Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 40 éves gyermektelen nőismerős...

40 éves gyermektelen nőismerőseink miért válaszolják azt arra kérdésre, terveznek-e babát, hogy "erre a világra"?

Figyelt kérdés
Már tényleg több 40 körüli (kedves, gyermekszerető és aranyos) nőtől hallottam ugyanezt.. Gondolom ez egy olyan lerázós kérdés lehet, hogy kinek mi köze hozzá, de van aki tényleg így gondolja?
2013. okt. 23. 21:32
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Naná hogy érdekelnek a válaszok, azért tettem fel a kérdést. :) A rápörgés nekem mást jelent, de hát nem vagyunk egyformák. Én nem akarok görcsösen válaszokat, csak feltettem egy egyszerű kérdést. Miért nem lapoztok tovább, ha zavar benneteket?
2013. okt. 23. 22:03
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is sokan kérdezték, igaz én 38 évesen szültem, de nagyon sokan feltették ezt a kérdést.

Iszonyat nyomasztó volt, pedig igazán nem is vágytam gyerekre (persze akkor még fogalmam sem volt, hogy ez ilyen jó dolog :)), úgy voltam vele, hogy vagy lesz, vagy nem, de inkább nem. De ha ezt elmondod valakinek, akkor totál ufónak néznek, és azt gondolják, hogy "biztosan nem lehet neki, azért mondja ezt a szerencsétlen". Sokan el sem tudják képzelni, hogy egy nő nem vágyik gyerekre.

Szerintem is tök tapintatlan kérdés, főleg mikor már ezredszerre kérdezik, általában ugyanazok, és tudja az ember, hogy csak valami jó "pletyka sztorira" vágynak (munkahelyen ez tök jellemző).

Vagy pl. egy barátnőm anyjának mindig ez volt az első kérdése, hogy na, mikor lesz már gyerek? Nem mentél még férjhez, stb.

Egyszerűen már a hajam hullott tőlük :(.

Szerintem is ez egy amolyan "zárjuk már rövidre ezt a kínos kérdést" típusú válasz, amikor nem akarja megbántani a kérdezőt.

Persze lehet, hogy így is gondolják, hogy ebbe a világba nem szülnek, biztosan ez is benne van, de inkább ez ilyen elkerülő válasz.

Főleg azokat érintheti érzékenyen, akik mondjuk már évekig küzdenek rajta, de nem akarják, hogy mindenki ezen csámcsogjon.

Egyébként már nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy van gyerekem, de tényleg halvány fogalmam sem volt róla, hogy ez ilyen csodálatos dolog. Általában idegesítettek a kisgyerekek, nem tudtam mit kezdeni velük.

De mióta nekem is van, azóta imádom a többit is :).

De ez nálam nem volt alapbeállítás.

2013. okt. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a válaszodat. :) Így talán jobban megértem a kolléganőimet, és majd megpróbálom leállítani ezt a nyomulós kollégát, aki ezzel zrikálja a lányokat bent.
2013. okt. 24. 00:10
 14/22 anonim ***** válasza:
5%
Nem kéne ilyeneket kérdezgetni, mert semmi közöd hozzá. Nem tudhatod, hogy nem szenvednek e évek óta, hogy gyerekük lehessen, vagy éppen tudják, hogy egyáltalán nem lehet, de az is lehet, hogy egyszerűen nem akarnak.
2013. okt. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Amint latom itt 1-2 embernek sulyosan komoly problemai vannak az erto olvasassal. :-)

Nem baj kerdezo te lettel taplonak beallitva h is mersz ilyet kerdezni :-).

Fantasztikus muilyen provokativ emberek jarnak ide.

2013. okt. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez az "erre a világra" egy gyermektelen nő szájából csak duma. Akkor tudatosul bennünk, hogy milyen szörnyű világban is élünk, amikor már ott a gyerek, amikor már van fogalmunk arról, hogy mit is jelent ez a feltétel nélküli szeretet, és a végtelen aggódás. Akkor tűnik csak fel, hogy milyen sok veszély leselkedik a gyerekeinkre.


A másik az, amikor "ez a világ" a pénztelenséget jelenti, bár inkább "ebbe az országba" lenne a helyes megfogalmazás, mert itt aztán nem tudod 100%-osan biztosítani gyermeked jólétét, ha nem vagy politikus.

2013. okt. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
58%
Látom megint megjelent pár befásult nőszemély...Szerintem kedves kérdező csupán azért válaszolnak így,mert nekik nem jött össze a gyerek és sokkal könnyebb elviselni,ha úgy állítják be,jobb is,hogy nem szültek ebbe a világba.
2013. okt. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a normális válaszokat egy - szerintem - tök normális kérdésre - amit ráadásul ugyan itt én tettem fel, de a szó szoros értelmében nem én tettem fel a fő kérdésben szereplő megkérdezetteknek. :)
2013. okt. 24. 20:55
 19/22 anonim ***** válasza:
Talan mert van agysejt a fejukben, nem ugy mint a legtobb tenyeszkoca nonek, aki azt hiszi a gyerek az elet ertelme. Nem szeretem de nem is utalom kulonosebben a gyerekeket, az egesz egyszeruen hidegen hagy, a nyalas feltetlen szeretet meg vegtelen aggodas meg a kis pocaklakos dumakat levagoktol meg hanynom kell es legszivesebben arconrugnam az illetot, annyira taplonak es ostobanak tartom. 33 eves vagyok, a gyerekszules esetemben csak es kizarolag akkor elkepzelheto, ha hiba csuszna a fogamzasgatlasba mert abortuszra nem mennek el.
2014. ápr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Dudok Andrásné ***** válasza:
Az ilyen magának való és nem is igazán akar gyereket. Ez csak kifogás,de rossz!!!
2014. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!