Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek morálisan nem...

Szerintetek morálisan nem elfogadható az, ha egy gyermek nem házasságban születik?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 21:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%
Más világban nőttek fel. Az ö idejükben szégyen volt a lánysaság és a zabi gyerek ők így élték le a fél életüket. Most pedig a rokonba ez megtestesül, nem szép tőlük de ők ebben voltak fiatalok.
2014. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%

Én erre csípőből mondanám nekik, hogy mit kapjanak be. Pedig igyekszem nem csúnyán beszélni.

De most komolyan...MIT FOGLALKOZOL VELÜK?! Nem nekik szülöd, hanem magatoknak a pároddal. És nem is egy zakkant titi vagy, aki így akarja megfogni a pasiját a szülők kasszájára.


Felnőtt önálló pár vagytok és babát akartok. Senkinek semmi köze hozzá, hogy van-e papírotok, avagy sem.

2014. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
9%

Lehet lepontozni.

Én a Szüleiddel értek egyet. Házasságon kívüli lesz a gyermeked. Teherbe ejtett egy pali, de nem vesz el. Hogy is hívják az ilyen gyerekeket, akik nem családba születnek!?

Előbb a házasság, aztán a gyerek.

A házasság nem csak papír! Isten és ember előtt is örök hűséget fogadtok egymásnak, kitartást jóban, rosszban, egrszségben betegségben.

És ez a baj, hogy ezt sokan meg sem fogadják, be sem tartják.

Szerintem ahol nem házasok a szülők, az nem család.

S igen, Zabi gyerek az aki házasságon kívül születik, s a gyereknek is kellemetlen lesz azt mondani Anya nem Apa felesége.

Egy nő vágyik arra hogy a féri elvegye, de a férfi nem akarja elkötelezni magát, s a nő bele megy abba hogy akkor csak éljenek együtt, s inkább lemond a vágyairól hogy menyasszony, feleség legyen. Mindenki álmodik arról hogy fehér ruhában vonul oltár elé, de i kábán megalázkodik a férfi előtt, s bele megy abba hogy jó neki így is, csak el ne haggyák.

Itt nem az Anyagiakról van szó, mert az anyakönyvezető ingyen össze ad, egy ebédet 10 főre bárki kifőz otthon! Itt az van, a pasi nem akar elvenni, a nő meg örűl hogy van valakije.

Én mi az hogy ez a mai világ!? Igen, ez a mai világ, gyilkoják, elhaggyák az emberek a másikat, kihasználják, kisemmizik, mert nem tartják a régi szokásokat, szabályokat. Régen ha terhes lett egy nő, a pali vállalta a gyereket, elvette a nőt. Ma, elvetetik a gyereket, vagy egyedűl neveli a nő, a pali elhaggya, nem segíti. Teljesen mások az erkölcsi normák.

A gyerekek is sokkal neveletlenebbek, mert Nincsennek előttük erkölcsi normák!

A lényeg, fontos a házasság!

2014. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%
jelentem van akkoregy zabigyerekünk és se neki, se nekünk, se a környezetünknek nincs ezellen kifogása. De meg amúgya nagyszuleimnek sem, ok sem ilyen "korlatoltak" (bocs ha ezzel vkit megbantok), pedig egyikük sem mai gyerek.
2014. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%
Hát nálunk ez nem így van. Én vagyok a nő és én nem szeretném még ha elvenne a párom. Házasságot csak házassági szerződés mellett kötnék, így viszont nem tartom túl jó ötletnek. Családot alkotunk így is ugyanúgy. Ahogy már írtam párom előző kapcsolatában elvette a nőt mikor kiderült, hogy terhes. És mire mentek vele azon kívül, hogy házasságba született a gyerek? Azt érték el, hogy azóta el is váltak. Unokatesóm is terhesen vette el a párját, hááát nem tartom szép látványnak a nagy hasú menyasszonyt... Azóta meg is romlott az ő kapcsolatuk is. Én nyáron meg fog szülni a "zabi gyerekem" a páromnak akit egyébként imádok és mások véleményére meg nagy ívben ...
2014. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%
ja és én nem akarok hazasodni. Azt pedig nem lehet mondani h nem köteleztem él magam, mert szültem neki egy gyereket. Amúgy meg hiába a fogadalom ha el lehet válni fél óra alatt. Akik pedig nem tudnak együtt élni normálisan, azok váljanak is el lehet. Nem kell egymást megnyomoritani egy kapcsolatban ha az nem megy.
2014. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
58%

Kinek mi az elfogadható? Mások vagyunk, máshogy gondolkodunk. Én a mai világban nőttem fel, mégis fontosnak tartom, hogy a gyerekek házasságban szülessenek. Szerintem ezzel is megmutatjuk a gyereknek, hogy amit teszünk, azt vállaljuk fel.

De akinek nem fontos, az ne házasodjon. Engem például nem érdekel, hogy mások hogyan élnek...

2014. jan. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%

16-os a volt házasságát hozod fel példának, hogy mi értelme ha elváltak majd írod, hogy elkötelezted magad mert szültél neki. Miért a volt felesége nem szült neki? De igen,még sincsenek együtt.



Utolsónak van igaza,azért szép a világ mert mindenki más,és mást tart jónak.

2014. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%

Minap olyan ciki helyzetbe kerültem. Beszélgettem egy Anyukával a játszótéren, s mondta neki ... férjed.

Erre kijavított, nem a férjem, a párom. Olyan kellemetlen volt, nekem valahogy az normális, ha a szülők házasok, s azt gondolom, ha valakinek gyereke van, házas. Olyan kellemetlenül éreztük magunkat..

Mondta a párja már volt házas, elváltak, mégegyszer nem akar nősülni...

2014. jan. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szard le őket. Idióták.
2014. jan. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!