Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az, ami miatt rászólnál...

Mi az, ami miatt rászólnál más gyerekére?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy kötekedős alkat, de tegnap annyira felbosszantott, hogy sétáltam a parkban a fiammal, jött szembe velünk egy nagypapa a 6 év körüli lány unokájával, a kislány egyszer csak megállt, és az üdítős dobozát minden további nélkül eldobta a fűbe (3 lépésnyire a szemetestől). A nagypapa megkérdezte tőle, hogy miért dobta el, a kislány mondta, hogy mert elfogyott, és teljesen nyugodtan sétáltak tovább. Úgy felhúztam magam, nem sokon múlt, hogy nem álltam le megnevelni a gyereket... Aztán persze felvettem a dobozt és kidobtam én, de ... grrr! Miért nem tudott rászólni a gyerekre? És ezt a rossz példát látják a mi gyerekeink is, hiába próbáljuk normálisan nevelni őket, ha egyeseknek ilyeneket megengednek...
2014. júl. 3. 13:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
34%
Én csak annyit mondtam volna jó hangosan, hogy a kedves nagyapa is hallja hogy na fiam, ezt pont nem így kell csinálni, az értelmes emberek a szemetest használják, majd példát mutatva én magam dobom bele a kukába.
2014. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%
Pont emiatt épül ìgy le a morál, hogy jajj nem az én dolgom, nem tartozik rám. Egy udvarias és határozott mondat teljesen helyénvaló, mert bizony szégyellje magát, aki nem képes normális példát mutatni a gyereknek. Mi a környékbeli cigóknak is el szoktuk magyarázni, mihez tartsák magukat, és még ők is felfogják, ha nem támadólag adjuk elő.
2014. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ilyesmiért sajnos idegennek nem lehet szòlni, látod eleve ilyen bunkò tipus, ès mèg neki állna feljebb, ès talán konfliktusba is keveredne veled a gyerekek elött.. Vannak ilyen esetek amit le kell nyelni. Ès mikor kidobod a szemetet utána elmagyarázod a fiadnak: kisfiam látod a szemetet nem szabad eldobni, hanem kidobjuk a kukába.
2014. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!