Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít, hogy ha...

Csak engem idegesít, hogy ha nem azt mondják, hogy a gyerek hány éves, hanem hogy hány hónapos?

Figyelt kérdés
Amíg pici addig természetesen ok...De amikor ilyet hallok, hogy "A kisfiam 32 hónapos", nahh ezektől a falra mászok...:P MIért lett ez mostanában ekkora divat? Esküszöm legközelebb megkérdezi valaki, hogy mennyi idős a gyerek, azt fogom mondani, hogy 123 hetes...:P
2014. aug. 13. 10:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
14%
Én azért mondom, hogy 26 hónapos a fiam, mert nagyon nagy különbség van egy 2 éves és egy 26 hónapos között is. Ezt mindenki tudja, akinek van gyereke. Például a fiam beszédfejlődése a pont 2 éves korához képest hatalmas fejlődésen ment keresztül. Akkor még csak szavakat rakott össze,ma már 4 szavas mondatokat mond és ragoz. Annak pedig, hogy már nem baba én örülök a legjobban, ezt a kort sokkal jobban élvezem, úgyhogy én biztosan nem akarom visszababásítani. Komolyan kérdezem, miért kell mindenbe belekötni?
2014. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
75%

Ezt én sem értem, miért így mondják. Én 1 éves korig mondtam csak hónapokban, utána "1 éves múlt", "másfél lesz 2 hónap múlva", "már majdnem 2 éves", stb...

Amúgy nekem anno a gyerekdoki azt mondta az 1 éves státuszvizsgálaton, hogy innentől már kezdődik a kisgyermekkor. Nagyon fura volt, mert a kisfiam 1 évesen, de még másfél évesen is nagyon babásan nézett ki, haja sem volt sok pl., úgyhogy talán ebből is adódhat, hogy sokan még babának kezelik és hónapban mondják a korát. Vagy ahogy valaki írta, nem akarják hogy megnőjön.

2014. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
17%
ha aki a hónapot használja és meg is írja az indokot, akkor a többi leszólogató ezt nem érti meg most komolyan? Mondatértelmezés, emberek!
2014. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Ha nekem valaki azt mondja, hogy 26 hónapos, hirtelen le sem esik, hogy akkor most mennyi idős is?:P Én a magam részéről úgy mondanám, hogy 2 éves múlt. És persze, hogy nagy jelentősége van ebben a korban még a hónapoknak is, de az is igaz, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, szóval ha valaki azt mondja nekem hogy a gyereke 2 éves, vagy ha azt mondja h 26 hónapos, akkor a lelki szemeim előtt úgyis egy ugyan olyan baba jelenik meg...:P
2014. aug. 13. 11:57
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Na én meg ettől kapok frászt, amikor a két évesre azt mondják, hogy "baba". :DDD
2014. aug. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
66%

engem is idegesit... nekem ugy tünik sok anyuka tulzásba esik...26 honapos baba...3,5 évesen még pelus...1,5 évesnek még tápszert készitenek...vagy 2,5 évest még szoptatnak...frászt kapok ezektöl.

én egy éves koráig használtam a -honapos- kifejezést..utána már lassan másfél éves, elmult másfél, hamarosan 2 éves..de ezek a honapok..pf.

2014. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg ez a gyerekorvosi, védőnői gyakorlatból jön, ez ugyan az, mint hogy nem 3, meg 4, meg 7 hónapos terhes, hanem 12 hetes, huszonakárhány hetes stb. Nekik így kell nézni a gyermeket, pontosan a gyermek fejlődése miatt, mivel ahogy már is írta pici korban sok múlik egy-egy hónapon is. Pl a mozgásfejlődést sem úgy határozzák meg, hogy negyed éves koráig ezt meg ezt kell tudnia stb. A köznyelv meg átvette. Bár én sem szeretem kétéves kor után ezt a meghatározást. Amikor a lányom egyéves volt, azt mondtam egyéves, amikor másfél, akkor másfelet mondtam. A köztes időkben használom néha a hónapos kifejezést, de tényleg én is inkább azt mondom, hogy most múlt másfél éves (20 hónapos). A 30 akárhány hónapos már nekem is bántja a fülemet.:)
2014. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy 2 hónap alatt nagyot fejlődik, de akkor ir furán hangzik. Van, aki 9 hónaposan jár, és van, aki 1 évesan, vagy még később. Ugyanez vonatkozik minden fejlődésre. A beszédre is. Amit az átlag két évesen kezd csinálni, akkor az nem mindegy, hogy 23 vagy 25 hónaposan csinálja?
2014. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
31%

Én meg attól kapok frászt, hogy egy 26 hónapost lebabázol. Egyébként olyannak, akiről látom/tudom, hogy lövése sincs a gyerekekről, én is azt mondom, hogy 2 éves múlt (nem mellesleg a múlt kifejezést már meg sem hallják, csak, hogy "ó 2 éves"), inkább gyerekes ismerősöknél, illetve itt mondom a tényleges korát, mert ott tudom, hogy értik mi a különbség.

Az meg, hogy lepontoztatok azért, mert én indokkal megválaszoltam a feltett kérdést és nem nekiálltam kórusban leszólni másokat, csak benneteket minősít. Hajrá, pontozzatok újra. 11. vagyok

2014. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat a baba kifejezését, nekem 10 hósom van (itt még szerintem nem gáz, hogy hónapot mondok), szóval még erre áll rá a szám...:)
2014. aug. 13. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!