Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te mennyit várnál a gyerekváll...

Te mennyit várnál a gyerekvállalással ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kettőnk jövedelme nettó 210 körül van, ebből az én nettó bérem 90, ehhez kapok 12 ezer cafeteriát. A munkahelyem elég biztos, és már több, mint egy éve dolgozom ott.

Van egy hitelmentes idősebb, de jó állapotú autónk, saját holminkkal bebútorozott 2 szobás albérletben élünk, és kb. 600 ezer forint megtakarításunk van. Jelenleg arra spórolunk, hogy legyen elég önerőnk vidéken egy másfél szobás lakás megvásárlásához. Kb. 100 ezer forintot tudunk havonta félretenni, ha épp nincs semmi váratlan kiadás.

Én 25, férjem 30 éves.


2014. júl. 31. 23:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
En a mai agyammal 28 eves koromig varnek aztan 35-ig letudnam az osszes lurkot. Ehez kepest az elsot 36 eves szultem....
2014. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, mi csak egyetlen gyermeket szeretnénk. Párom már nagyon vágyik babára.
2014. júl. 31. 23:45
 3/24 anonim ***** válasza:
20%

Még csak egy évet dolgoztál, én dolgoznék még egyet. A korotok amúgy jó (persze, ha mindent elértél már, amit gyerek előtt terveztél a szakmádban).


Én a helyetekben viszont nem költöznék vidékre azért, hogy saját tulajdonom legyen, de ha amúgy elviselitek a vidéki életet, akkor persze az más. :)


A pasid életkora jó, a tiedet kicsit korainak találom, de attól is függ, hány diplomád van, milyen szakmában dolgozol, milyen terveid vannak a jövőre nézve. Mert vannak dolgokat, amiket jobb gyerek előtt csinálni. (saját példámból, ha szültem volna már, nem töltöttem volna egy hónapot az usa-ban, ez szinte biztos, és ha ez kimaradt volna, sajnálnám)


26L

2014. júl. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem 1 évet dolgoztam, ezen a munkahelyen dolgoztam 1 évet. Előtte sajnos egy évig munkanélküli voltam, de azelőtt már volt két teljes év munkaviszonyom.

A vidéken életet úgy értem, hogy lehessen viszonyítani, milyen árú ingatlanra fáj a fogunk. Mivel egy kisvárosban élünk, kb. 30 km-re a megyeszékhelytől, itt, de a megyeszékhelyen is elég hasonlóak az ingatlanárak. 6 millióért már simán lehet másfél-2 szobás lakásokat venni jó állapotban, ezért írtam a vidéket, hisz tudom, mindenki Budapestre asszociál.

Falura nem költöznék, tudom, milyen lehetetlen onnan bejárni, többek közt ez is rásegített, hogy 1 évig nem tudtam elhelyezkedni.


Nincs diplomám, nem is lesz, legalábbis egyelőre semmihez sem érzek affinitást, nálam enélkül nem megy, az előzőt is ott hagytam 19 éves fejjel, mert nem érdekelt.

Jelenlegi munkámat szeretem, ebben akarok még jobbá válni, és remélhetőleg idővel jobban díjazzák bérileg, mivel a felelősséghez képest rémesen alul vagyunk fizetve.


Amúgy pedig nem pasim van, hanem férjem.

2014. aug. 1. 00:00
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Ezt hogy csinaljatok, hogy 210.000,-bol kifizetitek a 2 szobas alberletet, rezsit, az elelmiszert, egyeb dolgokat, pl.: auto fenntartasa es meg felretesztek 100.000-et /ho!?

Lehet hogy csak nekem nem menne?

2014. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Egyet értek az utolsóval.
2014. aug. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Én 1 évet várnék még, ezidő alatt tudtok még félretenni, és a két év munkaviszony jobban hangzik. Arról nem beszélve, hogy kicsit el tudsz mélyedni a munkádban is mivel írod, hogy erre igényed van. Pár év babázás után könnyebb "felvenni a fonalat". Mivel egy gyerkőcöt szeretnétek, az idő sem sürget.

Mi 4 évet vártunk az esküvő után. Megerősödtünk anyagilag, utazgattunk, sokat buliztunk.

Nagyon jó volt így. Most három gyermekünk van, és nem maradtunk le semmiről.

2014. aug. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
11%

11 ezerből kifizettek mindent?Az nem semmi :D

Akkor a spórolással nem lesz gon.Ilyen esetben nem sokat várnék,maximum egy évet vagy még annyit sem ha nagyon be vagytok sózva.

2014. aug. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én még 1 max 2évet várnék!
2014. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

Jujj, bocsánat, férjed. Húha:) nekem nem gyerekem van, hanem lányom!:D


egyébként én is kíváncsi vagyok, hogy hogy megy ennyi spórolás...esztek azért néha valamit? vagy eljártok azért moziba és szórakozni?:)

2014. aug. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!