Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kérlek adjatok...

Anyukák, kérlek adjatok tanácsot? Életem legnehezebb döntése, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két pici gyermekünk van, bölcsis és ovis korúak. 8 éve vagyunk együtt. A párom kedves, aranyos, a gyerekekkel jól bánik, ami alapból egy nagyon jó dolog. Viszont: kb 3 éve elkezdtem nagyon elhidegülni tőle, és mára eljutottunk odáig, hogy már attól ráz a hideg, ha csak a kezemet meg akarja fogni az utcán. Képtelen vagyok elviselni az érintését, az intimebb dolgokról nem is beszélve, minden alkalommal úgy érzem, mintha megerőszakolnának. Ezt ő is érzi, és beszéltem is vele erről. Azt mondta, hogy ha nem tudok változtatni, akkor nem bírja tovább, mert ő normál kapcsolatot akar, amit tőlem nem kap meg. Én erre azt válaszoltam, hogy oké, akkor menjünk szét, mert képtelen vagyok változtatni. Jártam pszichológushoz is hosszú hónapokig, de az sem segített. Először elfogadta a párom a döntésemet, de most minden nap azzal zsarol, hogy a gyerekek életét tönkreteszem, ha szétmegyünk, mert szükségük van mindkét szülőre, plusz a családi házunkból beviszem őket egy albérletbe, az milyen szörnyű lesz. A család is ellenem fordult, a saját és az ő szülei is megvetnek, amiért kihátrálnék a kapcsolatból.

Hozzá kell tennem, hogy kb 2 hónapja már olyan szinten durva a helyzet, hogy vagy veszekszünk, vagy nem szólunk egymáshoz, borzasztó feszült a légkör.


Igazából azt nem tudom, hogy mit tegyek? Engedjek a nyomásnak, és maradjak benne egy olyan kapcsolatban, ami lelkileg tönkretesz, de cserébe a gyerekek teljes családban, kertes házban, anyagi jólétben maradnak? Vagy helyezzem előtérbe a saját boldogságomat? Ahhoz meg kellene játszanom a szerető feleséget, ahogy eddig is, mert a párom kijelentette, hogy csak akkor működhet, ha odaadó, bújós stb. leszek.


Mit tennétek? Nem akarok önző lenni, hogy a gyerekeimmel ezt teszem, de magamat se akarom tönkretenni...


2014. jún. 7. 21:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, kérdező, hogy miért hiszed, hogy nálad van a labda.


Azt mondta, vagy megváltozol (amit nem tudsz, meg is értem) vagy pedig elhagy, mert neki nem jó ez a helyzet (ezt is meg lehet érteni).


Gondolom, vidéki a férjed családja, ha ilyenekkel jönnek, hogy kertes ház:D Micsoda szempont! A férjed csal, egy szemét, nem szexeltek, utálod, DE legalább van kertes ház:)))


Hagyd ott a fenébe, én hidegültem el már kétszer is pasitól. Egyszer teljesen magától történt a dolog, semmi sem okozta, másodjára hasonló volt a tiedhez az ügy. Mindkettő ugyanolyan megterhelő lelkileg.


Úgysem fogsz lépni, felesleges volt kiírni a kérdést egyébként...várd meg, amíg már meg is ver, amiért nem akarsz vele szexelni! azt szeretik a nők, mondom én ezt nőként.

2014. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Szedd össze a bátorságod, tervezd meg a jövőt a gyerekeiddel, és váljatok el. Biztos hogy nehéz lesz, de külön békében élni sokkal jobb lesz.

Az én szüleim nem váltak el. Nem miattam, hanem más szerencsétlen körülmények miatt.

Szörnyű volt, volt hogy ordibáltak egymással a konyhában, vagy volt hogy hetekig nem szóltak egymáshoz. A feszült rideg légkör otthon borzalmas volt. Ha éppen béke volt egy két hétig akkor meg az járt az eszemben hogy mikor kezdik újra. Kár hogy nem lépett le anyu addig amíg tehette volna. Sajnos akkor még nem volt hozzá elég bátorsága.

Szóval ha igazán jót akarsz a gyerekeidnek akkor lépj tovább, mert a feszkót, boldogtalanságot ők is érzik. Családi ház, és egyéb javak jöhetnek még máskor, máshol. Nem érdemes elcseszni az éveidet egy olyan kapcsolatban ahol boldogtalan vagy.

A másik, hogy a párod részéről nem értem ezt az erőszakos ragaszkodást. Neki miért jó az ha egy olyan nőt ölel aki nem szereti, undorodik tőle. Neki is jobb lenne egy szerető őszintén odaadó asszonyka.

2014. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Mit léptél végül?
2020. aug. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!