Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek nem fáj látni, hogy...

Nektek nem fáj látni, hogy sok tanulatlan 18-20 éves szül, míg ti a napokat számoljátok a GYEDhez, meg a megtakarítást a számlán?

Figyelt kérdés

Most nem azokra értem, akik mindig megjelennek és akik a kivételt képezik, hogy tényleg van mire, van hova, van kinek vállalni a babát!


Nagyon sok ismerősöm, még a fiatalabbak közül is kismama, vagy mostanában szült... Én elvégeztem egy egyetemet, rögtön dolgozni kezdtem, férjem van, nem a szülők nyakán élünk, tehermentes autó, jó kapcsolat, ha mindent kifizetünk egy jobb hónapban akár 200e is marad kajára+egyebekre, félretenni, de nem merünk babát vállalni... nem mellesleg nekem csak febr. 1-től van munkahelyem, előtte egyetem, így nem kapnék gyedet sem..


Ők meg gyesre, cssládira szülnek, beköltözik a pasijuk 6-nak a 1,5es panelbe...


Komolyan, nekem ezektől a szitukból sírhatnékom van néha.. tele velük a fészbúk...


Csak én reagálom túl, vagy titeket is megviselne?


2013. aug. 27. 21:59
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
persze utólag visszanézve már rendbe van, meg józan ésszel én is tudom, csak mikor annyira vágyom rá, de ezért nem lehet, erre jön a babakocsival a 18éves csaj, az olyan rossz :S
2013. aug. 27. 22:22
 12/40 anonim ***** válasza:
83%
Nekem aztán nem fáj. Nem vagyok tanulatlan, már 29 vagyok, de én is csak gyest és családit kapok majd, és már megtakarításom sincs. Ez van, így alakult. Ehhez sincs köze senki másnak a szűk családi körömön kívül.
2013. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj, mert tökre nem érdekel. Az egyik alap dolog, amit anyukámtól tanultam, hogy nem vájkálunk mások életében. Nekem az nem tetszik, hogy max gyed van, és röhejes összeg ahhoz kèpest, ami a fizum volt, bejelentve az utolsó fillérig. Amin valóban ki lehet akadni az nem az a kategória, amitől neked sírhatnékod van. Pl. Ivászat, bagozás terhesen, gyerekek elhanyagolása, bántalmazása. Egyébként sem csak és feltétlen azon múlik a gyerek meg a család boldogsága, hogy sikerült-e megvenni a legdrágább babakocsit vagy berendezni egy milliós babaszobát. Amiket felsorolsz, azok a felelősségnek álcázott kifogások egy ponton túl. Bármikor kerülhettek olyan helyzetbe, hogy hiába agyaltál előtte évekig, át kell gondolni mindent újra.
2013. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

10es nem igen értem, mit mondasz...


írtam, hogy kb. 200marad egy jó hónapban.

az én fizum 68E a férjemé minimálbér (75E), erre van bejelentve, a többit zsebbe kapja, így összesen kb. 250E szokott lenni átlag/hó, de volt már 350e is.


Nem igen értem, ebben mi a 0 ?

2013. aug. 27. 22:31
 15/40 gyilokcica ***** válasza:
26%
Semmi közöm hozzájuk. Bezzeg ahhoz, aki miatt én nem kapok munkát, mert ő kiszámolja a napokat GYEDhez, aztán nagy vigyorral az arcán elmegy pár évre babázni, ahhoz van közöm. Mindamellett, hogy ő csinálja jól, rohadt idegesítő. Nem csak azért, mert így fenntartja neki a munkáltató a helyet évekig, emiatt megvan a létszám, nem veszik fel a DOLGOZNI akaró nőt, hanem az a baj, hogy már az akár gyermektelen, akár gyermekes nőt sem alkalmazzák, mert NŐ, és bármikor kicseszhet a munkahellyel. Engem ez sokkal jobban zavar. Semmivel sem jobb az, aki befejezi az iskolát, dolgozik kemény fél évet, hogy megkapja a GYEDet, aztán engem meg miatta elutasítanak szinte mindenhonnan. Nekem ettől van sírhatnékom. Az ilyenektől. Amikor azt hiszi a friss huszonéves, hogy ő már annyira nagyon érett, és annyi mindent megélt, hogy készen áll gyermeket szülni a tiniszerelemben leragadt kapcsolatába.
2013. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
nem más életében vájkálok, csak az fáj, hogy nekünk nem lehet, mert magasabbak az elvárásaim magam felé..
2013. aug. 27. 22:31
 17/40 anonim ***** válasza:

nekem nem fáj látni... én 26 évesen szültem, 16 éves koromtól dolgoztam, 19 éves koromtól főállásban és stin tanultam 24 éves koromig... szóval nem számolgattam a napokat szerencsére és bár nem bántásból, de mi különbség van aközött aki csak azért dolgozik 1 évet, hogy kapjon gyedet, mint aközött aki alanyi jogon megkapja a gyest? mert amennyivel többet beletett előbbi, annyival többet is vesz ki, szóval tök mindegy.

az meg, hogy szegény gyerek... hát sajnos ennél sokkal rosszabb sorsok vannak manapság, engem csak az érdekel, hogy az enyémnek mindene meglegyen és meg is lesz, mert teszünk érte :)

2013. aug. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
40%
Na nekem az ilyen nőktől van sírhatnékom. Túl sokat képzelsz magadról bébi, de közben megesz a sárga irigység azokra, akiket még le is nézel... Vagyonka mellett vmi jobb fajta értékrendet is hozzatok össze a gyerek előtt. Lehet akik pici lakásban élnek szerényebben, nekik ez már meg is volt.
2013. aug. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Nekem sem fáj. Semmi közöm hozzá, a saját életemmel foglalkozom.
2013. aug. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
51%

én munkanélküli lettem és akkor éreztem hogy telik az idő harminc fölött járok, jöhet a baba

napról napra élünk, nem a megtakarításokat számolom hanem a napokat hogy mikor jön a postás

de soha nem voltam még boldogabb :)


az kérem nem úgy van hogy egzisztenciába születik a gyerek, nagyon nem úgy van

2013. aug. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!