Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki soha nem...

Van itt olyan aki soha nem akart gyereket de ettol boldog hazassagban el?

Figyelt kérdés

Esetleg olyan aki soha nem is akar? Mi az oka nalatok?

Nemet es kort is irjatok



2014. febr. 6. 19:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
41%

Nem az volt a kérdés, hogy kinek mi a véleménye arról, ha valaki házasságban él és mégsem akar gyereket. Szomorú, hogy egyből elkezdődött az ítélkezés.

Mi egyébként "gyerekcsinálók" vagyunk, de egyikünk se adott fel mindent a gyerekeink miatt. Fél évente megyünk kettesben hosszúhétvégére, és havonta van egy-két vacsora vagy mozi szintén gyerekek nélkül. Minket meg folyton azért szólnak meg, mert van "magánéletünk" is.

Azzal ugyanúgy nincs baj, ha valaki nem szeretne gyereket, mint ha szeretne. Vagy szeretne házasságot vagy nem szeretne. A lényeg, hogy boldog legyen ahogy van.

2014. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
51%
Csak akkor érezted, hogy nem vagy egyedül, amikor nőtt benned valaki?
2014. febr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
64%
Nem azzal van baj, hogy nem akartok gyereket, ezt mindenkinek szíve joga eldönteni, de az a stílus, amit itt előadtatok (tisztelet a kivételnek, mert volt pár intelligens választ adó is) elkeserítő. Gyerekcsináló??? Miért kell gyűlölni azt, akinek fontos a gyereke? Önző, aki gyereket vállal?? Gondolkodás nélkül ugranék egy kamion elé, ha azzal a gyerekemet megmenthetném. Ez lenne az önzőség? Ti jobb is, ha nem szültök, mert csak a gyereketek életét tennétek tönkre.
2014. febr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
48%
Hát őszintén, tiszta szívből remélem, hogy aztán egyikőtök se áll neki siránkozni évek múlva a teherbeesés kategóriába, hogy nem jön össze a gyerek.
2014. febr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
75%

Jaj igen, ne haragudj kedves 71-es. Te tényleg nem a csendes-óceáni válaszoló vagy, hanem a "Hogy bekussolt a sok gyerekcsináló:D "

Gratulálok neked!!!

2014. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
32%
Mindenki azt kapja, amit érdemel. Talán nem kellett volna elkezdeni a "gyerek nélkül nincs élet" szent szöveget prédikálni...
2014. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
79%
Mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy akar-e gyereket,vagy sem. Én kamaszként (is) mindig mondtam anyámnak,amikor jött a "majd megtudod,ha gyereked lesz" szöveggel,hogy nekem ugyan nem lesz. Soha. Aztán 23 évesen,védekezés mellett terhes lettem. 3 éves kapcsolat volt akkor,egyből abortuszra akartam menni. Nekem az életem munkából/bulizásból/szerelemből állt,baromi jó alakom volt és nem akartam ezek nélkül élni. Aztán a párom közölte,hogy szeretné,ha megtartanánk. Gondolkodtam és végül úgy döntöttem,hogy legyen így,legyen egy gyerekünk,végülis tőlük (is) szép az élet. Azt hiszem,hogy ekkor már elkezdtek dolgozni az anyai érzések,mert a régi énem biztos,hogy ment volna a kórházba... Innentől aztán vége volt a régi életemnek,a legjobbat akartam a babának. Én,aki előtte csak azt tartotta szem előtt,hogy neki jó legyen, az ötödik ruhát is megvette,mert neki így volt jó... Háttérbe szorultak ezek a dolgok,feleslegesnek tartottam,hogy megvegyem a századik pólót is,inkább vettem valamit a fiamnak. 45-ről 80 kg-ra híztam,megváltozott a testem,de a párom így is éreztette,hogy tetszek neki és szeret. Amikor először megláttam a fiamat,megérintettem,az életem legcsodásabb élménye volt. Jártam amerikában,spanyolországban,dániában,németországban,ezer és egy helyen,de egyik sem volt szebb élmény,mint a fiam születése. Ennek már két éve és soha nem fogom megbánni,hogy utat engedtem a sorsnak. megértem azokat,akik nem akarnak gyereket. De szerintem inkább ők az önzők,nem azok,akiknek van. Többen is írták,hogy "mert nekem így jó,mert nekem és a páromnak így jó,mert nem akarok krumpliszsák testet",szerintem ez az önzőség. Akinek gyereke van,annak a legfontosabb az,hogy őt boldognak lássa. Ez lenne az önzőség? Szerintem bármelyik anya az életét adná a gyerekéért,ettől leszünk mások,mint azok,akiknek nincs (mert nem akarnak,nem azért,mert nem lehet). Teljesen máshogy látjuk a világot. Nem értem,hogy egyes válaszolók miért fröcsögtek?! Aki nem akarja megtapasztalni,hogy milyen anyának lenni,az valószínűleg nem is való anyának. Az anyai szeretet a legtisztább érzés,nem vár el cserébe semmit,feltétel nélkül szeret és óv minden bajtól.
2014. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
71%

Nem az az önzőség, hogy szeretet a gyerekedet, én anyukámért is megtennék mindent, meghalnék érte.


De ha azt mondom, hogy gyereket nem vállalni önző dolog, akkor gyereket vállalni is az, hisz mindkettő olyan dolog, amit az ember akar. Gyereket vállalni nem önfeláldozó dolog, mert aki gyereket vállal, az akarja is a gyereket. Tehát megkap egy olyan dolgot, amit akar. Ez nem önfeláldozás, viszont ha a gyerektelennél önzés, akkor a gyerekesnél is.

2014. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenki valaszat, fuggetlen attol, hogy nemfeltetlen a kerdesemre kaptam valaszokat hanem inkabb erveleseket olvastam.

En nem tartom onzoknek sem a gyerek valalokat sem azokat akik nem akarjak. Mindenkinek joga van egyik masik mellett donteni.

2014. febr. 7. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!