Mi az életed értelme?

Figyelt kérdés
Kifejezetten édesanyák/apák válaszára lennék kíváncsi, kérem nem áthelyezni a kérdést.
2014. jún. 2. 09:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A folyamatos fejlődés, önmegvalósítás. A Maslow-piramis tetejének elérése.


Van gyerekem és férjem, és anyám és apám: ők a legfontosabbak. De nem az életem értelmei, nem abból ered a létezésem, hogy ők vannak. Hanem abból, hogy én vagyok. Hogy én ki vagyok.:)


Szerintem az kifejezetten szomorú, aki a férje és a gyereke előtt egy senkinek érezte magát, és tenget-lengett. Szerintem sosem boldog az az ember, aki másoktól függve határozza meg önmagát, és önmaga által!

2014. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
*aki másoktól függve határozza meg önmagát, és NEM önmaga által!
2014. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ilyet senki nem írt, hogy "egy senkinek érezte magát". A gond pont ott van, hogy így értelmezted.

Van másfajta motivációs elmélet is Maslow-n kívül. Pl. az ember különböző életszakaszaiban mást tart célnak, másért küzd. A fiatal a munkájában, anyagi szükségletek előteremtésében, akinek ez megvan, az meg a családban találja meg a számára legfontosabb mozgatórugókat. Ez változik életünk folyamán. Aki önszántából vállalt gyereket, annak fontos kell, hogy legyen. És ez nem jelenti azt, hogy előtte senki volt, akkor más volt fontos. Csak azt, hogy MOST ez a vezető motívuma. Ha öregebb lesz, megint más lesz.

2014. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom megmondani,mi az életem értelme,ezt csak Isten tudja.De ha arra gondolsz mi fontos számomra az életben akkor az egészség, a boldogság, a párom, a fiam,elérni a célokat,egy saját ház,jó munka,nyaralások stb.
2014. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!