Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyilvános szoptatás, igen...

Nyilvános szoptatás, igen vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Ti szoptattatok, szoptatnátok utcán, tömegközlekedési eszközön, boltban stb., ahol több ember láthatja, mert a babátok igényelte/igényli? Ha már, szégyelltétek/szégyellnétek? Negatív, pozitív tapasztalat?

2013. máj. 6. 10:58
1 2 3
 1/25 Jégtánc ***** válasza:
53%
Szoptattam buszon,szoptattam vonaton,repülőtéren,strandon stb.Magából a szoptatásból nem láttak semmit,mert eltakartam magunkat.Nem szégyelltem ,nincs negatív tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
2013. máj. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%

igen (pláza vagy nagyobb bevársárlo központ, auto, park,igen a kicsim az elsö és nem az hogy mást zavar e vagy sem.

mindig e van takarva

2013. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
Bár engem e téma nem érint, és elfogadom hogy ez etetés, nem intim pillanat mégsem érdekel mikor Orsósné a csöcsén lógatva a kölyköt jön arra. Az ízlésesen pl eltakart mell, az más kérdés. De inkább itthon fejnék vagy valami és pl egy büfében megmelegíttetném.Nem vagyok szégyellős, de szerintem nem tartozik másra.
2013. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

nem .... én úgy időzítenék hogy ne kelljen máshol megoldani, vagy fejt tejet vinnék magammal....


én buszon/ metrón tuti nem állnék neki szoptani, de mivel a babát sem akarnám éheztetni úgy időzítenék hogy ne is kelljen...


Kikába, ikeába van elkülönített baba/mama szoba, az teljesen más....utcán esetleg egy kietlen részen és olyan kendőben amiben amúgy nem látszana hogy mit csinálok...

2013. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Én a szoptatást intim dolognak tartom, ráadásul ez azoknak, akiknek végig kell nézni kellemetlen. Én nem hoznék mást ilyen helyzetbe.
2013. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem szoptatnék,ha mégis muszáj biztosan valami olyan helyre mennék ahol alig jár ember és letakarnám magam egy textil pelussal.Nekem semmi bajom vele de takarja le egy textil pelussal vagy egy kendővel,mert szerintem elég intim dolog és amúgy sem túl szép látvány egy kilógó mell.
2013. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy nem pisilek utcán, nem eszem buszon, és még sorolhatnám, így nem fogok szoptatni nyilvános helyen sem. Ha szükséges, a kocsiban kettesben a babámmal még el tudom képzelni, de padon, bevásárlóközpontban vagy buszon kizárt. Úgy időzítek, hogy erre ne legyen szükség. Nekem ez nem fér bele. Akkor sem, ha nem látják, csak tudják, mit teszünk.
2013. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Nyilvános helyen nem szoptatnék, engem zavarna. Ha útnak indultunk, úgy szerveztem bármelyik gyermekemmel szoptatós időszakban, úgy szerveztem, hogy a napirendjéhez igazodtunk, vagy megfelelő hely legyen. Pl. szoptattam már parkolóban a kocsi hátsó ülésén, ha úgy alakult.

Amit cikinek tartok, és példát láttam rá, az mind a kisebbség részéről volt: szoptatnak úton-útfélen, szülői értekezleten, boltban vásárolva, buszon ülve, mindezt úgy, hogy fél karjukon tartják a gyermeket, és közben ők vígan beszélgetnek, esznek, isznak, minden mást csinálnak nyilvánosan, nekem ez túl közönséges. Számomra a szoptatás mindig egy kis meghitt együttlét is, aminek varázsa van.

Az nem zavar, ha egy anyukának nyilvános helyen szoptatnia kell, de megpróbál valamennyire félrevonulni, nem a társaság középpontjában marad, hanem leül egy padra, hátrahúzódik stb.

Ez nem ugyanaz, mint amikor a boltban a pénztárnál sorban álló anyuka fél kézzel szoptat, másik kezével a pénzt szedi elő, közben nagy hangon veszekszik a gyerekre, hogy miért nem bír várni, mert legutóbb ilyet láttam.

2013. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Én sem vagyok híve a nyilvános szoptatásnak, sőt a párom se, valahogy mindig az jut eszünkbe, amikor a buszon a "nem ma barnult" nő velünk szembe minden takarás nélkül megszoptatja a gyerekét...Hát annál nincs gusztustalanabb látvány...


De egyébként, ha a rokonságban a kismama előttem szoptat, azt is kicsit kellemetlennek tartom (mármint én érzem magam kellemetlenül nő létemre)


Valahogy úgy kellene időzíteni, hogy a látogatás ne essen egybe a szoptatással.

2013. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Kendőben hordoztam a lányom, ha szoptatni kellett, akkor tökéletesen álcázva tettem, soha senki nem mondta volna meg, hogy épen mi történik "alatta". ivel nem szeretem megbotránkoztatni vagy kellemetlen helyzetbe hozni az embertársaimat erre különösen figyeltem, mégis mindig oda mentem amikor és ahova akartam. Meg lehet oldani, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.
2013. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!