Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két minimálbéres fizetésre...

Két minimálbéres fizetésre vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Ház van. Autó van. Hitel nincs. 26 éves nő, 34 éves férfi.

2014. jún. 15. 12:51
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
39%

70%-os: bocsi, rosszul fogalmaztam, a létminimum kiszámítása nem statisztikai alapon működik, nem veszi figyelembe az átlagfizetést, hanem a mindenkori árakon meghatározza a társadalom aktuális fejlettségi szintjén ALAPVETŐ költségeket a méltóságteljes élethez.

Hidd el, nálad okosabb emberek találták ki.

2014. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
61%
Jaj, hagyjátok már a statisztikát. Kozmetikázott az egész! ugyanarról a dolgoról minden nap más statisztikát lehetne összehozni
2014. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
55%

Elég érdekes kérdés. Mit jelent a ház van. Mert ha az pl szülők háza akkor teljesen egyértelműen nem. Én várnék a helyetekben 2-3 év amíg kicsit anyagilag összeszeditek magatokat.

Aki az Egyiptomi nyaralást meg ilyeneket írt, az helyett vagy a szülők fizetik a rezsit vagy a kaját az biztos. Ne nyaralásról van szó hanem, hogyha hónap végén kell a gyereknek gyógyszer azt is megtudják venni mert bizony kérdező szülés után fizetése 60% fogja csak kapni gyed-ként. Táppénzre kell menni arról meg ne is beszéljünk.

2014. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
Végre valami biztató választ is kapok. Valahogy elég szomorú, hogy aki nem keres sokat, annak szinte joga sincs már a családi élethez és ábrándnak számít egy gyerek vállalása. 26 évesen inkább előrébb kellene jutnom? Hajtani? 35 éves koromig várni? És a társam? Ő akkor már 43 lesz. Eddig is dolgoztunk, dolgozunk, tanultam is még a fősuli után munka mellett is, de nem fizetnek meg. Talán velem van a baj? Ha ez a helyzet marad, akkor hiába várok 30 évet is, mert ennél több már nem megy. Így is legalább van saját ház és autó. Osztjónapot. Vagy menjen egyikünk külföldre? Lehetne. Rögtön megugrana a bevétel. Annyi félretett pénzünk van, hogy belevágjunk egy ilyenbe. Majd lesz pénz, talán gyerek, aki látja évente egyszer-kétszer az apját. Hurrá. Köszi a válaszokat. Sajnos nem lettem boldogabb. De nem is ezért van ez az oldal.
2014. jún. 15. 13:46
 25/50 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező azért kell gyerek előtt külföldre menni, összeszedni magatokat vagy kiköltözni. Olyan rossz ahol laktok akkor lépni kell munka irányába. Soha senki nem fogja helytettek megoldani a problémát.
2014. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
41%

"joga sincs már a családi élethez"


Joga mindenkinek van. Ferrarit venni is van jogod. Csak ha nem tudod hozzá a feltételeket biztosítani, akkor marad az egész ábránd...


"26 évesen inkább előrébb kellene jutnom? Hajtani?"

A minimálbérnél előrébb jutni? Úristen, mekkora elvárás! Ez aztán a pofátlanság ugye?


"Eddig is dolgoztunk, dolgozunk, tanultam is még a fősuli után munka mellett is, de nem fizetnek meg. Talán velem van a baj?"

Valószínűleg igen, ha kemény munka és állítólagos jó végzettség mellett csak minimálbéres munkát találsz.


"Ha ez a helyzet marad, akkor hiába várok 30 évet is, mert ennél több már nem megy."

Látod itt a hiba: nem megy, mert NEM AKAROD. Tenem akarsz próbálkozni. Te nem akarsz igyekezni. Te 20 km-rel arrébb sem költöznél, ha ott jobb lehetőség lenne. Nem. Mert itt kényelmes. Így jó. Így elvagy. Minden más a többiek hibája. Hogy a szemetek nem fizetnek...


"Sajnos nem lettem boldogabb. De nem is ezért van ez az oldal."

Igen? És nem gondolod, hogy talán mégis szar van a palacsintában, ha 40 idegenből 35 nem találja megfelelőnek ezeket az anyagiakat egy gyerek vállalásához, ráadásul a mindenkori statisztika szerint is lazán 50.000-el a létminimum alatt van??

2014. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
36%
Útólsóval teljesen egyetértek. Lassan mindenki azt várja, hogy a társadalom oldja meg a problémáját, aztán ő nem tesz érte semmit nem változik megszüli a gyereket utána meg itt sír mikkor jön a családi mert 2000Ft van erre a hétre enni.
2014. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy velem van a baj. És akarok, csak úgy érzem nem bírok. Tudom, hogy én vagyok birka, akit kihasználnak, de nem merek lépni. Félek mindentől. "Beteg" vagyok. Már csak azért vagyok tele szégyennel, hogy sokat tanultam, de nem tudok kezdeni vele semmit, mert nem megy. Emberileg. Inkább lenne pl. 8 általánosom, akkor teljesen jó lenne.
2014. jún. 15. 13:59
 29/50 anonim ***** válasza:
40%

Maradjunk annyiban, hogy minimálbérből hitel és albérlet nélkül is csak nélkülözve lehet megélni. Az más kérdés, hogy aki rákényszerül, ezt tekinti alapállapotnak.

Így csak hónapról hónapra lehet élni, ha nem történik semmi váratlan esemény.

2014. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
69%

Én írtam az egyiptomi nyaralást.

NEM a szüleink fizetik sem a lakást, sem a rezsit.

Igaz, mi ketten együtt többet keresünk, mint a kérdező, de ha levesszük azokat a pluszköltségeket, ami csak a mi saját "kedvünkért" van (hiteltörlesztők, ilyen-olyan biztosítások, tandíj, tárgyi cuccok) akkor mi is annyiból élünk kb. mint a kérdező, és nem éhezünk, sem a gyerekünk nem jár rongyokban.

2014. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!