Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért terjedt el...

Szerintetek miért terjedt el az a baromság, hogy a pici gyerekek beleihatnak az alkoholba? szülői tudatlanság?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de ez engem nagyon kiakaszt,hogy a pici gyermeket akit minden érdekli s mindent megtapizz és kér, ami nagyon is természetes hisz felfedezi a világát. A szülő vagy épp rokon alkohollal kóstolgatja s fel is hörpinti, s vagy izlik neki vagy nem (bocs, nincs hosszú i-m), de ez mind pozitiv és mindenki büszke s jót mosolyognak rajta.

Szerintem ez szánalmas, az a 'pici' alkohol amit kapott a gyerek nem árt, hivatkoznak erre.....lehet, hogy neki nem árt, de annak a picurnak igenis árt. S tökre nem helyénvaló már kisbabákkal és nagyobbakkal alkoholt tuszkolni beléjük. Elég, ha kiskamaszként felfedezi vagy kamaszként, az már természetesebb, hogy kipróbálja.

Nektek mi a véleményetek?

Köszi a vegyes válaszokat:)



2014. júl. 19. 17:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Anyósoméknál az volt a szokás, hogy ünnepi alkalmakkor az anyukája likőrt csinált 1/4 l gyümölcslé (ugye amilyen fajtát akart) és 3/4 l pálinka felállással, a gyerekeknek pedig gyereklikőrt 1/4 l pálinkával és 3/4 l gyümölcslével, így a gyerekek is ihattak mértékkel. Nem lett belőle alkoholista, nagyon ritkán iszik alkoholt, a gyerekkel mert azért jobb megkóstoltatni és kamaszkorban picit engedni inni, mert ha nem engedi az ember, ahogy kikerül a házból valószínűleg az első útja a kocsmába fog vezetni és ezek az emberek hajlamosak túlzásba is esni.
2014. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
kis kamaszkorban még úgy ahogy rábólintok, hogy kóstolja meg az alkoholt.....de csak egy korty. Akik tiltásban vannak nem biztos, hogy elzüllenek. Szerintem az nem túlzás, ha erre irtad, (bocs, nincs hosszú i-). Hogy egy 12 éves alatti, csecsemő, totyogóssal ne ittasunk semmilyen formában alkoholt. Olyan, mintha engednéd, hogy szivjon cigit, vagy fűvezen be, hogy megutálja majd, s ne csinálja. Nem igy kellene erre sarkalni.
2014. júl. 20. 16:01
 13/13 anonim ***** válasza:
El sem hinnétek mi mindent kell agyerek elől eldugni!Anno 6-8 éves koromban nagy kíváncsiságomban titokban felvettem anyu eldobott csikkjét akertben és "cigiztam":DDD
2014. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!