Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy apa leszek....

Lehet, hogy apa leszek. Hogyan fogadjam el a helyzetet és hogyan mondjam el a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Van egy csaj akivel csak barátok vagyunk de nyáron lefeküdtünk egymással. Azt mondták, hogy nem lehet gyereke, ennek ellenére most terhes. Igazat mondott, emlékszem amikor megtudta és kicsit depis volt miatta. Most 12 hetes de én még csak 2 hete tudom és azt mondta, hogy rajtam kívül akkoriban nem volt mással. Természetesen ha meg fog születni a gyerek akkor lesz apasági. Azóta van barátnőm és nem tudom hogy mondjam el neki, hiszen még én magam sem barátkoztam meg a helyzettel, na meg tök jó lesz úgy összejönni a haverokkal, hogy ott vagyok a barátnőmmel miközben egy másik nő hasában az én gyerekem van. Egyáltalán nem vagyok felkészülve az apaságra. Nem tudom hogyan fogom leélni a hátralévő életemet.

23/F


2013. okt. 5. 12:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

Ami történt, megtörtént. Szóval nem kezdelek el cseszegetni azért, mert akkor nem vigyáztatok. Most ezzel a helyzettel kell megbirkózni.

Mivel akkor még a barátnőddel nem voltál együtt, őt nem csaltad meg, így elmondhatod neki. Én se repesnék a helyében, de biztos nem nehezíteném meg az amúgy se könnyű helyzetet.

Neked pedig nincs más hátra, mint vállalni a tetteid következményét. Akár fel vagy készülve, akár nem. Ez már így van, korán lettél apa, ez mostantól az életed része lesz. Az anyával ápold a jó kapcsolatot, a gyerekednek meg legyél az apja. Nem áll meg az élet, ha gyereked születik...

2013. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%

"Most viccen kívül, mi bioszon nem is nagyon foglalkoztunk ilyenekkel.

Egyikünk se nemi beteg. Akibe éveken keresztül beleélveztek nem hiszem, hogy mindig azért úszta meg a terhességet mert szerencsés. "


Fiam te komolyan 23 éves vagy? Ennyi idősen hogy lehetsz ennyire hülye?!


1. Nem tudhatod, hogy tényleg "rendszeresen beleélveztek"-e vagy csak vetített a lány. Nem kell mindnekinek mindent elhinni! Lehet, hogy az előző hapsijai is legalább kirántották, de az is lehet hogy normálisan is védekeztek.


2. Ilyet elhinni bárkinek is, hogy nem lehet gyereke, naivitás. Ilyen nincs, hogy elvileg nem lehet gyereke, ezért megdugom védekezés nélkül. Mindig a legrosszabbat kell feltételezni, ha ilyesmiről van szó! Nem mellesleg az orvostudomány szerencsére tévedhet, több olyan párt ismerek, akiknek "nem lehetne" gyereke, de mégis lett az évek folyamán.


3. Ha tényleg nem élveztél bele nem sok az esélye, hogy te vagy az apa. Van esély rá, de minimális. Szerintem valószínűbb, hogy másokkal is volt a lány, csak nem akarja bevallani/nem lehetne őket ilyen könnyen bepalizni, mint téged.


A válasz a kérdésedre: a barátnőd elé állj oda őszintén, és valld be, hogy 1 hónappal előtte volt egy egyéjszakás kalandod, és a lány azt állítja tőled esett teherbe. Stb. ŐSZINTÉN, nem kertelve és nem magadat mentegetve. Nem gond az, hogy előtte voltál mással is, csak az, hogy felelőtlen voltál.

2013. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 godside ***** válasza:
36%
ja igen azt mondtad a baratod ez a lany, hat szep kis barat az ilyen mondhatom akkor milyenek az ellensegeid? :)
2013. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Hát már nem mindegy? Megtörtént, nem lehet sajnos visszafordítani.


Azon gondolkoztam még, hogy ha elmondom a barátnőmnek akkor nem lesz féltékeny? Mivel azzal a nővel már egy életre össze vagyok kötve, és ha találkozgatnék vele a gyerek miatt akkor talán mást hinne. Lehet ez hülyeség de most ezen kattog az agyam.


Tisztában vagyok vele, hogy az orvosok is tévednek néha.

Egyébként meg csak egyszer voltunk együtt. Másnál is előfordulhat...

2013. okt. 5. 13:10
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem a nővel leszel összekötve egy életre, hanem a gyerekkel, ezt ne felejtsd el. Nem kell rossz viszonyt ápolni az anyával (ha tiéd a gyerek), legyetek értelmes felnőttek, normálisan beszéljetek a láthatásról, pénzügyekről, ennyi. De vele nem igazán kell találkoznod vagy az életébe belefolynod.


Más: a barátnőd helyében én nem féltékeny lennék, hanem elhagynálak. Nem vált ki féltékenységet belőlem egy gyerek vagy egy korábbi kaland; sőt szeretem a gyerekeket, DE 24 évesen én még nem vágyom egyre. Valamint ha nem gyerekes pasival kezdtem, nem is örülnék neki ha pár hónap után hétvégi apukává alakulna, mert barátnőként ez nyilván a kapcsolatunkat, életünket is befolyásolná (kevesebb idő, gyerektartás miatt kevesebb pénz - ami szintén rendben van, de egyszerűen ha nem ezzel kalkuláltam, akkor nekem ez most nem fér bele).


Plusz ott van az, hogy nagyot esne a barátom a szememben, ha ilyen felelőtlenül viselkedett volna.


Én ebben a kapcsolatban nem kívánnék részt venni a továbbiakban, ha tiéd a gyerek. Főleg úgy, hogy ha csak két hónapja vagytok együtt, az még semmi. Ilyenkor még túl nagy szívfájdalom nélkül lehet szakítani.

2013. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

Én is orvosi papír ellenére lettem.

Egyszer megkérdeztem egy nőgyógyászt, hogy hogyan is vannak az ilyen helyzetek, amikor meddővé nyilvánítanak valakit és mégis terhes lesz.

Azt mondta, hogy szakmai véleményként annyit mondhat, 100%-osan meddővé ő csak olyan nőt nyilvánít, akinek nincs méhe.

2013. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
Én azért utánaszámolgatnék, hogy biztos apuka leszek-e..Persze, beleélvezés nélkül is van valamekkora esély, na de egy lánynál, aki elméletileg nem lehet terhes, mekkora ??
2013. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%
Keress rá a neten a magzati apasági vizsgálatra, kb. negyvenezerbe kerül, és a terhesség 9. hetétől megcsinálható, ez egy szimpla vérvizsgálat. Egy hét alatt eredményt ad.
2013. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
72%
Hat en azert nem lennek olyan biztos abban,hogy en vagyok a gyerek apja.
2013. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%

Kedves MINDENKI....mi lenne ha nem ítélkeznétek hanem egyszerűen csak válaszolnátok a feltett kérdésre??!!

Gondolom a kérdező is rájött,hogy hibázott és nem lesz okosabb ha mindenki csak kioktatja...


NOS akkor az én válaszom.

1.Mindenképp mond el a barátnődnek,ezzel vagy együtt tud élni vagy nem,ha igen akkor nincs gond ,ha nem akkor meg mindegy ,hogy 2 héttel később mondod el neki vagy most,és egy kapcsolatban fontos a bizalom ,hogy megtudjatok mindent beszélni.

2.Gondolom a terhes barátnőd semmiképp nem fogja elvetetni ,lévén lehet ez az egy esélye van arra,hogy babája legyen és amúgy is ha nincs eü. oka a dolognak akkor a 12. hét után már nem lehet elvetetni....tehát kezdj el beletörődni a dologba...igen sok felelősség ,de sok öröm is.Beszéld meg a lánnyal,hogy ö mennyire szeretné,hogy részt vegyél a baba életében és te mennyire szeretnél részt venni benne...csak fizeted a gyerektartást vagy esetleg ennél többre vágysz??Ezeket szerintem jó ha letisztázzátok.Ha ügyesek vagytok akkor ezt nagyon szépen össze lehet majd hangolni...csak őszintén ,nem megbántani a másikat.A kismama most amúgy is egy elég ingerlékeny :) állapotban van( én 13 hetes vagyok)de jobb ezeket szerintem az elején letisztázni...Ügyesek legyetek,sok sikert :)

2013. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!