Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy reagálnátok le ezt?

Ti hogy reagálnátok le ezt?

Figyelt kérdés
A férjem ezt vâgja a fejemhez: azert vagyok itthon hogy a gyerekkel legyek es hogy 8 éve csak a seggemet hízlalom...
2013. okt. 21. 09:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

"az oldal elvileg azért van, hogy az emberek segítsenek egymásnak, tanácsot adjanak, kicsit kibeszéljék magukból azt, amit elvileg máshol nem lehet"


De itt nem az a lényeg, hogy vállon veregessük a másikat, hogyx kedves kérdező, neked mindenekfelett igazad van, és versenyt szidjuk egymással a szemét férjet, anyóst, sógort....


Valami nem klappol a kérdezőnél. A férje szóvá teszi, hogy nem tetszik neki a nő, most erre mit mondjunk? Tegyen ellene. Vagy kollektíve szidjuk a férjet?

2013. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy mindenkit veregessünk vállon, de van amikor jogosan van kiakadva egy kérdező. És szerintem ez a helyzet most pont olyan.

Te mit szólnál ha életed párja szülés után azzal jönne, hogy kövér vagy, és ilyen hangnemben, és úgy, hogy nincs is igaza? Mintha mindenkinek olyan könnyen menne a fogyás, meg mindenkinek olyan egyszerű lenne egy nap a gyerekkel.


Vannak nehéz időszakok, nekem is volt, mint írtam. Aztán jobb lett. De abban az időszakban egy kis pozitív megerősítésnél semmire nem vágytam jobban. A párom szerencsére értékelt, anyukám viszont egyfolytában azzal akart segíteni, hogy elmondja, még mit kellene megcsinálnom. Köszi, én is tudtam, de egy nap csak 24 óra és az ember energiája véges. Az önértékelésem meg kezdett a béka segge alá esni, hogy miért nem megy minden egyszerre. Még jó, hogy akkor nem regisztráltam ide, mert valószínűleg kaptam volna az értékes kritikákat.

2013. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Természetesen nem kellene bunkón észt osztani, de igazat sem kell adni mindig a kérdezőknek.


Ebben az esetben kedves kérdező, te is hibás vagy sajnos. És nem azért, mert felszedtél pár kilót, vagy a házimunka miatt. Azért vagytok mindketten hibásak, mert nem működik köztetek a kommunikáció. 8 év után nem szabadna tabutémának lenni. Az a legnagyobb baj, hogy ha valaki először egy baráttal/szomszéddal/bárki mással beszéli meg a dolgokat, nem azzal akire ez tartozna. Most is könnyebb lett neked, hogy kiírtad magadból- ezt meg is értem-, de ettől nem fog megoldódni semmi, csak tovább görgeted magad előtt a problémát. Nem értem, miért nem mondod meg neki, amit itt leírtál, hogy fáj az hogy ő is meghízott, mégis ezt vágta a fejedhez. Lehet hogy nehéz lesz, de inkább legyen most egy-két kellemetlen beszélgetésetek, mint 5-10 év múlva egy válás, mert nem bírjátok már egymást elviselni, és már nem tudjátok a problémákat megoldani.


Persze nem szentírás amit írtam, de mi is 8 éve vagyunk együtt, és nekem eszembe sem jutna, hogy kérdést írjak ki vele kapcsolatban, vagy mással beszéljek a férjem helyett, ha vmi bajom van vele. Nem mindig könnyű, dehát valamit valamiért.

2013. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Én le szoktam vele ülni beszélgetni. Nincs tabutémànk hàlistennek. De ha én kérdezem hogy mondja el az én hibâimat akkor semmit nem mond. Èn persze elmondom hogy mit várnék el tőle. Erre felháborodik. Ő a gyerkőc megérkeztével ugyanúgy eljárt ideoda haverokkal. A lottózót ki nem hagyná.jól tippmixel de amennyi fáradtságot belerak az utánaolvvasasokkal...mégsem vagyunk milliomosok.szóval ezzel csak azt akarom hogy a szàmitogep eloőtt sokat ül statisztikakat olvasni.és annyit nem nyer hogy látszatja legyen.még mielőtt erre a témára is rácuppan valaki...hogy milliomos akarok általa lenni. Szóval ő eljarhat ideoda.Én meg anyukamhoz nem mehetek át 10 percnél tovabb.adok magamra.új rucira nem koltok.halistennek anyukam mindig meglep egy egy új darabbal.ha megyünk valahovà normálisan öltözködöm, kis smink...szóval ebben nincs hiba.

És igen mindig együtt járunk hárman sétàlni,sokat vagyunk harmasban is.de a kérdésem az volt hogy ki hogy reagálna a fent feltett kérdésekre.

20-as válaszoló köszönöm.+mindenki masnak is

Jah és mielőtt még valaki azt megszólja hogy én sokat ülök a gép előtt...telefonról írok és kb 3 percre lépek fel míg a fiam aranyosan elmatat.

2013. okt. 21. 13:34
 25/34 anonim ***** válasza:

Most akkor csinos vagy, takaros, spórolós, a háztartás is rendben. Te így gondolod.


De a férjed akkor miért nem? Nem lehet, hogy a 8 évvel ezelőtthöz képest híztál meg? Csak mert ő azt modnja, azóta hízol. Ha akkor voltál 60 kiló, elkezdtél hízni, lettél 75, terhesen lettél kb 90, akkor hiába fogysz vissza 75-re, ha neki 60 kilósan tetszettél.


Valami gond van pedig, ha így és ilyet beszél.


De miért nem mehetsz át anyukádhoz?

2013. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Àtmehetek anyuhoz csak ne legyek tíz percnél tovàbb. Sokszor nem értem a férjem. Neki nincs jó családja. Hazudnak, szegények,isznak...én nem is tartom a kapcsolatot velük. A férjem sem sürün megy. A fiamat meg nem engedem abba a környezetbe. Szóval örülhetne a párom hogy egy normális tistességes csaladba került de ő ezt annyira nem élvezi. Az ünnepek nàlunk tartva vannak. Ők sosem tartottàk. Örülni ajàndéknak nem tud pedig szívből adjuk...de ez egy másik téma. Próbálom formálni de nehéz. Remélem tudunk lépni mindketten a jó irányba mert egyikünk sem akar elválni hisz nem ezért építettük fel az életünket a nullából. Van lakásunk kocsink és nem vagyunk harminc évesek. Büszkék is vagyunk erre hisz kompromisszumokkal jutottunk el eddig és borsodban nagy szó ez. Csak megoldódik ez a gond is közöttünk. Igyekezni fogunk. Ès jó hogy van ez a fóruk.sokmindenre rádöbbent.
2013. okt. 21. 15:33
 27/34 anonim ***** válasza:
Tudod az itt a legnagyobb gond,hogy lenézed a családját,és elvárod,hogy hálás legyen,mert "jó" családba került.A legnagyobb probléma nem biztos,hogy az,hogy akkor takarítasz ha otthon van,meg hogy elhíztál,hanem sokkal mélyebb és ez a hab a tortán.
2013. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Hát nem csodálom, ha ki van akadva, ő 4 műszakban melózik, te meg semmit nem csinállsz otthon a kaján kívül amíg haza nem jön, akkor a kezébe nyomod a gyereket és akkor csinálod amit napközben kéne. Egy 1 éves gyerekkel nem kell napi 24 órában játszani. Amikor nem alszik berakod a járókába vagy kiságyba, ott vagy melette és közbe tudsz takarítani, vasalni stb.Közben meg beszélsz hozzá.
2013. okt. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Nem akarok magyarázkodni, de szerintem nincs olyan ember aki az ő családját nem nézné le. Az anyja 20 éve nem dolgozik. Az apja(mostohaapja) kereste a pénzt. Egy fizetésből éltek. A ház fala omladozik, egy 2 szobás házban laknak. Fűtés a konyhán kívül 1 szobában. Ha plusz pénz jött a házhoz, akkor azt elitták. A huga még otthon van, mert suliba jár...ő avonozik,hogy legyen kis zsebpénze.

Ott van egy hatalmas kert. Mivel az anyja otthon van, művelhetné. Sz...ik rá egy nagyot. Egy csomó veteményük leetne, de nem érdekli, nem gondolkozik. Hazudnak nekünk. A piát és a cigit nem tennék le. (igaz az apja beteg, őt sosem bántottam, mert ő dolgozott és próbálta ellátni a családját). De az anyja egy semmirekellő. Munka után nem megy. Mondom 20 éve. Kérdezem: ő legyen a példakép? A férjem sem nézi semmibe...


Ha alszik a fiam. Haladok itthon. Neki főzök, illetve elmosogatok, bedobok egy adagot mosni... ha kell. Porszívózni, felmosni akkor nem tudok ha alszik...vasalni sosem kezdek bele, mert semmit nem szeretek félbehagyni.Így ha felébred akkor sem. De szerintem jól csinálom a dolgom. A kiságyba nincs el, a járókába sem. Rohangál egész nap. Az etetőszékbe csak úgy marad el, ha kaját adok neki. Na most kukival, keksszel nem fogom tömni egész nap.Mást meg nem eszik magától még.

Nem azt kérdeztem,hogy mit csinálok és hogyan, hanem azt, hogy ki hogy reagálná le ezt a dolgot.

Miért kell mindenhol a másikat bántani?????

2013. okt. 21. 16:31
 30/34 A kérdező kommentje:

Azt hozzá teszem, hogy ezt a gyereket csak én vállaltam?Csak nekem kell vele lenni, és ellátni maximálisan. Az apuka mire való? Napi 1-1,5 órás elfoglaltság az, amit egyedül vele kéne játszani. (nem is minden nap,mert vasalni,porszívózni nem minden nap szoktam.Meg főzni sem)Nekem élvezet, ha vele játszhatok. A páromnak is. Együtt járunk le sétálni, bevásárolni, és nem egész délután kell vele lennie egyedül. Én is ott vagyok velük, de ha dolog van akkor azt nem lehet halogatni. És nehogy már nehezére essen egy apának a gyerekével játszani???

Miért nálatok így van?

Attól,hogy valaki műszakol és fáradt, attól még a gyerkőcöt nem kell elhanyagolni. Én is fáradt vagyok,mert én kelek hozzá éjszakánként óránként, 2 óránként...


De minek is magyarázkodok? MAgamat sem értem. Kérdeztem, kaptam választ...itt tényleg csak bántják az embert.

2013. okt. 21. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!