Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek nem fáj látni, hogy...

Nektek nem fáj látni, hogy sok tanulatlan 18-20 éves szül, míg ti a napokat számoljátok a GYEDhez, meg a megtakarítást a számlán?

Figyelt kérdés

Most nem azokra értem, akik mindig megjelennek és akik a kivételt képezik, hogy tényleg van mire, van hova, van kinek vállalni a babát!


Nagyon sok ismerősöm, még a fiatalabbak közül is kismama, vagy mostanában szült... Én elvégeztem egy egyetemet, rögtön dolgozni kezdtem, férjem van, nem a szülők nyakán élünk, tehermentes autó, jó kapcsolat, ha mindent kifizetünk egy jobb hónapban akár 200e is marad kajára+egyebekre, félretenni, de nem merünk babát vállalni... nem mellesleg nekem csak febr. 1-től van munkahelyem, előtte egyetem, így nem kapnék gyedet sem..


Ők meg gyesre, cssládira szülnek, beköltözik a pasijuk 6-nak a 1,5es panelbe...


Komolyan, nekem ezektől a szitukból sírhatnékom van néha.. tele velük a fészbúk...


Csak én reagálom túl, vagy titeket is megviselne?


2013. aug. 27. 21:59
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Nem fáj. Nem fáj, mert igaz, hogy a rendesen, évek óta tisztességgel gyűjtögető szülőknek is nehéz, de hidd el, egy 16-18-20 évesnek egy gyerekvállalás többnyire derékba töri az életét. Baromi nehéz. Sem anyagi háttere nincs a gyerekvállaláshoz, sem a megfelelő lelki állapota. Ezt irigyled tőlük? Cserélnél velük? Hidd el,még így is te jártál jobban, akkor is, ha várnotok kell kb. 5 évet a gyerekvállalással, mert addigra gyűlik össze olyan összeg, amivel biztonságban érzitek magatokat.
2013. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Kérdező, a kérdésed arra utalt, hogy te is számolgatod a napokat, hiszen a saját helyzetedet sajnáltatod. Így elég hülyén jön ki, ha most azt mondod, hogy nem számolgatod, főleg, hogy még ezt is te írtad: "nem mellesleg nekem csak febr. 1-től van munkahelyem, előtte egyetem, így nem kapnék gyedet sem.." Tudod lehet, hogy egy 18-20 éves tanulatlan odaszül a panelbe egy gyereket, de nem tudhatod, hogy ő nem lesz-e boldogabb a maga szegénységében, mint te valaha is a megtakarításaiddal. Teljesen jogos amit gyilokcica írt, érthető a felháborodása, hiszen ha dolgozott akkor is ő szívta meg a "csak gyedért dolgozók" miatt, ha nem dolgozott szintén miattuk nem kapott állást, és nincs egyedül vele. Ha gyilokcica 18 éves kora óta dolgozik, az azt jelenti, hogy maximum érettségije van, és mégis értelmesebbnek tűnik, mint te az egyetemeddel, meg az irigységeddel, lenézéseddel...
2013. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Nem egy fiatal anya hibája az ha valaki túl nagyra vágyik és magasra teszi a lécet, azzal az indokkal hogy a gyerekhez mennyire sok pénz kell. Pedig sokszor a fele is bőven elég lenne. Manapság annyi fölös luxusra költenek, amikre nincs is szükség. Ha az emberek nem lenénnek ilyen anyagiasak akkor biztos nem rágodnának azon hogy ki mikor és hová szül. Mi nem vagyunk gazdagok nem keressünk 200 ezret, és bizony minden fillérnek megvan a helye de a gyerekünknek megvan és megis lesz mindene még akkor is ha nem luxusból. A helyedben szülnék egy gyereket és nem mások életével foglalkoznék. Bocs de semmi közöd hozzá.
2013. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Most nem azért kérdező, de ha most végezted el az egyetemet és február óta dolgozol, akkor te is lehetsz max. 23 éves. Akkor meg minek idegesíted magad??? Én 31 évesen szültem és egyébként is, a "normálisabb" gondolkodású emberek egyre később szülnek, nem tinédzserként, hiszen meg is kell valamivel alapozni a későbbi életszínvonalat. Kivétel az, aki véletlenül esik teherbe fiatalon, és ha már így alakult akkor megtartja. De akinek már van egy normális végzettsége, egy jó munkája, az kivárja a megfelelő időt. Engem marhára nem érdekel, hányan szültek 18 évesen és már a hónap utolsó előtti hetén irkálják, hogy mikor jön már a gyes...Valamit valamiért! Ha akar az ember normális körülményeket biztosítani a gyerekének, akkor ki kell várni az időt. Ennyi.
2013. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

" a "normálisabb" gondolkodású emberek egyre később szülnek, nem tinédzserként, hiszen meg is kell valamivel alapozni a későbbi életszínvonalat."


pont erről beszélek!!! hogy nagyon szeretném, de tudom, hogy még nem lehet!

2013. aug. 28. 15:07
 36/40 anonim ***** válasza:
74%

És mi van az olyan fiatal, 18-25 közötti anyukákkal, akiknek van normális munkahelyük, ahol nem csak pár hónapot dolgoztak, akik nem a szülőkel laknak, hanem a párjukkal, férjükkel, akiknek van rendes keresetük, GYED-et is kapnak és tökéletesen el tudják tartani a gyereket, magukat és boldogok? Azok meg várjanak azért, hogy nehogy részesüljenek az előítéletből? Vagy kifejezetten fiatalon szeretnének szülni?

És mondjuk azt sem tudod, hogy honnan veszed, hogy tanulatlanok. Ítélkezés,általánosítás, előítélet, ez megy ez emberek között, nincs olyan nap, hogy ne lenne itt olyan kérdés, ahol össze lehet gyűlni és szapulni közös erővel az embereket. Hol a szegényeket,hol a gazdagokat, akik elvetetik a gyereket, akik megtartják, aki kövér, aki nem, aki szigorú, aki engedékeny.

Én az általánosítást unom.

Miért kell egyáltalán másnak az életével, életkörülményeivel foglalkozni?

A gyerekvállalás, a munka,a párkapcsolat, ezek szerintem a magánélet részei, és másnak semmi köze hozzá. Mindenkinek sokkal egyszerűbb lenne az élete, ha csak és kizárólag a saját problémáival foglalkozna, vad idegen emberek életéből nem generálna magának problémát.

Minek ennyi negatív dolgot szándékosan rakni a saját életetekbe?

Magatokat teszed tönkre, ha vadidegen emberek életén bosszankodsz.

Semmi értelme.

2013. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, láttam, hogy ezt írtad, még mielőtt nekem esel, de süt a kommentjeidből meg a kérdésedből az előítélet. És senkiről nem tudhatod, hogy milyen az élete, hacsak nem ismered.

"Most nem azokra értem, akik mindig megjelennek és akik a kivételt képezik, hogy tényleg van mire, van hova, van kinek vállalni a babát!"

2013. aug. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
azt is írtam, hogy ISMERŐSEIMNÉL látom ezt, vagyis ISMEREM a hátterüket
2013. aug. 28. 16:27
 39/40 anonim ***** válasza:
50%
36ossal értek egyet
2013. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az ismerősöd, és a facebookon látod, hogy miket rak ki, nem azt jelenti, hogy a legbensőbb magánéleti dolgaira is tökéletes rálátásod van. De mint írtam, ha van is, minek idegesíted vele magad? Semmi de komolyan tényleg semmi értelme, csak a saját hangulatodat rontod el vele, és egyébként sem hiszem, hogy nincsen jobb dolga az embereknek mint napokon keresztül arra szítani egy oldalon más idegen embereket, hogy közösen szidjanak másokat. Ennek semmi értelme, kb. mint a dedóban.

Rosszul esik, fáj? akkor tisztázd le magadban, hogy miért is foglalkoznál más emberekkel?

Nekik akkor lett gyerekük, neked meg majd x-kor lesz. Nem teljesen mindegy? az más élete, ez meg a tiéd!

Éld az életed!

2013. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!