Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom lehet nem is szeretne...

A párom lehet nem is szeretne gyereket? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Én már nagyon szeretnék babát, de úgy érzem, hogy a párom nem. Vagyis a közeljövőben biztos, hogy nem. Utálom, amikor valaki az anyagiakra fogja, arra várhatnánk 20 évet is, akkor se lehetne gyermekünk... Többször kitértem erre a témára, de vagy nem válaszol vissza, vagy tereli a témát- és kimegy a szobából, vagy lezárja annyival, hogy nem szokott előre tervezgetni, meg hogy jön, ha jönni akar- igen ám, de ha nem teszünk érte semmit, akkor mégis hogy jönne?! Igaz, hogy még friss a kapcsolatunk, (fél év), de jó lenne tudnom, hogy érdemes e vele maradnom, mert én szeretnék gyereket 1-2 éven belül, de ha ő nem, akkor viszont csak az időmet pazaroltam... Naponta sírok az ilyen kijelentése miatt, hogy nem tervezget előre... Most is sírva írtam, úgyhogy ne haragudjatok, ha kicsit érthetetlenül fogalmaztam...

Hogyan beszéljek erről vele??? Vele maradjak egyáltalán? Várjak? Tanácstalan vagyok:(((



2013. máj. 11. 00:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Húha. Nagyon sajnálom, ami a szüleiddel történt!

Viszont ennek ismeretében azt gondolom, hogy még alakulnod kellene, mielőtt gyermeket vállalsz.

Feldolgozni a veszteségedet mindenek előtt. Mert gyermeket nem szabad azért vállalni, hogy legyen (még) valaki, aki szeret Téged. Ha ilyen okból vállalod, azt a gyermeked is megsínyli és Te is csalódni fogsz, mert az első években biztos nem találod meg a számításodat!


Én a helyedben elmennék pszichológushoz, hogy segítsen feldolgozni a múltat.


Minden jót Neked!

(korábbi válaszoló)

2013. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 kruse ***** válasza:
32%

Légy határozott, ültesd le, és mondd meg neki, hogy szeretnél tisztában lenni azzal, hogy a jövőjét hogyan képzelte/ képzeli el.

Nem fogod örökké ezzel üldözni, ha őszintén megmondja, hogy nagy vonalakban mik az elképzelései. Lehet vannak tervei (mondjuk tanfolyam stb...) amit a közeljövőben el szeretne végezni. Ne a gyerekkel nyiss, először kérdezd meg a saját vágyairól. Ebből sok minden kiderül. Utána már felhozhatod neki a te verziódat, hogy mit szeretnél később. (Azonnal úgysem fog nekivágni a babaprojectnek)

Ha azt mondja, hogy 2-3 év, akkor sem biztos, hogy a legjobb ötlet elhagynod. Ennyi idő alatt megismeritek egymást, és arra sincs garancia, hogy ha ott hagyod, hogy találsz egy másik férfit ez idő alatt, aki úgy szeret és úgy bánik veled, ahogy azt elképzeled.

2013. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!