Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek nem fáj látni, hogy...

Nektek nem fáj látni, hogy sok tanulatlan 18-20 éves szül, míg ti a napokat számoljátok a GYEDhez, meg a megtakarítást a számlán?

Figyelt kérdés

Most nem azokra értem, akik mindig megjelennek és akik a kivételt képezik, hogy tényleg van mire, van hova, van kinek vállalni a babát!


Nagyon sok ismerősöm, még a fiatalabbak közül is kismama, vagy mostanában szült... Én elvégeztem egy egyetemet, rögtön dolgozni kezdtem, férjem van, nem a szülők nyakán élünk, tehermentes autó, jó kapcsolat, ha mindent kifizetünk egy jobb hónapban akár 200e is marad kajára+egyebekre, félretenni, de nem merünk babát vállalni... nem mellesleg nekem csak febr. 1-től van munkahelyem, előtte egyetem, így nem kapnék gyedet sem..


Ők meg gyesre, cssládira szülnek, beköltözik a pasijuk 6-nak a 1,5es panelbe...


Komolyan, nekem ezektől a szitukból sírhatnékom van néha.. tele velük a fészbúk...


Csak én reagálom túl, vagy titeket is megviselne?


2013. aug. 27. 21:59
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
15-ös te akkora nyomorék vagy h már fáj! Mi van begyepesedett vénasszony vagy?
2013. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

15-ös, mellesleg a gyedhez a legtöbb esetben 1 évet kell dolgozni.

Nem számolom a napokat a gyedhez, a 3. babámat várom, 12 éve van munkaviszonyom ugyanannál a cégnél. Még dolgozok is terhesen, hogy jó gyedet kapjak. Ennyi erővel én is felháborodhatnék, hogy én is a gyerek 2 éves koráig kapom a gyedet, meg az is, aki csak jó másfél évet dolgozott.

Amúgy nálunk ősszel van felvétel, kíváncsi lennék, végeznéd-e azt a munkát, dolgoznál-e multinál, kereskedelemben?

2013. aug. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Látni nem fáj, de mindig gondolkodó ejt a dolog.

Nemrégiben unokaöcsém és barátnője jelentette be, hogy babát várnak. 21 évesek, munkahelyük még nem volt, közmunkán van mindkettő. Eddig is a szülők/nagyszülők segítették őket. Vettek egy kis parasztházat egy faluban, a villany nincs bevezetve a házba, most csinosítgatják, hogy jön a kisbaba.

A bajom csak az, hogy mivel nálunk van a családban a legfiatalabb kisbaba, elvárja mindenki tőlem, hogy átadjam a babás dolgokat nekik. Hiába mondom, hogy úgy terveztem, eladom teszveszen, vaterán, stb. helyen, én vagyok a bunkó, mert nem látom, hogy nekik mekkora szükségük van rá.

Beosztjuk a pénzünket, mindig alaposan megfontoljuk, mire költünk, most meg én vagyok az irigy, mert közöltem, csak azokat adom nekik, amiket eddig a védőnőnek vittem be (leginkább ruhák).

30 évesen szültem az elsőt, 34 évesen a másodikat, hogy vissza tudjak menni a két gyerek között dolgozni, ne veszítsem el a munkámat sem, harmadikat már nem vállalunk be, mert ezt a kettőt szeretnénk tisztességesen felnevelni. És igen, ilyenkor nagyon bosszant, hogy ők be merik vállalni a semmire, mert úgyis segít a család.

2013. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

*nem más életében vájkálok, csak az fáj, hogy nekünk nem lehet, mert magasabbak az elvárásaim magam felé


Akkor sajnos az elvárásokkal van a probléma. Azon meg senki más nem tud változtatni, csak te.

Egyébként szerintem ezzel csak áltatod magad, a nagy igazság az, hogy neked egyelőre vannak fontosabb dolgok, mint a gyerek. Nincs ezzel semmi gond, sokan vagyunk így, csak legyél ezzel tisztában. Neked fontosabbak az "elvárásaid". Ennyi.


Aki meg azt hiszi, hogy a szülő nők miatt nem kap munkát, legyen tisztában azzal, hogy azért nem kap munkát, mert rossz a marketingje. Írja át az önéletrajzát és pályázzon napi 20 állásra. 400-ból egy jön be kb., ezt jó, ha tudja. Ha pedig nem talál magának napi 20 álláshirdetést, akkor válasszon más szakmát, mert a jelenlegivel életképtelen.

2013. aug. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 gyilokcica ***** válasza:
0%

"15-ös, mellesleg a gyedhez a legtöbb esetben 1 évet kell dolgozni."


Azokról beszéltem, akik rögtön iskola után dolgoznak, hogy még beleszámítson abból is fél év, hogy véletlenül se kelljen többet dolgozni.


"Nem számolom a napokat a gyedhez, a 3. babámat várom, 12 éve van munkaviszonyom ugyanannál a cégnél. Még dolgozok is terhesen, hogy jó gyedet kapjak."


Akkor nem értem miért vetted magadra.



"Ennyi erővel én is felháborodhatnék, hogy én is a gyerek 2 éves koráig kapom a gyedet, meg az is, aki csak jó másfél évet dolgozott."


Tudod van különbség aközött, aki már eleve úgy megy oda egy munkahelyre, hogy úgyis csak fél évet lesz ott, és aközött, aki DOLGOZNI SZERETNE.


"Amúgy nálunk ősszel van felvétel, kíváncsi lennék, végeznéd-e azt a munkát, dolgoznál-e multinál, kereskedelemben?"


Nálatok? Úgy érted, hogy te vagy a főnök? Mert akkor köszi, kihagyom. :) Én már megoldottam a problémát, de százezrek vannak munka nélkül, akik az ilyen GYED-re éhes, dolgozni nem akaró nők miatt sem kapnak állást. (Mint már mondtam, nyilván ők csinálják jól, hiszen a mai világban le kell szarni másokat, hogy te megélhess.)

2013. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

25-ös! Nem kell irigykedni. Érdekes, hogy anno én 21 évesen (12 éve) találtam munkát a sok gyedre éhes nő mellett is:)

Pedig munkát mindig is nehéz volt találni. Aki akar dolgozik, keres, talál, nem a kifogásokat keresi!

De ha esetleg egyszer véletlen a sok diplomáddal találsz munkát és netán 1-2 év múlva terhes leszel vagy a párod lesz terhes (nem tudom nő vagy férfi vagy), akkor ne tartsd meg, mert miattad sokan nem tudnak majd munkát találni.

2013. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Valójában veletek van a baj kérdező, mert ekkora bevételre ha nem mersz egy gyereket vállalni az a te bajod. Az hogy el akarod érni amiket kitűztél magad elé, az jó dolog csak akkor miért irigykedsz másokra?

Mindenki maga dönti el mennyit mire vállal, a színvonal lehet más, itt nem az a kérdés jól élnek-e anyagilag, hanem az hogy kinek milyen elvárásai vannak az életével. Tőlem lehet valakinek 200 ezres babakocsija is, meg 10 ezres tesco-s is, nekem semmi se fáj. Én is elértem amit akartam, közbe vágytam gyerekre, de nem fájt az se ha valaki csak bevállalta GYED nélkül. Én tudtam mit akarok, és anyagilag hogy bírjuk.

2013. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 gyilokcica ***** válasza:
17%

18 éves koromban kezdtem dolgozni, protekcióval, de azonnal felvettek. Éveken át dolgoztam ott (kemény fizikai munka), és sokszor reggel 6-tól este 8-ig kellett ott lennem a délután 2 helyett, mert mindig odajött pár frissen végzett lány, a GYEDért fél évre. Nekem kellett elvégezni az ő munkájukat is. Volt olyan, akit 6 évig nem is láttunk, mert sorban pottyantott (persze tudta ő előre, hogy az életben nem fog, mert nem is akar visszajönni dolgozni). Aztán amikor jött a leépítés, természetesen engem és még sok társamat küldtek el, mert hát aki nem dolgozik ugye, azt nem lehet kirúgni. (Az anyuka szempontjából jó, de ez engem nem vigasztal.)


Nem irigykedem. Nehezen, de megoldottam a helyzetet, már nekem is van gyermekem. De nem lett volna pofám úgy vállalni, hogy semmit nem tettem le az asztalra, csak fél évet.

2013. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 gyilokcica ***** válasza:
0%
És igen, szívesebben dolgoztam volna olyan helyett, aki legalább már dolgozott 2 évet, ezzel segítve az én munkámat is. De aki csak fél évre jött betanulni (nekem kellett betanítani), majd közölte, hogy ő megy táppénzre, mert terhes, és még tervezték is, az elég kiakasztó. Még az is jobb lett volna ha az első napon azt mondja nekem, hogy te figyelj, ne fektess belém túl sok energiát, mert csak a lóvé kell, és nem maradok sokáig...
2013. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

írtam, hogy nem azzal van a baj, mert az időm megvan a gyedhez, csak ennyire nem merem bevállalni!

Nem azért kezdtem dolgozni, hogy gyedet kapjak, és nem számolom a napokat, hogy mikortól lehet gyereket csinálni! , te annyira nem érted, vagy nem akarod érteni, amiről beszélek, hogy az már fáj!


"Azokról beszéltem, akik rögtön iskola után dolgoznak, hogy még beleszámítson abból is fél év, hogy véletlenül se kelljen többet dolgozni. "

Bocs, hogy volt olyan szerencsém, hogy rögtön kaptam munkát! Nehogy már az is az én hibám legyen, hogy engem szívesebben alkalmaznak, mint (ezek szerint) téged!

2013. aug. 28. 11:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!