Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 11 éves gyerek ilyet...

Ha egy 11 éves gyerek ilyet mond komolyan lehet/kell venni? Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Van egy fiam, és két kislányom.A fiú 11 éves.Már sokszor feltünt, hogy amikor "anyás-apást" játszanak mindig Ő akar az "anya" lenni, folyton ezen vitáznak játék közben, mert a lányoknak ez nem igazán tetszik.Néha kérdeztem, hogy nem nagy-e már ehez a játékhoz, de igazából nem tartottam lényegesnek a dolgot. Most hétvégén itt volt az anyósom, és a "szerelmi életéről" kérdezgette.Eleinte nem igazán akart róla beszélni, de a mama elmehetne nyomozónak, mert ha Őt valami érdekli, úgy is megtudja.Beszélgetés közbe kiderült, hogy a fiamnak nem egy kislány, hanem egy fiú tetszik.Elége ledöbbentünk.Úgy mondta ezt, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenni.Kicsit elbeszélgettem én is erről vele, és azt mondta, hogy már ovis korába is inkább a fiú barátaihoz "vonzódott". Ez azt jelenti, hogy homoszexuális (lesz) ? Esetleg lehet, hogy kinövi? Tehetek én bármit is? A férjemnek nem merünk szólni erről, mert tudom, hogy nagyon kiakadna.Meg az is lehet, hogy ez változik később, ugye?
2014. márc. 3. 12:32
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
60%

Eszedbe ne jusson pszichológus-hoz vinni. Nincs semmi baja a gyereknek. Az "orvos" maximum egy lelki roncsot csinál belőle meg telepakolja felesleges gyógyszerekkel amikor már rá lehet aggatni, hogy depressziós, kedélybeteg.

A leírásod alapján nem úgy tűnik, hogy traumaként éli meg a dolgot. Mivel változtatni nem tudsz az egészen legtöbbet azzal segítesz neki, ha tudatosítod benne, hogy rád mindig számíthat. Akkor az esetleges lelki sebek miatt (amik sajnos lesznek a mai álszent világban) sem sérül annyira.

De még egyszer, már sokan mondták de ez még nem jelent semmit. Majd ha a hormonok elkezdenek dolgozni. Addig még van pár éve...

2014. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
6%
# 31 Jah szegények még fel is vonulgatnak megbénítva egy egész várost milliárdos kárt okozva.
2014. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
64%
Felesleges elvinni pszichológushoz. Attól még meleg marad. És tényleg majd csak rátok tukmálja a sok gyógyszert.
2014. márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
84%
#34 : igen felvonul EGY TÖREDÉKÜK. igen, felhívják magukra a figyelmet. Na és heteroszexuális ember közt mennyi feltűnési mániás, beképzelt, "énbármitmegtehetek" rongáló stb f.....szkalap van? Szexuális beállítottságtól FÜGGETLEN hogy valaki milyen emberileg.
2014. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
72%
És amikor egy lány gyerek játszik fiú szerepet, amikor egy lány akar tűzoltó lenni, amikor nem babázik inkább legózik, kiautózik, szerel, barkácsol, akkor már ővele is gond van?
2014. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
44%

Azon kívül eléggé kevés korabeli ellenkező neműt ismer egy ilyen kicsi gyerek. És ha történetesen egyik lány se jön be neki ezek közül? Az miért olyan nagy baj? Barátkozik a fiúkkal. és eszébe sem jut szerelmesnek lenni.

Vagy úgy jött oda a fiad, hogy anya szerelemes vagyok a Pistikébe?

2014. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 DBN CAT válasza:
4%
nagyon meleg lett it egyszerre...
2014. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
6%

Eloszor is! Ahova vonzodik azt kell elfogadni!

Jozan paraszti esszel atgondolva viszont:

A Fiad az anya szerepet is ki akarja probalni amikor a lanyokkal jatszik! En itt nem gondolnek melegsegre mert a ferfi ha homoszexualis akkor nem noi szerepet akar, hanem fiukent fiut!! Az a transzexualitas amikor ellenkezo nemunek erzi magat! A fiad latja/latta a lanyaidat levetkozve furdes elott utan stb, latta kicsinek is oket! Fiukat es az apjat esetleg nem...

Igy erdeklodott afele is!

Az sem mindegy, hogy fizikailag tetszik neki a masik fiu vagy inkabb valami olyat lat benne ami O akar lenni!

Elhiszem, hogy okos ertelmes a fiad, de 11 eves es 11 eves kozt rengeteg a kulonbseg! Az egyik koraven gondolkodasu a masik meg a kerdest is keptelen ertelmezni (es ez csak a veglet! Ekozott sokfelek vannak meg!)


Nem tartom magam melegnek se binek de en kiprobaltam mindent novel es jo volt, jo volt de nem az igazi! Viszont a szex az szex! Azert van hogy elvezzem es ha ehhez egy non keresztul jutottam hozza akkor azon keresztul!

Ha most O is felnottkent csak nyitottabb erdeklodesu lesz, nincs benne semmi! Valoszinu nem fogjatok tudni mert tudni fogja az apja reakciojat is!

2014. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
9%

Én nem vagyok benne biztos, hogy ferde hajlamú.


11 évesen úttörő táborban 13 éves haverok esténként vittek magukkal csajozni, de én akkor még nem éreztem, hogy ez miért olyan jó. 13 évesen már dugtam álmomban csajt, 14 évesen első csajomat is még csak tapiztam meg csókoltam.


Ha én lennék a faterja tutira nem vinném pszichológushoz, inkább edzésre és tánciskolába íratnám be. Azért internetböngésző előzményeit megnézném.


36F

2014. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
85%

te jó ég, el ne vigyétek pszichológushoz...

kinevelni nem fogja belőle, hogy a fiúkhoz vonzódjon, ha hozzájuk vonzódik, ellenben azt fogjátok vele elérni, hogy betegnek, nem normálisnak fogja érezni magát már ennyi idősen.

A homoszexualitása ellen nem tudtok tenni semmit, fogadjátok el, ha nem akarjátok, hogy később ne bízzon bennetek.

És igen, nekem van homoszexuális családtagom, hála az égnek, őt nem kezelték kezelnvalóként a szülei, teljesen normáis életet él.

2014. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!