Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyilvános szoptatás, igen...

Nyilvános szoptatás, igen vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Ti szoptattatok, szoptatnátok utcán, tömegközlekedési eszközön, boltban stb., ahol több ember láthatja, mert a babátok igényelte/igényli? Ha már, szégyelltétek/szégyellnétek? Negatív, pozitív tapasztalat?

2013. máj. 6. 10:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%
Én mindkétszer sokáig és igény szerint szoptattam.Mindig meg tudtam úgy oldani hogy más ne lássa,nem "mások" miatt,hanem magam miatt,én idegenek előtt szégyenlősebb vagyok.Pelenkázó helységben,vagy az autóban(ez nyilván előny,akinek van).Ebben is a végletek zavarnak,de sosem minősítenék senkit ez alapján.Engem nem zavar más szoptató anya látványa,de furcsának találom(szerintem direkt polgárpukkasztás)mikor úgy szoptat valaki nyilvánosan hogy 3 méterre kijelölt helység van erre.Az is felháborít hogy rengeteg nyilvános és köz helyen nem tartják fontosnak az ilyen jellegű szobák kialakítását,és/vagy kirekesztik,vagy leszólják a szoptató anyákat.Nekem pozitív tapasztalataim vannak,mindig és bárhol sikerült megoldást találni a szoptatás kérdésére,anélkül hogy bekényszerítettek volna egy wc közegébe,ami nem egy gyerek táplálására való hely.
2013. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%
Úgy, hogy láttak, nem szoptattam még. Viszont nyilvános helyen, elbújva igen. Pl parkolóban vagy sztk-ban. Néha elkerülhetetlen, hogy ne otthon szoptass.
2013. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy gondolom, hogy ez elég intim dolog ahhoz, hogy másokat ne hozzak ezzel zavarba. Nem azzal van a baj, hogy én mennyire szégyenlős vagyok, de az emberek többsége kényelmetlenül érzi magát egy ilyen szituációban. Persze nem kell odanézni, meg lehet hasonló klisé mondatokkal érvelni, de akkor is kellemetlen, ha ülök a buszon és mellettem valaki szoptatja a babáját, hiába bámulok ki az ablakon, akkor is ott van. Persze, ha nagyon muszáj az más, de itt olvastam egy-két olyan választ, ahol nekem egyértelműen kiderült, hogy nem nagyon muszájból történt a dolog.
2013. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

Sosem szoptattam nyilvánosan.

Amúgy nem vagyok szégyenlős, de ilyen téren igen, el sem tudnám képzelni, hogy bárhol elővegyem a mellem.

Esetleg autóban ahol nem látnak, de autónk nincs, így ez kilőve.


Kendővel hordozom a lányom, de abban a pozícióban lehetetlen szoptatni, fogalmam sincs, más hogy oldja meg, hiszen a feje kint van, ráadásul a mellemtől magasabban. (fektetve meg balesetveszélyes hordozni, soha eszembe nem jutott).


Ha tudtam, hogy 1-2 órától több ideig leszünk távol és nem lesz lehetőségem szoptatni, mindig vittem lefejt tejet.

2013. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Lejjebb engedtem a kötést, szopott, majd visszakötöttem a helyére:). A lelógó kendőszárat pedig lazán felhajtottam, a dekoltázs sem látszott ki.
2013. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 zabmester ***** válasza:
76%
Nem szoptattam nyilvános helyen sosem. Pár hét alatt beállt a babámnál a rendszer, hogy mikor eszik, és ennek tudatában úgy időzítettem a kiruccanásokat, vásárlásokat, stb-t, hogy otthon megetettem, aztán indultunk el, és úgy igyekeztem, hogy a következő szoptatásra hazaérjünk, vagy olyan helyen legyünk, ahol meg lehet oldani, hogy elvonuljunk.
2013. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Általában nem voltunk el annyit itthonról, hogy ne tudtam volna megoldani valahogy. Vagy baba-mama szoba. Ez a kenős megoldás viszont iszonyatosan tetszik, a múltkor láttam egy anyukát. Köv gyerkőcnek beszerzek egy kendőt, az tuti.
2013. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk előfordult, hogy elmentünk egész napos programra a kisgyerekkel, és ezért beleesett szoptatás is természtesen, de ilyenkor félrevonultam, illetve olyan ruhát hordtam (esetleg kendőt terítettem), hogy véletlenül se nyomjam a mellem mások orcájába.

Igen, nekem is intim dolog a szoptatás, és azt gondolom, ahogy az ember felnőttként is megadja a módját valamennyire az evésnek (én speciel nem szeretek BKV-járműveken kajálni sem), úgy a gyereknek is nyugi kell hozzá, nem a bolti sorbanállás közben kell ezt intézni.

Nekem legalábbis sosem okozott gondot, hogy félrevonuljak, mindig meg tudtam oldani.


A családunkban viszont van „szabadabb szellemű” anya, aki nagycsaládi vacsi közben is rácuppantja a gyereket a mellére, és nem igazán ügyel arra, mi látszik, s mi nem. Nekem ez fura, pedig azt hittem, nem vagyok prűd, de eszerint mégis, mert nem érzem társaságba valónak.


Összefoglalva: azt gondolom, a szoptatás az élet természtes része, azonban másnak a mellét nézni nem biztos, hogy mindenki számára kívánatos élmény.

2013. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
12%

Ennyi álszemérmes nőt...:(

Az anyaság része a szoptatás! Mindenki így kezdte.

Aki szégyelli, az nincs tisztában az anyaság büszkeségével! A szoptatós kismama a legjobb és a legszebb reklám a gyerekvállaláshoz, a szégyenhez és a szexualitáshoz semmi köze!

Ettől az idióta álszemérmességtől már tele van a hócipőm!

Az anyaságot és annak megnyilvánulásait aki szégyelli, az elképesztően álságos és álszent! Számomra elfogadhatatlan!

2013. máj. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
Számomra pedig az ilyen szemellenzős emberek elfogadhatatlanok, mint az utolsó válaszoló.
2013. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!