Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti meddig várnátok a harmadikkal?

Ti meddig várnátok a harmadikkal?

Figyelt kérdés
Van egy 5 és egy 9 éves fiam. A Nagy SNI-s fejlesztésekre hordom, a kicsivel az éjszakai bevizelésen kívül nincs gond. Én 38 vagyok nagyon szeretnénk 3 babát.... DE lejár 1 hónap múlva a munkaszerződésem és nem tudom mikor lesz ismét munkám. Ha elindítom az áhított vállalkozásom várhatóan 2 év múlva lesz annyi pénzünk,ohgy házat vehessünk...... Most egy 2 szobában lakunk. A férjem közalkalmazott és várhatóan az is marad. Meddig várnátok a harmadikkal? Be vallanátok-e esetleg 3 év múlva vagy inkább most? ( Én várni akarok min 2 évet)

2013. jún. 6. 18:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

Csak gyes-re nem vállalnám, amíg nincs munkám addig én nem vállalnám.

Szerintem a lakás mondjuk nem nagy baj.

2013. jún. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán nem vállalnék 3.gyereket. Az első kettő sem egészséges, te már 38 éves vagy, kicsi a valószínűsége, hogy a 3. egészséges lesz. A kétszobás lakás is kicsi 3 gyereknek, és ha nincs munkád, akkor anyagi gondjaitok is lehetnek.
2013. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
Miért ne lenne egészséges ekkora baromságot második régen olvastam, még itt is.
2013. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért szól bele az akinek fogalma sincs a dolgokról. második.

Neked köszönöm harmadik:)

2013. jún. 6. 18:52
 5/22 anonim ***** válasza:
2%
Én egyet értek a másodikkal. Nézd 38 éves vagy. Hova akarsz már gyereket? Nem vagy már fiatal ezt lásd be. Fel is kell őket nevelni nem csak világra hozni. Manapság nem élnek az emberek 80 évig, de még 70ig sem. Túl öreg lennél anyának már. Gondolj bele mennél a gyerekedért az oviba a sok huszonéves anyuka közé..
2013. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nézd 38 éves vagy. Hova akarsz már gyereket?

Ha tudjam már,ohgy szülőkepés korban hová szeretnék még szülni gyereket. Egyébként meg a suliban a fiam osztálytársának a szülei velem egyidősek. Nem vagyok öreg ok!

2013. jún. 6. 19:37
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Biztosan nem vállalnám be már csak a kor miatt sem,38-40 évesen bizony a szervezetnek nagyon megterhelő,ezen kívül nagy a kockázat,nem beszélve arról,mennyi nőnek aki 35 felett szül lesz ezer baja terhesség után(gerincsérv,magas vérnyomás, többet nem is említek),nem beszélve arról,hogy 40 évesen babázni elég késő,közel 60 évesen menni a gyerek ballagására nekem nem jönne be,de ezt minnenki döntse el maga..Nem vállalnék 3.at Gyesre sem és 2 szobás lakásba sem.Ilyen helyzetben lemondanék a harmadikról.
2013. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

35 vagyok, 3 gyerkőcöm van, 5, 3 és 1 évesek lesznek nemsokára. Simán bevállalom a negyedik manót úgy 2-3 év múlva, vagyis figyelem, 38 évesen! Nem gondolom, hogy egy 38 éves öreg lenne!!!

5 éves és éjjel bepisil? Na és????? 6 éves korig a gyerekek 30%-a ezt teszi, nagyobbrészt a fiúknál van ilyen - nem tudni az okát, de mindig elmúlik. Megfelelő fórumokon utána lehet olvasni.

Az SNI pedig annyit tesz: sajátos nevelési igényű. Vagyis nem feltétlenül beteg, fogyatékos, sérült, csak SNI-s. Millió dolgot takarhat ez, egészen elhanyagolható, enyhe problémáktól kezdve a nagyon súlyos, halmozottan sérült gyerekekig bezárólag. Egyébként még az ilyen sem istencsapása, hanem egy gyermek, de most ebbe nem mennék bele.

Kérdező, akkor vállalj harmadik babót, amikor TE szívből és igazán szeretnél. Mindig lesz ellenérv, mindig lesznek ellenzők, de amikor a szívedben megszületik a gondolat, az érzés, hogy szeretnél egy kisbabát, akkor ideje, hogy meg is foganjon.

Bárhogy döntesz is, sok boldogságot! :-)

2013. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
Hát az ok. hogy a fiad iskolájában az anyukák veled egyidősek, de Ő 5 éves és nem újszülött! Gondolj bele még meg sem fogant a 3. gyereked és már 38 vagy. 39-40 leszel mire megszületik.+6 év mire iskolába megy és ekkor te már 46 leszel.Viszont az iskolában a szülők még mindig csak 36-38 évesek ritkább esetben...mert a legtöbb inkább csak a 30at üti épp! Te tudod, de én sajnálnám a gyerekemet korán magára hagyni ha esetleg valami betegség idejekorán elvisz!Nem tudhatod, sajnos a rák tombol jelenleg az 50-60 évesek körében..
2013. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
25%
Anyukám engem 36. évesen szült, soha nem szégyelltem, hogy idősebb anyukám van, elég betegen van nevelve az a gyereket aki ezt szégyelli.
2013. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!