Mi az életed értelme?

Figyelt kérdés
Kifejezetten édesanyák/apák válaszára lennék kíváncsi, kérem nem áthelyezni a kérdést.
2014. jún. 2. 09:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
Ezek szerint 9, amig nem volt családod, feleslegesen éltél es ha valamilyen okból elveszítened őket, megint csak értelmetlen lenne létezned.,jol ertem?
2014. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen, én is ilyesmit hallottam a napokban és ledöbbentem. Tényleg az az életem értelme, hogy szeretem és ellátom a családom? Nem így érzek. Tanulni vagyok itt, én úgy érzem. Tanulni mindenről. Emberi érzésekről, kapcsolatokról, a világról, magamról. Fejlődni, jobbá válni. De nem azért élek, hogy másokat szolgáljak, még akkor sem, ha ők a családom. Imádom őket, sokat tanultam magamról, mióta gyerekeim lettek. Megteszem, amit tudok, hogy a legjobb gyerekkoruk legyen, nem erről van szó. De tudom, hogy ők felnőnek, "elmennek", stb. Az életem 80-90 évének értelme nem ez a 20, amit velem töltenek itthon. De érdekel, hogy akinek a családja az élete értelme, hiszem, hogy így is gondolkodnak mások, mi történne, ha elveszítené őket? Mindenkit megtör még a gondolat is, de akkor tényleg vége mindennek? Már semminek nincs értelme, ha ők nincsenek velünk? Egyszer mindennek vége szakad, még ha fáj is. Sajnos.
2014. jún. 2. 10:20
 13/24 anonim ***** válasza:
70%
Talán azért írjuk azt, hogy ők az értelmei az életünknek, mert nélkülük már nem tudjuk elképzelni az életet. És való igaz, onnantól, hogy ők vannak nekem, mindent értük csinálok. Eddig csak magam miatt kellett vigyáznom magamra, de most már miattuk is, mert ha velem történik valami, rájuk is hatással van, nem halhatok meg, mert a kislányomnak szüksége van rám.
2014. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok... Amíg nem volt férjem és gyermekeim, csak tengtem-lengtem, eljártam dolgozni.. Bulizni, ide-oda.. Nem sok minden történt velem..

De mikor megismertem a férjemet, más lett az életem. Aztán sorban megszülettek a fiaim és most már ők a legfontosabbak az életemben! Mi ezen a furcsa??????

2014. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
54%
Nem, előtte más volt az életünk értelme, de a kérdés a jelent kérdezi és nem a múltat.
2014. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ne pontozzuk le egymást, csak mert másképp gondolkodunk! Csak beszélgessünk!
2014. jún. 2. 10:24
 17/24 anonim ***** válasza:
49%
Van gyerekem es most készülök férjhez menni. Imádom mindkettőjüket es nem szeretek arra gondolni, hogy mi lenne nélkülük. Az biztos, hogy megrazna ha elveszíteném őket, de van mas ertelme is az életemnek. Önmagam, a tanulás, mas emberek segítése. Sajnálom azt, akinek csak a társa es a gyerekei töltik ki az eletet.
2014. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Ha a gyerekeim kirepülnek, attól még ott lesz a férjem és a gyerekeim is néha visszajárnak, elhozzák az unokáimat, stb. Persze mást is csinálok, mint hogy családanya vagyok, mert dolgozok, de a munka semmiképp nem az életem értelme. A céljaink adnak értelmet az életünknek. A célunk pedig a harmonikus élet. Családoknál a harmóniát az jelenti, ha szeretteink boldogok, mert az ő boldogságuk a mi szívünket is boldoggá teszi. Másodlagos értelem a karrier például.

Nem érzem úgy, hogy "szolgálom" a családomat, mint egy rabszolga. Nem kényszerből szeretjük és törődünk egymással.

2014. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Julie S ***** válasza:
Hat, ez egy jo kerdes. Nekem az a fontos, hogy az eletem vege fele majd ne banjam meg azt, ahogy eltem. Amugy megfigyeltem, hogy kulonbozo eletszakaszokban kulonbozo ertelme(ke)t mondok.
2014. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én érzem a különbséget, másképp súlyozom a dolgokat, amióta anya vagyok. Igen, sokminden érdekel, dolgozom, nyilván folyamatos tanulás az életem, de nekem ők a legfontosabbak a világon, ez tény. Tehát csak azt tudom állítani, hogy a gyerekeim az életem értelme. És ezt ne tévesszük össze azzal, hogy csak velük foglalkoznék, semmi mással. Ez hülyeség, viszont minden mást igenis alárendelek a családnak, amit csak tudok. Én így súlyozom a dolgokat, tudni kell, mi a fontos.
2014. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!