Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kérlek adjatok...

Anyukák, kérlek adjatok tanácsot? Életem legnehezebb döntése, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két pici gyermekünk van, bölcsis és ovis korúak. 8 éve vagyunk együtt. A párom kedves, aranyos, a gyerekekkel jól bánik, ami alapból egy nagyon jó dolog. Viszont: kb 3 éve elkezdtem nagyon elhidegülni tőle, és mára eljutottunk odáig, hogy már attól ráz a hideg, ha csak a kezemet meg akarja fogni az utcán. Képtelen vagyok elviselni az érintését, az intimebb dolgokról nem is beszélve, minden alkalommal úgy érzem, mintha megerőszakolnának. Ezt ő is érzi, és beszéltem is vele erről. Azt mondta, hogy ha nem tudok változtatni, akkor nem bírja tovább, mert ő normál kapcsolatot akar, amit tőlem nem kap meg. Én erre azt válaszoltam, hogy oké, akkor menjünk szét, mert képtelen vagyok változtatni. Jártam pszichológushoz is hosszú hónapokig, de az sem segített. Először elfogadta a párom a döntésemet, de most minden nap azzal zsarol, hogy a gyerekek életét tönkreteszem, ha szétmegyünk, mert szükségük van mindkét szülőre, plusz a családi házunkból beviszem őket egy albérletbe, az milyen szörnyű lesz. A család is ellenem fordult, a saját és az ő szülei is megvetnek, amiért kihátrálnék a kapcsolatból.

Hozzá kell tennem, hogy kb 2 hónapja már olyan szinten durva a helyzet, hogy vagy veszekszünk, vagy nem szólunk egymáshoz, borzasztó feszült a légkör.


Igazából azt nem tudom, hogy mit tegyek? Engedjek a nyomásnak, és maradjak benne egy olyan kapcsolatban, ami lelkileg tönkretesz, de cserébe a gyerekek teljes családban, kertes házban, anyagi jólétben maradnak? Vagy helyezzem előtérbe a saját boldogságomat? Ahhoz meg kellene játszanom a szerető feleséget, ahogy eddig is, mert a párom kijelentette, hogy csak akkor működhet, ha odaadó, bújós stb. leszek.


Mit tennétek? Nem akarok önző lenni, hogy a gyerekeimmel ezt teszem, de magamat se akarom tönkretenni...


2014. jún. 7. 21:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
35%
Próbáld meg rnedbe hozni a kapcsolatot odafigyelnia párodra,legyetek kettesben
2014. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem muszáj válaszolnod, de érdekes lenne tudni, hogy mikor kezdtél elhidegülni a párodtól, hogyan zajlott ez a folyamat. Talán sokunknak tanulságos lenne. Egyébként én azt gondolom, egy kapcsolat, amely valamikor szépen működött, minden áldozatot megér. Feláldozni nem szabad magunkat érte, de kötelességünk minden megoldást felkutatni, amely esetleg segíthet. Párterápia, kettesben elutazni valahová stb. Hogyan lehet egyszercsak kiszeretni az egykori szerelmünkből?
2014. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
több dolog is volt...erős a gyanúm, hogy megcsalt, minden jel erre mutatott, de túlléptem rajta, becsuktam a szememet. Aztán tavaly Karácsony előtt rajtakaptam, hogy írt egy netes szexhirdetésre egy lánynak. mikor számon kértem, azt mondta nem gondolta komolyan, nem csinált volna semmit, csak mérges volt, ezért írt neki. ÉS csak egy vicc volt az egész. Na ezen én nem tudok nevetni...többször kaptam hazugságon, azt mondjuk az első perctől fogva. Tehát a bizalmam az nulla felé. De amúgy egy rendes, kedves, család szerető ember...ha nem lennének a gyerekek, nem gondolkodnék, mennék. de iszonyú nagy rajtam a nyomás, az egész család engem támad, és a párom is mindennap elmondja a lelki terroros szövegeit, hogy a gyerekekből lelki nyomorék lesz miattam stb. Alapból szép kapcsolatunk volt, nem tudok megnevezni egy olyan dolgot, amitől idáig jutottunk...egyszerűen csak itt tartunk és kész :(
2014. jún. 7. 22:39
 14/23 anonim ***** válasza:
Végülis hazudozott,valószínüleg megcsalt,nőzött...így már érthető valahol az elhidegülésed.
2014. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Bár többen tanácsolták, hogy legyetek kettesben, szerintem az most a lehető legrosszabb lenne, mivel jelenleg "szabadulni" szeretnéj

2014. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Bocsi, folytatom... :)

Szóval szerintem, ha jelenleg "szabadulni" szeretnél, akkor éppen nem lenne jó kettesben lenni, mivel feszültek vagytok és a végén olyan dolgokat mondanátok egymásnak, vagy tennétek, ami teljesen visszafordíthatatlan. A saját szüleid is ellened vannak? Pedig most inkább támogatniuk kellene... :( Az lenne a legjobb, ha egy időre külön tudnál költözni (ezért lenne jó a szülőkhöz). Kicsit távol a párodtól, hogy tiszta fejjel tudd átgondolni a dolgokat, rendbe tenni az érzéseidet. Néhány hét alatt kiderülne, hogy milyen a párod nélkül. Ha hiányozna, akkor még van remény. Ha meg megkönnyebbülést, akkor tudod, hogy jobb lesz nélküle. Természetesen a gyerekek akkor találkozhatnának az apukájukkal, amikor csak szeretnének, de ti minél kevesebbet találkozzatok és beszéljetek. A gyerkőcöknek a maguk szintjén mindenképpen mondani kéne valamit a helyzetről, hogy ne féljenek. Mi a férjemmel egyszer veszekedtünk elég csúnyán, mikor a kisebbik gyerek néhány hónapos volt, a nagyobbik 4 éves múlt. Kb. 1,5 éve történt, de mai napig felemlegeti, ha olyan téma kerül szóba. Pedig amúgy egyáltalán nem veszekszünk, akkor is inkább a hormonok miatt voltam érzékenyebb és egy kis baromság miatt kaptunk össze. A gyerek nagyon érzékenyek a szüleik hangulatára.

2014. jún. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én itt elég nagy ellentmondást vélek felfedezni. A párod adott neked ultimátumot, hogy vagy újra férfiszámba veszed, vagy vége. Te nem tudsz változtatni, úgyhogy elfogadod, hogy akkor válás. Erre durván zsarol a gyerekekkel, az se érdekli, ha belül szétrohadsz, csak játszd neki az odaadó hitvest? Mindenképp párterápiára lesz szükségetek, mert neki is komoly problémái vannak... És a terápián például megbeszélhetnétek ezt a megcsalás-gyanút.

Végső soron még azt is megpróbálhatnád bevetni, hogy ha már annyira ragaszkodik a gyerekeihez, akkor próbáljátok meg a nyílt házasságot. Persze borítékolom, hogy amíg neki a mellékelt ábra szerint nem okoz gondot a félrelépés, azt nem tudná elviselni, ha te mást keresnél... De egy próbát esetleg megér.

2014. jún. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Anyámék együtt maradtak. Nem volt előttünk minta, ami megmutatta volna, hogy milyen egy normális, szeretetteli kapcsolat, nem láttunk, hogy szeretettel beszélnének, vagy hogy egyáltalán beszélgetnének egymással, hogy megölelnék, megcsókolnák egymást. Iszonyú rideg légkörben nőttünk fel, és ez elég komolyan rányomta a bélyegét az életünkre a testvéreimmel. Már felnőttek vagyunk, mostanra szétmentek a szüleim. Persze most is ugyanúgy megviselte őket a dolog, és minket is, attól, hogy nem élünk otthon már. Én mindig, már tizenévesen is úgy éreztem, hogy nekik nem kéne együtt lenniük. Ez szerintem károsabb is lehet akár, mint egy működő különélés apás hétvégékkel. Ne menj tönkre egy ilyen kapcsolatban... A gyerekeknek normális, boldog szülőkre van szüksége, jobban, mint egy háztartásban mindkét szülőre. Legalábbis szerintem. (A másik, hogy ÉN magam biztos nem áldoznám fel a boldogságom, akárki akármit mond. Nem a szüleim, vagy a párom élik az életemet.)
2014. jún. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

En is azon a velemenyen vagyok, hogy jobb kulon!

Gyerekkent is megeltem, hogy apam alkoholista volt es anyam sajnalta kirakni, mi meg szornyen szenvedtunk hugommal. Mikor kb felnottek lettunk, akkor keresett neki kiado szobat es odakoltoztette. Az feludules volt, eddig is azt kellett volna.

Exferjemmel hasonloan jartam, igaz nem alkoholproblemai voltak, "csak" hazudozott, koltekezett, nem torodott velunk a gyerekkel... es tudod mivel eleg sokat olvasom ezt az oldalt 2009 ota, rengeteg no kert segitseget, hogy rossz kapcsolat miatt tanacsot ker, hogy mit tegyen. Az esetek 90%-aban nem mertek lepni. Es anno ez eszembe jutott, hogy nem akarok erre a sorsra jutni, csak mert felek mi lesz. Pedig hidd el eleg sz*r helyzetben voltam, lanyom 1,5 eves volt es csak a gyes volt a jovedelmem. De leptem. Mert kellett. Mert a lanyom szenvedett. Talaltam megoldast, egy jo ideig nem volt rozsas a helyzet de aztan minden rendezodott, uj kapcsolat, most a masodik gyermekemet varom.

Ne hagyd magad! Zsarolassal semmit nem lehet elerni. A gyerekeknek mef jobb lesz ha kulon mentek. En is fel lettem jelentve a rendorsegen hogy elvittem a gyereket. De nem ijedtem meg, jogom volt hozza.

Szoval ha nagyon nem birod mar akkor lepj mindenkeppen!

2014. jún. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 zabmester ***** válasza:

"maradjak benne egy olyan kapcsolatban, ami lelkileg tönkretesz, de cserébe a gyerekek teljes családban (...)" Ez így máris nem teljes család. Vagy rendbe tudjátok hozni a kapcsolatotokat, vagy mindenképpen sérül valaki. Ha ilyen a viszony közöttetek, az a gyerekekre is kihat most is, és hosszútávon is. Ha nem megy, nem tudjátok rendbe hozni a dolgot kettőtök között, akkor ha lépsz, nem csak a saját boldogságodat helyezed előtérbe, de a gyerekek érdekét is. Az nem lehet a gyerekek érdeke ugyanis, hogy két érzelmileg megnyomorodott szülő mellett nőjenek fel. Viszont ha különváltok, attól még ugyanúgy két szülőjük marad.

Nem szoktam ilyen-olyan írásokat belinkelgetni, de ezt pont tegnap olvastam, és arról, amit írtál, rögtön ez jutott eszembe, kérlek olvasd el, ha időd engedi: [link]

2014. jún. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!