Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te mennyit várnál a gyerekváll...

Te mennyit várnál a gyerekvállalással ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kettőnk jövedelme nettó 210 körül van, ebből az én nettó bérem 90, ehhez kapok 12 ezer cafeteriát. A munkahelyem elég biztos, és már több, mint egy éve dolgozom ott.

Van egy hitelmentes idősebb, de jó állapotú autónk, saját holminkkal bebútorozott 2 szobás albérletben élünk, és kb. 600 ezer forint megtakarításunk van. Jelenleg arra spórolunk, hogy legyen elég önerőnk vidéken egy másfél szobás lakás megvásárlásához. Kb. 100 ezer forintot tudunk havonta félretenni, ha épp nincs semmi váratlan kiadás.

Én 25, férjem 30 éves.


2014. júl. 31. 23:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
110 ezerből bocsi.8-as voltam.
2014. aug. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"Lehet hogy csak nekem nem menne?"


Igen, csak neked nem menne. :) A lakás fenntartása mindennel együtt, ha beleszámolom az internetet és a mobiltelefonok feltöltését is, nem éri el az 50 ezer forintot (tévénk nincs, nem is akartunk soha). Télen mondjuk valamivel több a fűtés miatt, de 60 felett akkor sincs.

30-40-nél többet nem költünk kajára havonta, de ebből 8000-ret Erzsébet utalványban költök, nem kp-t, néha Szép kártyára is bevásárolunk, mert az éves keretem 52 ezer forint.

Kisebb extra kiadásokkal is 100-110-ből kijövünk simán. Csak mostanában voltak nagyobb kiadások, rá kellett a kocsira költeni 140 ezer forintot (a benzinköltségünk amúgy minimális, mert párom dolgozni jár ugyan vele, de felváltva a főnökével, és szüleim lakcímétől kapja a km-t, nem innen, ami épp kiegyenlíti a havi üzemanyag-fogyasztást), 220 ezerért számítógépet vettünk fél éve, a húgomnak ballagásra laptopot, megvolt az esküvőnk, ami ruhák stb. miatt szűk körűen is azért 150 ezer fölé ment, főleg a pár napos nászúttal. Máskülönben már millió felett lenne a megtakarításunk, ami egy év termése.


Eszünk-e valamit? Igen, nyilván azt jelenti, ha ennyiből megvan a kaja, hogy nem csirkemellet eszünk kétnaponta, de valamit valamiért. (Párom ingyen eszik a munkahelyén, tehát főzni lényegében heti 1-2 alkalommal szoktam, én simán elvagyok hideg élelmen) Nekünk ér annyit ez az "áldozat", hogy legyen megtakarításunk. Mi nem az egyszer élünk, egyszer vagyunk fiatalok elvet követjük. Szórakozni sosem járunk el. Bulizásból kinőttünk, sőt, soha nem is szerettük, mozit sem igényeljük évi egynél többször (idén még nem voltunk). Nekünk ami szórakozás, az ingyen van. A céljaink pedig előbbre valók mindennél.

2014. aug. 1. 08:51
 13/24 anonim ***** válasza:
60%

pontosan igy gondolkodtunk mi is...lett hitelmentes lakásunk, és szalonbol kiválasztott autonk..néha nem is értem azokat az embereket, akik ide kiirják, hogy heti 20 ezer ft-bol vajon mit tudnak enni..és hogy nem jönnek ki 250 ezer ft-bol ketten...

én várnék még 2-3 évet.

2014. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Végre valaki, aki így gondolkodik! Komolyan, már lassan szégyenkeznie kell annak, aki tud spórolni?

Nekem elég megnyugtatás, hogy SOHA nem kellett remegve várni a fizetést, mert kifutottunk a pénzből. Mindig maradt, az elejétől fogva, pedig 90-nél többet sehol sem kerestem, volt, hogy párom is csak minimálbért vitt haza.


Érdekes, akik szerint képtelenség kis fizetésből kijönni, mindennap fornettisnél állnak sorba kaját venni napi 2x, és munkahelyen 160 ft-ért veszik a snickerst az automatából, 220-ért az italukat. És nem értik, mi hogy tudtuk zsebből kifizetni az autónk javítását, ha másnak ott áll az udvarban 3 éve javítatlanul, mert nincs rá keret...

2014. aug. 1. 10:15
 15/24 anonim ***** válasza:
Szerintem már simán belevághattok.
2014. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
25%
Én majd megőrülők ha nem tudok rendesen bio zöldségből és gyümölcsből bevásárolni :( Kell a turmixomhoz. Az egészségemhez. Az erőnlétemhez. Ilyen alap dolgokon nem fogok spórolni. És ennyi (ami az egészséghez kell) minden embernek ki kellene hogy járjon ebben a büdös életben:( Kérdező, azért vigyázz a kellő vitaminbevitelre, ne sajnáld rá a pénzt, mert a babának és Neked(!!) kell a terhesség alatt. Hiába a megtakarítás ha szottyadt, fakó bőrű, gyenge hajú anyukává válsz, akinek sorban romlanak a fogai mert a terhesség leszívta belőled a kalciumot :S
2014. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Természetesen terhesség alatt jobban vigyáznék magamra, és már előtte is, ha arra készülnék.

(Amit meg te bionak tartasz, az sem az, de hát ki mint gondolja. :) Én mondjuk időnként kapok szüleimtől zöldséget a kertből, na az a bio, nem amit a boltban 10x annyiért eladnak.)

2014. aug. 1. 12:47
 18/24 anonim válasza:
29%
ezt így nem jelentheted ki kategórikusan, hogy a boltban a bio az nem bio :) Németországban élek és itt elég komolyan szabályozzák, ami bio az itt bio is.
2014. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Hát Németországban elhiszem, de itt nem egy hazai bio zöldséget és gyümölcsöt beszállítótól hallottam, milyen is a bio.. :)
2014. aug. 1. 13:08
 20/24 anonim ***** válasza:
Gratulálok kérdező,ilyen mentalitással nálatok nem lehet gond,jöhet a baba :)
2014. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!