Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ki lennétek akadva,...

Anyukák, ki lennétek akadva, ha a párotok heti 3x, munka után még elmenne és csak este 8kor érne haza?

Figyelt kérdés
6kor ér haza a munkából,gyorsan átöltözik és megy edzésre... Még csak most kezdődött,de már elegem van. Télen hetente 3x jéghoki,most meg majd hetente 3x görhoki. Évekig nem ment és most megint rákattant,ami nem is zavarna,ha nem lenne egy 20 hónapos,apa imádó kisfiam,aki minden alkalommal sír,mert nem érti miért megy el apa,miközben most jött haza. Napközben is sokszor emlegeti,puszilgatja a fényképet,amin hárman vagyunk... A szívem szakad meg,de a páromat úgy látom nem igazán érdekli. Szomorú vagyok,mert mindig előadja a hattyú halálát,ha hazaér,bezzeg ha edzés van... Mit csináljak? Hogy értessem meg vele,hogy mit érez ilyenkor a gyerek? Nem akarom semmiben sem gátolni,de ezt kicsit soknak tartom.
2014. máj. 9. 18:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
40%
Az enyém focizni jár,heti két-három alkalommal,nekünk 3 éves apaimádó lányunk van.Nem zavar!! Nem iszik,nem bulizik,nem csajozik,szerintem az a heti 2-3 alkalommal 1 óra simán belefér.Butaság ebből problémát kreálni ha egyébként minden rendben van.Sokan örülnének ha csak ennyi "baj" lenne a kapcsolatukkal.
2014. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én nem sportolok,ugyanis nem jutok el odáig. Mindig az ő dolgai kerülnek előtérbe,én meg örülök,ha sikerül havonta egyszer (gyerekkel együtt) összefutnom egy barátnőmmel. Nagyszülők messze vannak,kompromisszum kéne,hogy én is ki tudjak kapcsolódni,de az mg ugye nincs,mert neki mindig akad valami dolga. Ha nem edzés,akkor haverok,ha nem haverok,akkor autószerelés,ha nem szerelés,akkor valakinek segítés... Tudom,örüljek,hogy csak ennyi a bajom,de mindenkinek mást jelent a probléma és más miatt akad ki,úgy tűnik ez tényleg csak nekem fáj ennyire. Nem tudom,nekem hiányzik egész nap,hajnalban elmegy,este jön haza,mire lenne időnk egymásra,addig én kidőlök a fáradtságtól.
2014. máj. 9. 20:21
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Na így már gáz ha te soha nem kapcsolódhatsz ki...
2014. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
34%

Én megértelek. Mikor megláttam a kérdést, akkor elsőre azt gondoltam, hogy megint egy nő, aki nem hagyja a férjének, hogy kieressze a gőzt, de az amit írtál, azért már kicsit árnyalja a dolgot.


Részemről még az is rendben van, hogy a párom (sokkal) többet megy el kikapcsolódni, mint én, mert stresszes a melója én meg most a babánkkal tök jól elvagyok itthon, szóval ok...


De ez hogy megmutatja magát a babátoknak aztán elhúz és még csak meg sem hatja, hogy szegény gyerek sír, ez tényleg elég rosszul hangzik... bár talán (remélem) van benne némi túlzás, mert ha jól érzem nálad most szakadt el a cérna.


Szóval megértem, hogy nem tetszik, de semmiképp sem támogatom, hogy korlátozd ebben, annak semmi értelme és nem is az a gáz, hogy edzeni jár. Viszont a saját kikapcsolódásod "követeld" ki magadnak. Szervezz programot valamikorra, amikor tudod, hogy ráér vigyázni a gyerekre (pl hétvége) és menj el. ha ő megteheti, akkor Te is, ennyi.

2014. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Mi zavar jobban végül is téged?

Az hogy ennyiszer elmegy a férjed, vagy az, hogy nem veszi észre, hogy a fiának ennyire rosszul esik hogy keveset lehet vele?

Nekem is hasonló a párom, és engem konkrétan az zavar, hogy nem veszi észre azt, hogy érte sír a babám! Ez engem annyira zavar, hogy teljesen fel tudom húzni magam rajta. Nem értem, hogy ezt ő mért nem képes észrevenni. Sokszor arra gondolok, hogy direkt nem veszi észre, nem akarja észrevenni! :( Nem egyszer összezörrentünk már ezen. Aztán meg lelkiismeret furdalásom van az miatt, hogy szegény babámon vitatkozunk.

Szóval ha téged is ez aggaszt, akkor abszolút meg tudlak érteni!

Én abban bízom, hogy majd ha nagyobb lesz a babánk, változni fog a helyzet. (a fiunk most 10 hónapos)

2014. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Én jelen állapotomban örülnék ha heti 3* anno heti 6*járt el ide oda a "drága", mondjuk ő nem ingázva...


És bocsi, hogy ezt így írom, de a pasiknak- tisztelet a kevés kivételnek- marhára nem fontos mit érez a gyerek....

2014. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%

Az én férjemnek is heti 3-szor van hobbi elfoglaltsága munka után, de én azt nézem,hogy viszont a többi napon mindig időben jön és a gyerekkel van.

Én a sportomat el tudom délelőtt intézni, mert a munkám nagy részét itthonról végzem. Nyilván a férjem nem tud elmenni délelőtt focizni, vagy zenélni, ezért marad a meló utáni idő. Nyilván jó lenne, ha minden nap hazajönne, de neki is kell kikapcsolódás.

2014. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

Ezt a sok mártír anyukát...!

Szerintem egy férfinek is igenis tudomásul kell(ene) venni, ha már gyereke van, és családos ember lett, akkor már nem élheti ugyanazt az életet mint előtte (legalábbis a normálisabbak felfogják ezt), hanem egy gyerek lemondásokkal (is) jár.

Ha van benne egy kis együttérzés, akkor felfogja, hogy a párja egész nap egyedül van a gyerekkel, az ő élete - a férjjel ellentétben - kb. 100%-ban változott meg, és szeretne a férjével is néhány emberi szót váltani.

Szerintem heti 3×2 óra igenis túlzás, főleg úgy, hogy este 8-kor ér haza.

A feleségnek is szüksége lenne kikapcsolódásra, szerintem igenis önző dolog amit csinál.

Nekem ez a véleményem.

2014. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
32%
Utolsoval èrtek egyett. Ha már családot alapitott valaki akkor legyen a családja az elsö. Kapcsolodjon ki a szabad napján. De mikor este èr haza ne menjen már ujból el. Föleg hogy ott a gyerek aki sir utána. Inkább vele törodne.
2014. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Fogod magad odaadod neki a gyereket és közlöd, hogy elmész, majd jössz, ennyi. Szép lassan hozzászokik, hogy ő marad egyedül a gyerekkel és nincs más választása.

Én úgy gondolom, hogy mindkét félnek jár a pihenés, kikapcsolódás akár külön akár együtt, a ti esetetekben nyilván ez csak egyoldalúan működik, de a probléma nem az, hogy heti 3szor sportol, hanem az, hogy azon kívül is nagy ívben sz*rik rátok, ezen kellene változtatni...

2014. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!