Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti mit csinálnátok?...

Anyukák! Ti mit csinálnátok? Költözzünk vagy ne?

Figyelt kérdés
Röviden: Télen nagyon penészedik a ház,ahol lakunk. most nyáron nem,de télen egyszerűen elviselhetetlen,már bútort is kellett kidobnunk. tavaly télen megvettünk egy speckós festéket 200 ezerért és mindenhol kifestettünk,hát nem használt.... :( már mindent megpróbáltunk,szerintem az a baj,hogy nagyon öreg a ház. Van egy babánk is és már komolyan a sírógörcs kerülget ha arra gondolok,hogy így vagyunk itt. :( gondolkoztunk albérleten,de annyira félek albiba menni,ismeretlen, +költségek,nem tudom,hogy a babám hogyan viselné a költözést stb...... mit csináljunk? ja és a félreértések elkerülése végett,nem putriba,putris házba lakunk,szép családi ház!
2013. júl. 16. 13:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
nem a sajátunk,ez egy ikerház és a melletünk a nagyi lakik,övé a ház.... rengeteget szellőztetünk télen is,volt,hogy mínuszba kitártam az ajtót,ablakot mindent,kinnt teregetek,főzénél megy az elszívó+ablak nyitva.3 szor festettük már,ebből 1szer a speckó festékkel. az a baj,aki nem így él az elsem tudja képzelni,milyen 2 naponta a penészt törölgetni és a dohos szagot érezni a lakásba. :(
2013. júl. 16. 13:55
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha a saját ház akkor én belső szigetelést csináltatnék,olvass utána pont sz ilyen régi penészedő házakra van kitalálva sokkal jobb,mint az albérlet.
2013. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


De én tudom milyen ez, mert mi is így éltünk, és megoldodott a problémánk. Mikor azt mondták nekem, hogy rosszul szellöztetek, akkor meg voltam sértödve, mert nálam jobban senki nem szellöztethet.

Aztán láttam egy riportot a tévében, meg más embereknél is ugyan ez a probléma, és akkor azt gondoltam, hogy talán igazuk lehet.

Elsö körbe vettünk egy szárítógépet és levittük a pincébe, majd megszületett a kislányunk és otthon maradtam, és napi 2x tárva nyitva hagytam az ablakokat.

Elsö tél, hogy nem volt penészünk. Mindig nagyon oda figyeltem.

Aztán következö összel egy fotelt egy külsö fal srakába toltam, szuperül nézett ki két nagy ablak között. Na de elzártam a levegö útját, és mögötte úgy bepenézsedett, hogy hogy a fotel is teljesen penézses lett. letakarítottam, a fotelt eltoltam egy másik helyre, és többet a penész nem jött vissza.


Ha a falak penézsednek kívülröl akkor azt kell megoldani, a ti esetetekben a tetö beázása lehetne, le kell szigetelni stb...


De ne fogd a penészre ha nem szeretsz ott élni akkor költözzetek.

2013. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat! most olvastam ezt a belső szigetelést,sokan írják,hogy csak rosszabb lesz tőle a penész...
2013. júl. 16. 14:12
 15/15 anonim ***** válasza:
Huu pont így voltunk mi is... Ráadásul nekünk nem kertes ház, hanem régi belvárosi, körfolyosós ház, a földszinten. Eszméletlen mennyiségű penész meg pára volt télen, és hiába szellőztettünk...még mosni sem tudtam, mert nem száradtak meg a ruhák, egy vagyont költöttünk télen arra, hogy mosodába jártunk mosni...Januárban derült ki, hogy babánk lesz, az volt az első, hogy elkezdtük taglalni, hogy milyen lehetőségeink vannak a költözésre, mostanra szerencsére sikerült elköltöznünk onnan, de oda nem szültem volna...Inkább laktunk volna idéglenesen szülőknél...
2013. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!