Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti kit hibáztatnátok, ha egy...

Ti kit hibáztatnátok, ha egy lány 16 évesen teherbe esik? A szülőt vagy a lányt? Vagy mindkettőt?

Figyelt kérdés

Van egy fiatal nő, 17 évesen gyereket szült, otthagyta az iskolát. Jelenleg 21 éves, a lánya 4. Férjhez ment 18 évesen a gyerek apjához és most a lány szüleinél élnek 7-en szülőkkel-nagyszülőkkel együtt. Munkát nem talál, hiszen nem kell sehova, 0 iskolával és egy gyerekkel. Elvetethette volna a gyereket, de ő inkább megtartotta. A férje 28 éves, asztalos. És konkrétan semmijük nincsen. Se saját ház, se pénz egy külön albérletre. Ti kit hibáztatnátok? A lány szüleit, vagy a lányt?


A barátnőmről van szó, aki most haragszik rám azért, mert elmondtam a véleményemet. Hozzám jön mindig pénzt kérni, de betelt a pohár. Vissza nem kapom a pénzt, hiába szabadkozik, hogy megadja. Én elmondtam neki, hogy ha nem úgy alakítja az életét ahogy tette, akkor most nem kellene pénzért kuncsorognia. És elmondtam neki mennyire rosszul esik, hogy csak akkor keres, ha kell neki valami. Barátnők vagyunk, de nekem is van életem, szükségem van a pénzre, tanulok, el is kell tartanom magam. Aztán később rájöttem, hogy talán nem is ő a hibás, hanem a szülei. Hiszen egy szavuk nem volt a terhességhez, sőt. 14 éves kora óta járt el bulizni, hajnalban ért haza. Összefeküdt mindenkivel. És soha senki nem mondta neki, hogy állj! Rám nem hallgatott. De aztán ha belegondolok abba, hogy nekem sem mondták soha, hogy "Lányom, ne ess teherbe hamar", magamtól is tudtam mi helyes és mi nem. Tehát ha lett volna egy kis esze, akkor másképp csinálta volna a dolgait, nem? Vagy én látom rosszul? Nektek mi a véleményetek erről?


2013. máj. 3. 19:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Nos, ismerni ismerem a szülőket, nagyon is. 16 éve barátnők vagyunk, együtt nőttünk fel, egy iskolába jártunk. Az apa alkoholista, az anyja pedig örült a terhességnek. Igazatok van, a srácnak is kellett volna gondolkodnia. Sajnálom őt nagyon, hiszen a barátnőm és szeretem őt. De úgy érzem, hogy amióta terhes lett én csak akkor jutok eszébe, ha szüksége van rám. Eleinte segítettem, mert ő is mellettem volt, amikor szükségem volt rá. De úgy érzem, hogy ez már régen nem a barátságunkról szól.
2013. máj. 3. 20:22
 12/13 anonim ***** válasza:
42%

Egyértelműen a szülőket, akik nem nevelték meg a gyereküket, aki már most tönkretette az életét, no meg egy másikét, és egy harmadik: kisgyerekét.


A "kedves" szülők egy hatalmas "vállveregetést" érdemelnének.

2013. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
persze a szülök se kutyák de szerintem a lány és a fiu a hibás.engem tisztességesen neveltek.a tanulás és a becsület volt a fontos.mégis csináltam hülyeséget pedig nem igy neveltek.de annyi eszem volt hogy elmenyjek a nögyógyászhoz esemény utániért és tanultam az esetböl. pedig !16voltam.ilyen idösen már tudunk felelöségteljesen dönteni akárhonnan jövünk. barátnöd biztos nem akar se tanulni se dolgozni.csak az a baj hogy ez már nem rola hanem a gyerekröl szól.na itt lép be a férj aki ügye idösebb és ha nem akarta volna ezt az életet elvihetts volna nögyógyászhoz ha már nem húzott gumit.és elküldhette volna tanulni vagy dolgozni az asszonyt. te meg ne adj több pénzt mert ez nem barátság, akkor teszel vele jót ha nem támogatod az életvitelét mert igy gyereket nevelni nem lehet.
2013. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!