Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek nem fáj látni, hogy...

Nektek nem fáj látni, hogy sok tanulatlan 18-20 éves szül, míg ti a napokat számoljátok a GYEDhez, meg a megtakarítást a számlán?

Figyelt kérdés

Most nem azokra értem, akik mindig megjelennek és akik a kivételt képezik, hogy tényleg van mire, van hova, van kinek vállalni a babát!


Nagyon sok ismerősöm, még a fiatalabbak közül is kismama, vagy mostanában szült... Én elvégeztem egy egyetemet, rögtön dolgozni kezdtem, férjem van, nem a szülők nyakán élünk, tehermentes autó, jó kapcsolat, ha mindent kifizetünk egy jobb hónapban akár 200e is marad kajára+egyebekre, félretenni, de nem merünk babát vállalni... nem mellesleg nekem csak febr. 1-től van munkahelyem, előtte egyetem, így nem kapnék gyedet sem..


Ők meg gyesre, cssládira szülnek, beköltözik a pasijuk 6-nak a 1,5es panelbe...


Komolyan, nekem ezektől a szitukból sírhatnékom van néha.. tele velük a fészbúk...


Csak én reagálom túl, vagy titeket is megviselne?


2013. aug. 27. 21:59
1 2 3 4
 1/40 málna_ ***** válasza:
100%
Nekem nem fáj, mert nem turkálok más pénztárcájában és nem érdekel más anyagi helyzete. Nekem ettől se jobb nem lesz, se rosszabb..
2013. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fáj, és nem érdekel, hogy más hogy rontja el az életét, amíg nem hozzám jön, hogy gyűjtsek neki...


Amúgy a nappali tagozat is beleszámít valamennyire a gyed-be, nézz utána!

2013. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem fáj.
2013. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Se nekem se neked semmi közöd hozzá és ahogy előttem is írták neked se többed se kevesebbed nem lesz. Ha te nem mered bevállalni a te dolgod aki meg a "semmire" az is az övé. Én tudom mire vállaltam, megdolgoztunk azért h gyerekünk lehessen és őszintén szólva ha ezek után vki bele merne szólni abba h mi h élünk elküldeném melegebb éghajlatra. (hozzáteszem nem abba a kategóriába tartozunk ami téged megvisel!)
2013. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

nyilván nem konkrétan XY-ra értem, hogy fujj... csak nem is tudom.. talán irigylem a felelőtlenségüket, vagy nem is tudom... :S


Tudom, hogy beleszámít, de akkor csak a minimumot maradhatok itthon, másrészt 68E ft a fizetésem, így a gyedem se lenne sokkal több..


az adókedvezményt nem tudom, hogy van, férjem 75re van bejelentve (többi zsebbe), hogy tudjuk igénybe venni??


amúgy lemaradt, 23 leszek

2013. aug. 27. 22:10
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémádat. Irigyled őket, hogy 6-an vannak 1,5 szobában, vagy a nyomort irigyled? Vagy azt, hogy nincs gyereked, nekik meg van? De mindegy is...

Nagyon csúnya dolog az irigység, megmérgezi a lelkedet.

Neked is megvan a lehetőséged a semmire szülni, csak van annyi eszed, hogy nem teszed - vagy csak gyáva vagy hozzá, és azért irigyelsz másokat, hogy ők nem?


Csak abba is gondolj bele, hogy te mit tudsz majd adni a gyereknek, és ők mit... ég és föld lesz, csak az irigységet és a rosszindulatot ne add tovább...

2013. aug. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nekem sem fáj, úgy csinálja az életét, ahogy akarja, de bevallom viszont, hogy néha kicsit irigylem őket (van ilyen barátnőm, aki a semmire, vagyis csak a pasijára és a szüleire vállalt babát 0 munkaviszonnyal), hogy nekik nem kell küzdeni, nem kell dolgozni, mégis megoldódnak a dolgaik. De aztán rájövök, hogy ők azok, akik teljes mértékben ki vannak szolgáltatva a párjuknak és/vagy szüleiknek, mert nem tudnának a saját lábukon megállni, ilyenkor megnyugszom, hogy csak megérte küzdeni az egyetemmel és csak nem feleslegesen dolgozom már 3 éve (első babánkat várjuk).
2013. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem fáj, inkább sajnálom őket! Ők azok akik minden hónapban várják a gyest és a csp-t. No én nem ilyen vagyok, mi csak akkor vállaltuk a babát, amikor volt munkaviszonyom és házasok voltunk!
2013. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve történt, hogy amikor egy nálam néhány évvel fiatalabb kolléganőm bejelentette, hogy babát vár, akkor együtt örültem vele, de aztán hazamentem és bőgtem egyet, mert ők bevállalták, de nekünk még "nem lehet", mert első az adósság, meg a saját magunk által megszabott feltételek és csak utána vágunk bele. De ennek ellenére volt bennem egy kis irigység, hogy ők alább adták, és "nekik már lehet".

Mostanra megvalósultak azok a feltételek, amiket mi kitűztünk, talán nincs olyan magasan a mércém ezzel kapcsolatban, mint neked, mert nem mentem egyetemre, albérletben lakunk, de jól kijövünk, és ki is fogunk (már úton van a baba :) ), aztán még lehet, hogy tovább tanulok, egyenlőre a szakmámmal jól vagyok, abban próbálom magam tovább fejleszteni.

Nekik azt hiszem nehezebben mennek a dolgaik, de ez főként a pasi lustaságából adódik.

Viszont a lényeg az, hogy minden ember más, mindig is lesznek, akik másra vágynak, ők például arra, hogy fiatalon szüljenek, és lehet, hogy most még küszködnek, de a kisfiuk hamarosan oviba megy már, és újra helyreáll a családi kassza.

Te meg ne bánkódj, hamarosan jogosult leszel gyedre, és akkor eljön a Ti időtök :)

2013. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég sok mehet külön a férjed zsebébe,hisz amit készhez kaptok az nulla!

Az se lenne elég egy gyerekre!

2013. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!