Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 26 éves nőként még nem találta...

26 éves nőként még nem találtam meg a párom, a rokonság cikiz emiatt, szerintük már szülnöm kellene. Nemrég fejeztem be a felsőoktatást, még élni szeretnék. Ti mit gondoltok, helyes ez?

Figyelt kérdés
Még nem gondolkodom gyermekvállaláson, úgy 32 körülre tervezem, egyelőre szeretném élvezni az életet. Baj az, hogy meg sem fordul a fejemben, hogy szüljek? 26Nő

2013. ápr. 21. 11:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

ugye (gondolom) pasijaid voltak, vannak, lesznek, csak a végső nincs még meg, akivel fészketraknátok, ugye?

Mit mondjak, eléggé tipikus, amit írsz, sajnos/szerencsére nem lehet tiltani a nőknek a felsőoktatásba járást.


A rokonság nyomása viszont kínos, semmi közük hozzá. Praktikus lenne viszont addig szülni, amig a nagymama bírja erővel, ha segíteni kell, elmenni a gyerekért az oviba, stb. De az se jó, ha előbb leszel anya, mint hogy szeretnéd.

2013. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy mire írta, de én meg úgy tudom, hogy 30 éves korig teljesen ideális a gyerekvállalás ORVOSI szempontból is.
2013. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
46%

Kedves nyolcas hiába nem értesz egyet, az orvosok így látják."szeretné kiélni magát" -ez pedig egy rettenet- kiélni, kiégni - mindig is egy emberi tragédia volt-itt a gyk-n meg valahogy egy követendő minta lett. Teljesen érthetetlen ez. A kifejezés eredetileg egy félresiklott lerobbant életre volt használatos, aminek következménye a tiszta érzések olyan szennyezése, és leromlása, amit már nehéz,vagy nem is lehet helyrehozni.

A hiba a gondolatmenetben még ott is van: hogy a tapasztalat azt mutatja, nem nagyon érdekli a komoly értelmes, társra és (opcionálisan gyerekre) hogy "kiélte" magát a hölgy vagy sem, tiszta érzésű kedves lányra vágynak. A "na most itt az idő szülni - most vagy soha" harminc körüliektől, akiknek ez a tekintetükben is megjelenik, hanyatt-homlok menekülnek.

2013. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Rendben, te így gondolod, én nem. Mindenki amúgy is azt csinál, amit akar! :) Egyébkén én 26 éves koromra már igen csak szeretném, ha a világon lenne az első gyermekem, de semmi kivetnivalót nem látok abban, ha valaki nem így gondolkodik.
2013. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

*nem nagyon érdekli a komoly értelmes, társra

(és opcionálisan gyerekre) vágyó férfiakat

2013. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Nem mások döntik el helyetted, hogy mikor menj férjhez. Vagy hogy mikor vállalj gyereket. Ez egyedul két emberen múlik majd. Rajtad és a jövőbeli párodon. Nem kell beleugrani egy kapcsolatba csak azért, mert cikizne. Van aki 19 évesen megtalálja az igazit. Van aki később. Ez emberfuggő.

Persze hogy nem baj , ha most élvezed az életed. Elvégre most vagy teljesen szabad. Élvezd ki az élet minden másodpercét. Hidd el megéri. Aztán majd egyszer betoppan az életedbe az a személy akivel később öszekötöd az életed, és egyszer majd gyereket vállalsz.:D

2013. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

Az előbb láttam egy kérdés egy 26 éves férfi írta h nem találta meg még a párját és h ez gond-e.

Kezdjetek el beszélgetni...ki tudja még akármi is lehet belőle :D

2013. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%

anno, kis fiatal 18 évesen én is úgy gondoltam, h majd ha 25 leszek, akkor szülhetek, addigra minden meglesz hozzá.

igen, az anyagi feltételek adottak, de érzelmileg még nem érzem késznek magam erre a hatalmas feladatra. nem szeretnék felelőtlenül gyereket vállalni. van egy fantasztikus párom, akivel tervezzük a családalapítást, viszont még annyi minden van az életben, amit ki szeretnénk próbálni, át szeretnénk élni. egy gyerek egyelőre csak hátráltatna. illetve nem szívesen vinnék bele egy pár éves apróságot az őrültségeinkbe :)


engem pl hidegen hagy, h ki cikiz, ki néz le, ki mit mond rólam e tekintetben. nekik úgy jó, nekem így.


előbb a saját személyiségemet szeretném olyanra fejleszteni, h elégedett legyek vele, utána pedig a gyereknevelésbe fektetni az időt és az energiát.


ne törődj a beszólogatókkal, csinálj mindent a saját magad ütemében. így sokkal nagyobb esélyed van a boldog, önálló családra.

30 évesen sem késő, sőt, még a Czeizel doki is megerősítette, h az idősebb anyukák gyerekei sokkal okosabbak, több útravalót kapnak az élethez. de ezt nem csak a dr. úr szavaira alapozom, a környezetemben is tapasztalom.

2013. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

aranyosak vtok, hogy ennyi válasz érkezett!

örülök, hogy többségében pozitívak!!

2013. ápr. 21. 14:51
 20/24 anonim ***** válasza:
En 33 evesen szültem, es egyaltalan nem bantam meg, hogy nem elöbb.Elveztem az eletet, az anyagiakat megalapoztam, igy most csak a kisfiamra koncentralhatok.
2013. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!