyenkor mindig beigazolódik, hogy nem való gyereknek gyerek.
2013. ápr. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
100%

Bennem felmerült, hogy kamu a kérdés - bocsánat, hogyha mégsem... De miért lenne kiakadva Anyósod egy unokától, ha házasok vagytok????? Ez a házasság természetes velejárója.

Amúgy meg kicsit sem ciki, hogy egy idős lesz a két picur, sőt!

Egy 38 éves fiatal nagymamától pedig ne várd el azt, amit egy nyugdíjas korú nagyitól el lehet várni. Különben meg a gyereket magadnak és a férjednek szülöd és nem a nagyinak. Az én Szüleim is dolgoznak még, ráadásul 80km-re laknak, soha nem vártam el tőlük, hogy oldják meg a gyerekfelügyeletet.

2013. ápr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul fogod fel, joga van szulni! Hiszen csak 38!!! Meg Te is szulhetsz 38 evesen, lehet hogy neked is az ledz a masodik eselyed a boldogsagra! 38 evestol amugy sem lehet elvarni, hogy kontyot tuzzon es egesz nap sutogessen! Oszinten szolva, az az extrem az egeszben, hogy valakinek 38 evesen unokaja lesz es ehhez kellett az o korai szulese es a tied is... Sutit majd sutoget a dedi, menyi lehet, 50-60? (bocs, ha nem el!) Probald a jo oldalat nezni: a gyerekek egy szepen osszenonek majd, nagyon hamar jol eljszanak majd egyutt, nem kell majd mindig szorakoztatni oket es klassz kozos programokat lehet majd csinalni. Persze, ertem, hogy mire gondolsz, jobb szeretted volna, ha a gyermeked lesz a csalad kozpontja, de igy most ket kozpontja lesz (ami csak jo a gyerekeknek, mert nem lesz egyke-egojuk) es neki is a sajat gyermeke lesz a legfontosabb. Es tudom mirol beszelek, mert a parom 29 volt, amikor kistesoja szuletett (apjatol). Ra 6 evre jott az elso unoka (sogoromnal), es az unokajat pont leszarja... Ebbe mar beletorodtem, nem is varok tole semmit. Szerintem fogadd el a helyzetet es probalj a jo dolgokra koncentralni. Es gondolj arra, hogy elsosorban mindenki maganak vallalja a gyereket, amit masoktol kapsz (segitseg) az ajandek de nem varhatod el, hiszem akkor az erintettekkel is egyeztetni kellett volna a gyermek vallalast! Pl. aposomek heti ketszer munka miatt kora hajnalban elutaznak. Ilyenkor evekig az volt a musor, hogy paromat odarendeltek aludni, hogy reggel intezze bolcsibe/oviba/suliba a gyereket. Ezen azert kiakadtam, mert ha egyedul nem tudjak ellatni, akkor kb paromat is meg kellett volna kerdezni... A szitudban jobb lett volna, ha elobb bejelentitek (miert huztatok eddig?), akkor most anyosod ulne otthon agyalva, hogy mondja el, de hat ez a lenyegen nem valtoztat szerintem...
2013. ápr. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
100%

ugyan már.. 29 éves vagyok , anyai ágon van 2 tesóm . 17f-14l. apai ágon 19n, 15f, júliusban 6l.

3 fiam van, 10, májusban 6, és 18 hó-s. A legkisebb húgom fiatalabb a második fiamnál.. 2 hónappal :) és apum nem zárkózik el egy újabb gyerkőc gondolatától.. :)

szoktunk is poénkodni, hogy ő nem nagynéni, hanem kisnéni :)) semmi problémán nem volt és nem is lesz belőle :)

2013. ápr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%
micsoda problémáid vannak???jaaaj te szegény látszik hogy a felfogásod még gyerekes!!
2013. ápr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!