Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom nem akar harmadik...

A párom nem akar harmadik gyereket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig is három gyereket szerettem volna. Lett is két fiunk, de a párom azt mondja, hogy elég két gyerek.

Hogyan győzzem meg, hogy legyen egy harmadik is?

Úgy érzem nem is szeret.


2014. márc. 21. 09:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
67%

Hát ez jó, mármint a válaszok. :D Először az a baj, hogy azért ne legyen harmadik, mert szegény férj már így is sokat dolgozik, szemét kérdező az ő nyakára szülné. Mikor kiderül, hogy nem, akkor azért szemét, mert nem akar dolgozni, hogy eltartsa a párját. Meg amúgy is nyeljen, mert az a lényeg, mit akar a párja, az senkit nem érdekel, ő mit szeretne. Az talán nem teszi tönkre a házasságot, ha a nőnek kell feltétel nélkül elfogadni a férj akaratát arról, hány gyerek legyen, csak fordítva?


Kérdező: kompromisszumot kell keresni, a férjeddel kibeszélni az okokat, érveket és ellenérveket, mert egyik sem jó megoldás: ha te tűrsz szó nélkül és nem szülhetsz, akkor azért, ha ő érzi magát beleerőltetve a gyerekvállalásba, akkor azért mehet rá a házasságotok.

2014. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
93%

Mivel ráerőltetni az ilyesmit tényleg nem lehet senkire (nem, nincs semmilyen módszer rá), vagy belenyugszol, hogy két gyereketek lesz, vagy külön mentek és választasz mást, aki akar még gyereket.

Ekkora hülyeséget meg (már bocs), de nem tudom, honnan veszel, hogy nem szeret, ha nem akar harmadik gyereket. Mi a párommal egyáltalán nem akarunk gyereket és mégis szeretjük egymást.

2014. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne legyen harmadik, mert a válaszaidból úgy tűnik, hogy mi tartunk el már így is titeket :)
2014. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
57%
A kérdező még általános iskolás a szókincse alapján. Nem gondoltam volna hogy ma szünet van a sulikban.
2014. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
26%
21-es, az ilyen szánalmas feminista dumáktól nőként is elkap a hányinger.
2014. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
58%

Megmondanád, miért feminista a válaszom? Azért, mert azt tanácsoltam a kérdezőnek, keressen kompromisszumot? Szerinted a férj dolga egyedül eldönteni, hány gyerek legyen, a nőnek nincs ebbe beleszólása, vagy mi a bajod a válaszommal?


Az is tönkreteszi a házasságot, ha a nő elégedetlen a helyzetével, nem csak az, hogy a férfi érzi erőltetve magát a harmadik gyerekre. Bármelyik fél érzi úgy, hogy a vágyait semmibe veszik, a két ember közti kapcsolatot nagyon befolyásolja. Nézzük azt az esetet, amit a kérdező is írt: mindig is három gyereket szeretett volna. A férje lehet, hogy ennek tudatában vette el, ő így ment hozzá, hogy megtalálta a párt, akivel közös a céljuk ebben. Akkor most miért a nő a gonosz, és miért a férjet sajnáljuk? Tudom, hogy sok nő erőlteti a gyerekvállalást, de itt nem ismerjük a részleteket, csak a válaszokon döbbentem meg, hogy egy ilyen kérdésből a nő nem is jöhet ki jól az itteniek szerint. :(

2014. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"A párom nem dolgozik csak én"

Na 1 fizetésből éltek most 4-en?! Mi lesz ha terhes leszel, akkor kiesel a munkából stb!Ki tart el titeket??Biztos az adókedvezmény meg ilyenek miatt akarsz harmadikat!Amúgy tudod az csak 1 dolog,hogy 3 gyerekre vágytál mindig is!De őket fel kell nevelni stb!

2014. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a családfenntartónak van a legfőbb beleszólása abba, mi történjék a családdal.

Ahogy a gyereket se kérdezik meg mondjuk a költözésről vagy a kistesóról, úgy az otthon ülő semmit se csináló családtagnak se kellene hogy beleszólása legyen.

Ismerem ezt, mikor az évek óta munkanélküli apjuk mondja meg a többieknek, a dolgozó anyának is, mivel hogy spóroljon, meg hogy nincs pénz több gyerekre.

Az ilyen férfi legyen egyedül, igyon otthon csendben, ossza meg bánatát a kocsmacimborákkal, és hagyja a többieket élni.

Keresni kell olyan férfit, akinek kell gyerek, aki dolgozik, akivel boldognak lehet lenni, nem gondolja, hogy mert farka van punci helyett, azért már különleges bánásmód jár.

2014. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
17%

"Szerintem a családfenntartónak van a legfőbb beleszólása abba, mi történjék a családdal. "


Na ezt te sem gondolod komolyan ugye?

Vagy ha igen akkor ezentúl minden átlagos családban a férfi dönthet mindenről?

2014. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk a Párom keresi a betevőt,én gyed-en voltam mikor a harmadikra rábeszéltem. Őt csak anyagiakkal lehetett meggyőzni. Nem volt odáig az ötletért,de nem talált benne kivetni valót, mondjuk úgy,hogy "neki mindegy" volt. Meggyőztem,hogy ha lejár a gyed,akkor csak a gyes lesz,az éhen halni sok,élni kevés. (Vissza menni dolgozni pedig nem tudtam volna,mert nem tudtam volna megoldani a gyerek felügyeletet,mert akkor még 2 műszakban ment a meló,és nem helyben és egy két évest ha letelik a gyed nem szívesen hagytam volna bölcsiben... ) Én az a típus vagyok,aki ha tehetné,két évente szülne egy gyermeket,mert imádtam Őket várni és megszülni és imádom Őket nevelni is!

Na elmondtam az előnyeit az újabb gyereknek, hogy újabb két év gyed,ha nagyobbak lesznek akkor fél áron kajálhatnak a suliban,a könyvek ingyenesek lesznek,és hát ha kislányt sikeredne megint össze hozni,akkor semmit nem kellene venni,mert a babakocsi,gyerekágy,baba kád,és még egy pár dolog is adott. De ha fiú sikerülne végre... van pár trükk,kipróbálhatnánk... Végül bele ment! :-) Így lett 3 lányunk.


Bár leülni megbeszélni valamit amiben nem értünk egyet,néha nagyon is nehéz és ha veszekedésbe nem is,de sértődésbe torkolhat, mégis igyekszünk meghallgatni egymást és elgondolkozni azon,amit a másik mond.

Konkrét érvekkel állunk elő,hogy rá tudjunk világítani az igazunkra.


Sok sikert!! Majd írd meg hogy ment!

2014. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!