Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 11 éves gyerek ilyet...

Ha egy 11 éves gyerek ilyet mond komolyan lehet/kell venni? Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Van egy fiam, és két kislányom.A fiú 11 éves.Már sokszor feltünt, hogy amikor "anyás-apást" játszanak mindig Ő akar az "anya" lenni, folyton ezen vitáznak játék közben, mert a lányoknak ez nem igazán tetszik.Néha kérdeztem, hogy nem nagy-e már ehez a játékhoz, de igazából nem tartottam lényegesnek a dolgot. Most hétvégén itt volt az anyósom, és a "szerelmi életéről" kérdezgette.Eleinte nem igazán akart róla beszélni, de a mama elmehetne nyomozónak, mert ha Őt valami érdekli, úgy is megtudja.Beszélgetés közbe kiderült, hogy a fiamnak nem egy kislány, hanem egy fiú tetszik.Elége ledöbbentünk.Úgy mondta ezt, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenni.Kicsit elbeszélgettem én is erről vele, és azt mondta, hogy már ovis korába is inkább a fiú barátaihoz "vonzódott". Ez azt jelenti, hogy homoszexuális (lesz) ? Esetleg lehet, hogy kinövi? Tehetek én bármit is? A férjemnek nem merünk szólni erről, mert tudom, hogy nagyon kiakadna.Meg az is lehet, hogy ez változik később, ugye?
2014. márc. 3. 12:32
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem fontos, hogy legyen a környezetben követendő, erős férfiminta is, jó esetben az apa.


Óvodában, iskolában többségében nők nevelik a fiatal generációt, tudat alatt is női értékeket plántálnak túlságosan is a fiatal srácokba.


Ezért jó, ha ennek ellensúlyozására elkezd 10 éves kissrác komolyan venni egy sportot, ahol férfias versenyszellemet tapasztal, üvöltöző edzővel, aki keményen meghajtja őket ,tudatosítja velük, hogy egy férfinak küzdeni kell és nyernie.

2014. márc. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
65%

Abból még nem következtetnék semmire, hogy egy játékban anya akart lenni.

Viszont ha azt mondta, hogy neki egy fiú tetszik a suliban, az már elég konkrét jel lehet.

Bár mindenki azt írta, hogy kicsi, szerintem egyáltalán nem kicsi. Nálunk 12 éves fiú van, és van barátnője az osztályban! Jó, nem csinálnak semmit egymással, csak néha adnak egymás arcára puszit. De akkor is már érdekli ilyen korban őket a másik nem. Nem olyanok, mint amilyenek mi volt ennyi idősen.

Én nagyon figyelnék rá és beszélgetnék vele minél többet, hogy tudjak róla, hogy mit érez, mi történik vele.

Persze ettől még ugyanúgy szeretném. Csak azért nem örülnék neki, mert tudnám, hogy ez nagyon meg fogja majd nehezíteni az életét és én nem fogom tudni mindig, mindenkitől megvédeni.

2014. márc. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
21%
Biztos, hogy érdemes gyermekpszichológushoz, szexuálpszichológushoz ill. nevelési tanácsadóhoz fordulni. Ebben a korban még a szexuális orientálódás irányítható. Emellett érdemes lenne szemügyre venned azt az osztálytársát, aki iránt vonzódik, hátha te felfedezel benne valamit, azonosítani tudod, hogy mi lehet ami vonzó benne a fiad számára és ezután beszélni egy szakemberrel.
2014. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

#14- Ő maga mondta, hogy " jajj, mama nem tetszik egy lány se nekem.. inkább a padtársam, de amúgy is ő fiú!" Aztán amikor leültem vele beszélgetni erről, és kérdeztem, hogy mióta tetszik neki az a fiú, azt mondta 2. osztályos koruk óta, de már az oviba is tudta, hogy neki nem tetszenek a lányok.

Köszönöm az összes választ! Tiltani nem fogom neki, de azért most még reménykedem, hogy ez nem marad így.

2014. márc. 3. 13:09
 25/49 anonim ***** válasza:
71%

Ez alapján a leírás alapján viszont elég egyértelmű, hogy meleg a kissrác.


Tényleg, ha gondolod, menj fel melegeknek fenntartott fórumokra és kérdezz körbe, hogy ők mikor jöttek rá. 90% azt fogja válaszolni, hogy "már az oviban a bácsikat néztem, nem a néniket".

Ahogy a férjemnek is van ovis "nézem az óvónő mellét" emléke, a melegeknek is kifejeződik már nagyon korán.


A masszív szexuális gondolatok csak 11-13 éves kor körül jelennek meg, az adott ember testi, hormonális fejlődési ütemétől függően.

2014. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
9%

Ha tényleg meleg lesz akkor legalább azt tanítsd meg neki h a saját érdekében titkolja.

Nem viccelek ha nem szeretnéd h baja essen.

2014. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
63%
A szexuális orientáció nem irányítható, akkor sem, ha naponta jártok a Csernushoz. Genetikailag kódolt (azt már le sem merem írni, hogy genetikai hiba, mert megköveznek a libbantak).
2014. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
59%

Én csak abból tudok kiindulni, hogy az én két fiam érdeklődése hogy volt.

A most kamasz fiam is és a most 4 éves fiam is már bölcsis/ovis kortól is a lányokhoz vonzódtak, a lányok tetszettek nekik. Ha szerepjátékozunk, a kicsi mindig apuka akar lenni, még akkor is, ha bábút belevon, hogy ő a kicsinye, akkor úgy játszik, hogy ő az apukája. Ha az apjával játszik, akkor úgy, hogy ők mindketten apukák.


Komolyan kell venni szerintem a kisfiad érdeklődését, ne szidd le emiatt, vagy ne éreztesd a neheztelésedet, mivel erről ő nem tehet. Ha a fiúkhoz vonzódik valóban, akkor lesz neki még éppen elég problémája ebből, ti álljatok mellette akkor is.

Azért mielőtt bepánikolsz, gondolkozz el azon, van -e a fiad előtt apa kép. Nem lehet, hogy túl sokat van nők közelében /te, anyós, lányaid/, velük játszik ugye, tehát lehet, hogy azt mondja, amit a lánytesóitól hall, mert ők a példaképei esetleg, rájuk akar hasonlítani? Mert hogy eddig nem tűnt fel nektek, hogy a fiúkhoz vonzódik... Lehet, hogy ez nem is vonzalom, hanem csak példaképet választott magának, csak keveri az érzéseket....

2014. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell itt b..zni! Elég nagy probléma ez szegényeknek, ès a hozzátartozóiknak, javarészt pont a b..zizó "kedves" embertársaink miatt, akik bárkinek képesek megkeseríteni az életét, csak mert különböznek a többségtől. Emberek ébresztő!
2014. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
59%
Az is lehet, hogy transzexuális. Kérdezd meg, hogy fiunak vagy lánynak érzi e magát.
2014. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!