Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki soha nem...

Van itt olyan aki soha nem akart gyereket de ettol boldog hazassagban el?

Figyelt kérdés

Esetleg olyan aki soha nem is akar? Mi az oka nalatok?

Nemet es kort is irjatok



2014. febr. 6. 19:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
55%
Gondolkozzál már.Gyerekcsinálónak hívjátok azokat, akik családot alapítanak? Ugyan már. Hisz ez normális folyamat. Vol egy válaszoló aki krumpliszsákot nem akar...Valószínűleg akkor már most is egy túlsúlyos liba..anyám 3 gyerek után is ugyanolyan alakú mint a terhességei előtt. Valószínűleg az anyja se disznót akart hanem gyereket, de sajnos nem sikerült..
2014. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
39%

Nem gondolnám, hogy a természetellenességet nagyon magyarázni kellene.

Én elfogadom, sőt nem érdekel, ha valaki nem akar gyereket. Ezt nem lehet senkire ráerőltetni, csak szegény gyerek sínylené meg a rátukmálást.

De azért azt látni kell, hogy az életünk elég önző, céltalan és felesleges lesz -a társadalom szemében mindenképp- ha amire születtünk, az egyed létrehozás, fajfenntartás, nem teljesítjük.

És igen, és ha a szüleitek is hasonlóan gondolkodtak volna, nem pötyögnétek most.

És igen, olyan ez mint a homoszexualitás, az sem természetes, nem a fenti célt szolgálja, nem az a követendő példa, bármennyire is nem érdekel ki kivel bújik ágyba.

2014. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
22%
Képzeld én babát várok. És nekem nem kell egy szaros papír ahhoz, hogy kitartsak a párom mellett. :D Nevetséges
2014. febr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
79%
Sosem értettem, hogy miért dorongolják le az embert emiatt... nem azért élünk, hogy boldogok legyünk, hogy elégedett életet éljünk? Van aki gyerekkel az, van aki anélkül. Én nem vagyok sem több sem kevesebb annál, aki sorra szüli a gyerekeket, ha ő így boldog. És az anyák sem többek/kevesebbek nálam csak azért, mert szültek. Ennyi. Ez arról szól, hogy ki hogy boldog. Ha én a férjemmel, gyerel nélkül, akkor az kinek fáj?
2014. febr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
42%
Mert azért szülni gyereket, hogy valaki majd a gondodat viselje, nem önzőség mi? Komolyan ennyi az életcélotok? Gyereket csinálni és felnevelni? Hát egészségetekre.
2014. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 A kérdező kommentje:

53a talan meg te is gyermek vagy, legalabbis nagyon ugy beszelsz itt.

Egy elozo ember mar irta, hogy az a papir a kozos esku jele, a hivatalos osszetartozas, vagyon, stb.

Na akkor te szulj nyugodtan babat papir nelkul.

Sok sikert hozza!

2014. febr. 6. 21:27
 57/89 anonim ***** válasza:
52%

Nem, az emberek nem azért szülnek gyermeket hogy később eltartsa őket. Ez egy normális szülőben fel sem merül, nem opció. De elég beteg gondolkodásmódra vall az, hogy ezt felvetetted.

De ahogy az előbb is írtam, nekem tök mindegy hogy vállalsz-e gyereket vagy sem, a te döntésed, ha az életcélod nem az hogy átadd a szereteted és a tudásod egy kisembernek és gondoskodj róla, hanem hogy utazgass és posztold a fészbukon erről a képeket, legyen!

2014. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
45%

"Őszintén jobb is,hogy az ilyen emberek nem szaporodnak tovább. Csak egy a kár, hogy megszülettek anno."


Én itt teljesen normálisan, bántás nélkül leírtam, hogy miért nem szeretnék gyereket, senkit nem bántottam meg vele, sőt tisztelettel beszéltem az anyukákról.

Te pedig ilyeneket írsz, hogy kár, hogy megszülettem, mert gondolom, rám is vonatkozott. Mit ártottam neked, vagy bárkinek? Miért vált ki ekkora indulatot, hogy én nem szeretnék gyereket, mikor nem is ismerjük egymást, semmi közünk a másikhoz?

Elszomorító, hogy így állnak azokhoz az emberek, akik máshogy élnek, mint ők.


6. és 15. voltam.

2014. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
0%
Vagyon? Mert szerinted egy gyerek nem ér többet? Felbecsülhetetlen... Nem, de te azt írtad, hogy házasság az lesz,hogy kitarts egy mellett. Miért ha nem lenne nem tartanál ki mellette? Elég buta gondolkozásmód.
2014. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
80%

Gyerek-nem gyerek


A két "tábor" igazából soha nem fogja megérteni egymást. Akinek van gyereke, élt ugyan már úgy, hogy nem volt, de vágyott rá, és már legtöbbjük nem tudná elképzelni az életét nélküle. Akik nem szeretnének gyereket, nem tudják milyen érzés a saját kisgyereked ölelése, hangja, ahogy táncol, énekel, stb, mekkora büszkeség ha megtanul valamit, mert nem próbálták, tulajdonképpen erről ők ugyanúgy nem tudnak véleményt mondani, mint a gyerekesek a sok kettesben töltött évet a párjukkal. Nem vagyunk egyformák, mások a vágyaink, és az a nagyon jó, ha két olyan ember köti össze az életét, akiknek ugyanazok a vágyaik, vagy hasonlóak. De ebben a kérdésben azt hiszem egyet kell hogy értsenek ahhoz, hogy sokáig működőképes legyen a dolog, vagyis vagy mindkettőnek akarni kell, vagy egyiknek sem, mert akkor előbb-utóbb vége az egésznek.

Én mindig is akartam, a férjem is, van is 3 kicsi gyerekünk, és ismerek olyanokat is, akiknek nincs. Ez mindenkinek a magánügye, nem szabad ítélkezni a másik felett.


Azért egy dolog az egyik válaszból elgondolkodtatott: azt írta, náluk a családban senki nem akar gyereket...az a család ki fog halni, ahol nem lesz gyerek. ?- ez csak egy elmélkedés a végére..


Minden kedves gyerekes és gyermeket nem akaró válaszolónak szép estét és sok boldogságot az életben! :-)

2014. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!