Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya vagyok emiatt?

Tényleg rossz anya vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

A 2. gyerekemmel vagyok itthon, a nagy már ovis. Szeretnék még egy diplomát megcsinálni. Kinéztem, melyik legyen, kiszámoltam, hogy 4 félév alatt meg is tudnám csinálni, pénz is megvan rá, és annyit lennék távol itthonról, hogy minden szombaton reggeltől estig, illetve talán 2-3 alkalommal péntek délután is. Megbeszéltem a férjemmel, ő támogat, valamint a szüleink is vállalták, hogy ha kell segítenek, valamint a vizsgaidőszakban is vigyáznak rájuk napközben, ha tanulnom kell.

Tudom, hogy mit vállaltam, tudom, hogy lesznek nehéz napok, de mérlegeltem, és nem érzem úgy, hogy túlvállalnám magam.

Teljesen boldogan meséltem a barátainknak, ismerőseinknek, de annyira negatív válaszokat/reakciókat kaptam, hogy most nagyon elkeseredtem. Tényleg olyan ördögtől való dolog, hogy egy héten 1 napot az apja vigyázzon egy 9 hónaposra (akkor lesz annyi, mikor kezdeném a sulit), és egy 7 évesre? Tényleg sza.r anya vagyok, mert képes vagyok otthagyni az apjukra, meg a nagyszüleikre őket? Mindössze egyetlen napra egy héten? Ráadásul estére otthon lennék, legkésőbb alvásnál már velük vagyok. Ti elkezdenétek a helyemben a sulit? Vagy várnom kéne?


2013. ápr. 23. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj másokkal mind csak az irigység szól belőlük mer tudják h meg tudod csinálni. Hajrá ne hagyd magad eltántorítani. Amúgy meg apa is lehet közösen a gyerekekkel és a nagyszülőkkel amúgy se baj ha néha napján együtt vannak egész nap. Csak gondolj vissza te hányszor voltál anno a nagyszüleidnél? És mégse volt senki szar szülő. A lényeg amit már előttem is leírtak h a családod támogat a többi meg csak irigy. :) Kitartást és rengeteg erőt kívánok hozzá! :)
2013. ápr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy ettől rossz anya! Aki erre utalgat vagy fanyalog az csak irigykedik. Én most várom a második babát jövő hétre, a nagyobb 26 hónapos, és jövő februárban (de legkésőbb szeptemberben) el fogom kezdeni a szakjogászképzést, szintén 3 vagy 4 félév lesz. Az én kisebbem is kb. 9 hós lesz akkor, miért ne maradhatna az apjával a 2 gyerek, ezt nem is értem, ő is ugyanolyan szülő mint az anya...ugyanannyi joggal és kötelességgel. Jó anya vagy hogy gondolsz a jövődre is, szerzel még egy diplomát, így esetleg jobb lehetőségeid lesznek majd munka terén, jobb jövőt tudsz biztosítani a gyerekeknek is.

A nagyszülők meg csak örülnek (legalábbis nálunk) ha néha 1-1 napot náluk tölt a gyerek.

Szóval szerintem ne foglalkozz az irigyekkel meg fanyalgókkal, tedd azt amit elhatároztál, amit szeretnél. A férjed és család támogat, másnak meg mi köze hozzá. Ha valaki fanyalog amikor meséled neki hogy tanulni fogysz megint, akkor lehet rá utalni hogy köszönöd, de nem véleményt kértél, csak közöltél vele egy tényt.

2013. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor lennél rossz anya, ha látnád előre, hogy nem fognak visszavenni a munkahelyedre és nem tennél semmit ez ellen. Igenis tanulj, hogy nagyobb esélyed legyen elhelyezkedni miután lejár a GYES, nem ördögtől való dolog, ha valaki nem segélyekből akar élni. Szerintem nagyon jól teszed, és csak a férjedre hallgass a kérdéssel kapcsolatban.
2013. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya. Szerintem jó gondolat. Szerencsés vagy, hogy így tudnak támogatni, élj vele nyugodtan.
2013. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
jézusom dehogyis :D szerintem irigylik a hozzá állásod meg a kitartásod. amúgy tényleg le a kalappal biztos lesznek nehéz napok ahogy írtad de ha úgy érzed meg tudod csinálni, vágj bele! nincs abba semmi rossz ha egy egy napot más vigyáz rá!
2013. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Irigykednek. Én is főiskolát végzek a 2 éves ikreim mellett. Háztartás rendben van, főzök, takarítok. A gyerekek nem járnak bölcsibe, tehát minden rám marad. Én is láttam már irigykedést, vagyis negatív hozzáállást, de mindig azt mondom: Lehet utánam csinálni!

Nem vagyunk rossz anyák, a családunk miatt is tesszük ezt. Én azt tanultam, egy nő sem függhet egy férfitól sem, pláne gyerekekkel. Mindenki a saját sorsának a kovácsa, ez nagy igazság.

2013. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 zabmester ***** válasza:
Csináld nyugodtan, ezzel nem ártasz senkinek. Akik leszólnak, azok irigykednek, mert vagy nincs lehetőségük, vagy lusták, vagy agyuk nem lenne hozzá. Ezt a három opciót tudom elképzelni, amiért valaki leszólna téged. Normális ember ezen nem problémázik.
2013. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem nem igazán az irigység szólt belőlük, én inkább azt éreztem, hogy szerintük nem szabadna a kicsit otthon hagynom az apjára ennyi idősen. Tudom, hogy sok helyen nem divat, hogy a férfi is foglalkozzon a babával, de szerencsére nálunk nem így van, én nyugodt szívvel hagyom most is pár órára, vagy csak a bevásárlás erejéig a férjemre a gyerekeket. Eszembe sem jutna, hogy nem tudná ellátni őket. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy más szerint is rossz dolog-e az, hogy egy teljes napra az apára vannak hagyva a gyerekek. De ezek szerint sokan gondolkodnak még hasonlóan ez ügyben, mint mi. :)
2013. ápr. 23. 18:57
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez tudod általában úgy szokott lenni, hogy aki irigy, az megszól emiatt. Irigy, mert neki nincs nagyszülői segítsége, vagy a férje nem segítőkész, vagy éppen pénze nincs a sulit megcsinálni.

Az igaz barát mindenben támogat.

Én is egy csöppet irigy vagyok, mert nekem sem pénzem, sem nagyszülői segítségem nincs, a férjem meg külföldön dolgozik, így örülök, hogy a napi teendőket meg tudom csinálni 2 gyerek mellett.

Nem baj, hogy hagyod a férjet is foglalkozni a gyerekekkel, csak közelebb hozza őket az együtt töltött közös idő.

2013. ápr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!