Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom lehet nem is szeretne...

A párom lehet nem is szeretne gyereket? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Én már nagyon szeretnék babát, de úgy érzem, hogy a párom nem. Vagyis a közeljövőben biztos, hogy nem. Utálom, amikor valaki az anyagiakra fogja, arra várhatnánk 20 évet is, akkor se lehetne gyermekünk... Többször kitértem erre a témára, de vagy nem válaszol vissza, vagy tereli a témát- és kimegy a szobából, vagy lezárja annyival, hogy nem szokott előre tervezgetni, meg hogy jön, ha jönni akar- igen ám, de ha nem teszünk érte semmit, akkor mégis hogy jönne?! Igaz, hogy még friss a kapcsolatunk, (fél év), de jó lenne tudnom, hogy érdemes e vele maradnom, mert én szeretnék gyereket 1-2 éven belül, de ha ő nem, akkor viszont csak az időmet pazaroltam... Naponta sírok az ilyen kijelentése miatt, hogy nem tervezget előre... Most is sírva írtam, úgyhogy ne haragudjatok, ha kicsit érthetetlenül fogalmaztam...

Hogyan beszéljek erről vele??? Vele maradjak egyáltalán? Várjak? Tanácstalan vagyok:(((



2013. máj. 11. 00:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

Persze, kérdezd csak meg tőle. Fél év után az a minimum, hogy 2 gyereketek van, vagy nem?


1. fél év tényleg semmi, ennyi idő alatt nem lehet megismerni a másikat (olyanokról pedig, mint megfelelő egzisztenciális és pénzügyi háttér a gyerekneveléshez, már ne is beszéljünk).


2. a kérdésedből (és a válaszokra levágott hisztiből) az látszik, hogy te nem gyereket akarsz, hanem kislányként babázni... Van valami rózsaszín ködös elképzelésed az egészről, és "ide, azonnal" akarod megvalósítani. Nos, ki kell, hogy ábrándítsalak: a gyermek egy felelősségteljes, megfontolt döntés eredménye, amelyet érett gondolkodással, kiforrott személyiséggel kell és lehet meghozni. Neked addig még van pár éved, inkább élvezd a fiatalos szabadságodat még egy kicsit, mint hogy gyerekként vállalj gyereket.


3. Vannak kérdések, amelyekkel szinte azonnal védekező (vagy méginkább: menekülő) állásba kényszeríted a pasit. Az egyik pont ez a "tegnap óta ismerlek, csináljunk már végre gyereket" hozzáállás. (A másik ilyen a tegnap óta ismerlek, mikor házasodunk?"...)


4. Ha felmerül benned, hogy "pazarlod az idődet", akkor ez részedről nem kapcsolat. A kapcsolat ugyanis két emberről, és a kölcsönösségről szól, itt viszont vagy "te", és slussz. "Te" gyereket akarsz. "Te" pazarlod az idődet, ha a pasi nem akar. "Te" várj, vagy "te" hagyd ott, ha nem vállalja... "Te", "te", "te".


Na, lehet lepontozni.

2013. máj. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérdezz semmit, mert az agyára fogsz menni, az ember ezt úgy sem tudja előre, ha majd úgy látja megérett a kapcsolatotok a gyerekvállalásra és úgy álltok anyagilag, majd mondani fogja, hogy akar gyereket.
2013. máj. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%

A gyermekvállalás előtt együtt töltött évek száma nem garancia semmire, ugyanúgy mint ahogy a "gyorsaság" is lehet sikeres.

Szerintem alapvető kérdés, hogy a feleknek tudni kell, mit akarnak és ezt érett módon meg kell tudni beszélniük.


Mi egy hónappal azután, hogy összejöttünk -akkor volt 5 hónapja hogy ismertük egymást egyáltalán, de ezalatt az idő alatt is csak egy hetet voltunk folyamatosan egy társaságban- eldöntöttük hogy összeházasodunk, és az is nyilvánvaló volt, hogy gyerekeket akarunk. (Igaz 28 évesek voltunk mindketten). Azóta van három, eltelt 8 év és szuper jó az egész (persze nem rózsaszín ködről beszélek, vannak gondjaink, de együtt oldjuk meg őket és evezünk közösen az élet tengerén).

És vannak olyanok, aki 10 évet élnek együtt, és akkor "jönnek rá", hogy "bocs de nem akarok tőled gyereket", hát ez tényleg nem lehet kellemes, főleg annak a félnek, aki mondjuk szeretne, de csak várakozik...


Azt gondolom, hogy a saját példám is extrém, tehát én sosem javaslom senkinek, hogy ugorjon fejest, a mi esetünk sajátságos, de valahol a két leírt példa között lehet az igazság.

Fel kell tudni térképezni, hogy a másik ember is hasonlóan képzeli-e el az életét vagy sem.

Nekem pl. volt egy szerelmem a férjem előtt, aki viszonylag korán megmondta, hogy egyáltalán nem szeretne gyereket, és akkor én úgy gondoltam, hogy én nem tudnám és nem is akarnám (!) ezt megváltoztatni, ezért nem maradtunk együtt. Elég fájó volt, de így volt jó.


A ti esetetekben én is azt gondolom, amit már írtak mások, hogy nagyon fiatalok vagytok, és teljesen normális manapság (sajnos!), hogy egy 26 éves fiatal férfi még nem akar gyereket vállalni. Szóval itt azt kéne kiderítened, hogy ez átmeneti dolog-e, vagy elvi (=soha nem akarok gyereket), de fél év után én nem "esnék neki" ezzel a kérdéssel, az biztos, ezzel még el is üldözheted magad mellől simán, ha pedig szereted, akkor nem éri meg...


Kicsit növekedjetek közösen, a kapcsolatodat építsd vele, tedd félre ezt a gyerek kérdést, beszélgessetek minél többet, csináljatok közös programokat (kirándulás, múzeum stb, sok olyat, ami beszédtémát is kínál), ki fog ez rajzolódni még idővel.


És sajnos egyet értek azokkal, akik fentebb azt írták, hogy önzőnek tűnik a hozzáállásod. Egy kapcsolatban nem azt kell nézni árgus szemmel, hogy "mit tudok kivenni belőle, meg milyen hasznom van belőle hogy a másikkal vagyok", hanem azt kell lesni, hogy mit tudok ADNI én a másiknak, hogyan tudom megajándékozni ŐT.

Persze ennek a törekvésnek kölcsönösnek kell lenni, akkor működik hosszú távon is a dolog...


Legjobbakat Neked!

2013. máj. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ne feszegesd a dolgot most egy darabig. Valoban fiatal a kapcsolatotok. Hagyd most egy kicsit es hozd elo par het mulva de ne nyaggatva. Mondd el neki, hogy tudod, hogy fiatal az ido, de szamodra fontos tudni mik a szandekai. Ennyi. Nem szabad ramenosnek lenni. En megertem, hogy felsz attol, hogy fogalmasincsmitakar tipusu urgebe botlottal, mert akkor valoban dobbantani kell 20 eves vagy...fiatal es gyonyoru. Van lehetoseged talalni olyat aki azt akarja amit te.

En tapasztalatbol mondom - majdnem egy huszassal idosebb vagyok nallad - egy pasi ha tudja mit akar afele megy. En is eltem egyutt olyannal aki szerint jo voltam mosni a gatyait meg testi oromokre. Nekem nem volt eleg az amit kaptam es volt batorsagom lepni. Termeszetes, hogy egy normalis no ettol tobbre vagyik!

2013. máj. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%

Én csak az én tapasztalatomat tudom leírni:


Két hosszú kapcsolatom volt a házasságom előtt, mindkettő esetben mondta az akkori párom már az elején, hogy nem akar gyereket, most még nem, majd később, és folyton terelték a témát, meg láthatóan zavarban voltak. Most az egyik 41 éves, a másik 38 és egyiknek sincs még se gyereke sem felesége....


A férjemmel akivel megismerkedtem már az elején felhozódott a téma és ő maga mondta, hogy szeretne 2 gyereket. Fél év után összeházasodtunk, 4 éve vagyunk együtt és van egy csodás kislányunk és egy csodás kisfiúnk és nagyon szépen élünk. Igaz mi a megismerkedésünkkor 29 és 33 évesek voltunk.


Szóval az, hogy fél éve vagytok együtt az semmit nem jelent, a hosszú kapcsolat után vállalt gyermek egyáltalán nem záloga a tartós házasságnak.

Viszont valóban még túl fiatalok vagytok, várj még, adj neki időt és egy darabig most ne maceráld ezzel a gyerek témával mert valóban el fogod veszíteni.

2013. máj. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, tökmindegy, hány kérdést írsz ki ezzel kapcsolatban, senki se fogja azt mondani, h fél év után oké gyereket vállalni.


Te miért akarsz szülni egy fél éves kapcsolatba? A múltkori kérdésedben azt írtad, most nem dolgozol. Ha egyedül maradnál, mihez kezdenél? egy fél éves kapcsolat még nincs annyira erős, h a felek jóbam-rosszban, anyagi közösséget vállalva kitartsanak egymás mellett, akkor is, ha nagy baj van. Mert nem ismeritek egymást jól, nem mélyült el a kapcsolat. Ahhoz az kell, h sokmindent átéljetek együtt. Jót is, rosszat is.


Te nem ilyen kapcsolatba szeretnéd megszülni a babádat? Miért nem akarod kivárni, h a párod is ugyanúgy vágyjon a babára?

2013. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kicsit beteges a hozzáállásod a témával kapcsolatban. A barátodat megértem, nem hiszem, hogy sok férfi akarna fél év után gyereket 26 évesen. Meg te nem is a párodtól akarsz gyereket neked lényegében csak egy valaki kell, aki csinál neked gyereket, mivel azt írod fél év után akár el is hagynád, ha nem akarna most rögtön apa lenni. Kérdezd meg, mikor gondolja KB., de ne erőltesd a témát, mert ő fog otthagyni téged, megjegyzem jogosan. Nekem fél év, de még 1 év után sem jutott eszembe ilyenekkel előhozakodni, először talán 1,5 év után beszéltünk ilyenekről a párommal, bár én fiatalabb voltam akkor valamivel. Na de a lényeg, hogy minden szempontból korainak tartom a te esetedben.
2013. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
36%

Pedig igenis érdemes megbeszélni a kapcsolat elején fél év után,ki hogyan tervezi a jövőjét,miért ne gondolkodhatna már erről egy 20 éves,nevetséges,hogy a 20 éveseket éretlen gyerekként állítják be sokan,mint akiknek korai a gyerek,persze van akiknek igen de ne általánosítsatok már.

Kérdező légy határozott,és ültesd le mondd el,hogy te a közeljövőben mondjuk 2-3 éven belül szeretnél gyereket,Ő hogyan képzeli el a jövőjét,attól,hogy nem tervezget biztosan van elképzelése,azt mondja térjetek vissza erre a témára 1 év múlva akkor,meg egy kicsit ne foglalkozz a babaprojecttel,hanem majd később visszatértek rá,addig kiderül,hogyan alakul a kapcsolat.

2013. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Attól, hogy fiatal vagyok, és a kapcsolatunk is friss, attól még én szeretnék babát 1,5 éven belül, ezért volt, hogy felhoztam a páromnak a témát, de általában terelte. Mint a legtöbb nő, én is szeretném megtudni, hogy mire számítsak, mit tervez a közeljövőben. Nem nyaggatni szeretném, pedig lehet ő is úgy veszi le. Tegnap rákérdeztem, először terelte a témát, aztán rávágta " olyan egy év múlva szeretnék gyereket, tőled!" Csak azt nem tudom, hogy ezt azért mondta, mert "ezt szeretném hallani" alapon, vagy tényleg így is gondolja. Nekem nem volt édesanyám, és édesapám sem. a 20 év alatt csak a nagymamámtól, illetve az előző barátaimtól, és a mostanitól kapok szeretetet. Olyan 2-3 éve még úgy voltam vele, hogy nekem soha nem kell gyerek, mert nem akarok olyan lenni, mint az anyukám. Fél éve, hogy minden kisgyerekre rámosolygok, van, amikor könnyeket is hullajtok. A párom nem szokta megnézni úgymondd a kisbabákat, rájuk se néz... Én meg egyből mondom"nézd, milyen aranyos- senki nem tud ekkora szeretetet adni, mint a gyerekek", erre sem szokott nagyon mondani semmit. A párom még nem érett meg a gyerekhez, és lehet, nem is fog... csinált egy pár dolgot, amiért majdnem vége lett a kapcsolatunknak... Tudom, hogy egy gyerek hatalmas felelősséggel jár. Bár, inkább majd ha megtapasztalom, akkor fogom tudni. És ha valaki azt gondolná, hogy a páromat egy babával szeretnék megtartani, az téved. Persze, szeretném, ha ő lenne az apukája, de ha a párom elhagyna terhesen, eléggé magamba zuhannék, de nem futnék utána, mert a gyereknek is nyugalomra van szüksége, bármit megtennék érte, ha egyedül maradnék vele, segítség nélkül...

2013. máj. 11. 18:07
 20/22 anonim ***** válasza:

Ezt a témát meg kellene beszélnetek, de ha még nem szeretne, akkor azt neked meg kell értened.


Az, hogy ritkán van peteérésed, ki kell vizsgálni, mert ez egy olyan "betegség", amit kezeléssel szuperül helyre lehet hozni. De az is időbe telik sajnos.

2013. máj. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!