Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak megőrülve a mai...

Miért vannak megőrülve a mai fiatal lányok, hogy gyereket akarnak már vállalni úgy, hogy alig van munkatapasztalatuk és félretett pénzük arra, hogy felneveljenek egy gyereke?

Figyelt kérdés

Ez baromi nagy felelőtlenség szerintem.

Nem egy ismerősöm van, aki fiatalon, kb. szinte végzettség, félretett pénz nélkül vállal gyereket a 20-as évei elején.


Kérdem én, hova rohannak?

Miért nem próbálják inkább megteremteni a megfelelő háttért annak a gyereknek?


Jah és most nem a kisebbségiekre gondolok.


2014. okt. 1. 18:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
64%

Inkább manapság az a divat,hogy 35-40 évesen szülik az elsőt.


Nekem mér nagyanyám is 28 évesen szült, pedig lassan 100 éve volt. Aki divat miatt szül vagy nem szül az sem teljesen épelméjű.

2014. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 zabmester ***** válasza:
69%

Azért azt tegyük hozzá, hogy tényleg nem ez mostanság a gyakori, még ha esetleg ezt is tapasztalod.

Én pl. 20 évesen szültem, előtte dolgoztam is, volt munkaviszonyom, onnan mentem GYED-re. Félretett pénzem ugyan nem volt, de attól még megéltünk. Az elmúlt hét évben pedig (amióta a fiam megszületett) folyamatosan tanultam, szereztem egy nyelvvizsgát, lett diplomám. És pont pár napja gondoltam bele, hogy azért nekem az mennyire előnyös volt, hogy amikor a fiam úgy igazán pici volt, akkor nem dolgozni mentem vissza, hanem egyetemre jártam. Most főállásban dolgozom, nyilván jobban be kell osztanom az időmet, de egy 2-3-4 éves gyerek mellett ez sokkal nehezebb lenne. Szóval ha újra kezdhetném, akkor is pont így csinálnám, nekünk teljesen jó volt úgy, hogy még a diploma megszerzése előtt vállaltam babát, és nem a hagyományos sorrendet követtem.

2014. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
79%
Semmi közöd hozzá, hogy ki mikor szül gyereket. Miért kellene a tökéletesre várni? Na és ha nem jön el soha ha folyton csak üldözünk valamit ami elérhetetlen, miközben az idő pedig elrohan felettünk. S ott állunk család nélkül. Szerintem az anyaság a világ legjobb dolga egy kihívásokkal teli kaland az élet pályáján. Amiben rengeteg a nevetés és a sírás. A küzdelem és a boldogság. Nem kellenek milliók ahhoz hogy tisztességesen fel lehessen neveli egy gyereket, sokkal fontosabb, hogy megtanítjuk őket mi az ami igazán fontos az életben, hogy a helyes útra tereljük őket. A luxus csak felszínes máz, az igazi érték az emberek lelkében van. Erre pedig nem kell 35-40 éves korig várni.
2014. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
20%
Persze nem kell 35 éves korig várni hanem az első jöttmentnek szülni aztán egy éves sincs a gyerek de már szülők nincsenek együtt.
2014. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó: Ez egy nagyon buta általánosítás.

Én konkrétan valóban az elsőnek szültem,együtt vagyunk már 12 éve,remélem együtt is öregszünk meg.De legalább nem jártak még ő előtte 25-en a puncimban.Tudod,ennek is van előnye :) bár a hozzászólásodból ítélve nem,nem tudod :)

2014. okt. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
94%
Én ezt élből kikérem magamnak, te meg kérdező, baromi beszűkült lehetsz. 20 évesen szültem az első fiamat, most 23 vagyok és már két fiam van. Nem gyesre szültem, van szakmám érettségim, és munkatapasztalatom. Már az első kisfiamnál sem gyesre szültem, hanem kaptam rendesen a tgyást, gyedet, mint ahogy most is. Igaz, hogy albérletben lakunk, de köszönjük, remekül megvagyunk, szülői segítség nélkül! És nem, nem siettem sehova, tudatosan terveztük így. Megvan a két gyerek, biztosan megélünk, most jöhet majd az eggyel magasabb szint, + a karrier. Na meg persze az is jó érzés, hogy nem járókerettel megyek majd a gyerekek érettségi bankettjére.
2014. okt. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
37%

sztem 20 ev felett tokmindegy h ki mikor vallal gyereket, sajat dontes, engem cask az az egy idegesit, de nagyon, hogy az ugynevezett "fiatal anyukak" miert szologatnak be a 30 felettieknek, vagy miert mondjak, hogy aki 30 felett szul, az majd jarokerettel megy a gyereke erettsegijere???!!

Sajnalatos, hogy a mai fiataloknak ennyire rossz az egeszsegi allapotuk, hogy 50 evesen mar jarokeretesnek kepzelik el magukat, en meg akkor maratont szeretnek futni, es 60 eves korom tajekan szeretnek nagymama lenni, nem 40 evesen.

En 32 evesen fogom szulni az elsot, es minden 20 evesnek uzenem, akinek ez mar keso, hogy nezzuk mar meg egeszsegileg es fizikailag ki teljesit jobban, es kerdezzunk meg egy kivulallot, hogy hany ev korkulonbsegre tipple melyik iranyban... Lehet hogy nagyon meg fog lepodni.

2014. okt. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
96%

"az az egy idegesit, de nagyon, hogy az ugynevezett "fiatal anyukak" miert szologatnak be a 30 felettieknek, vagy miert mondjak, hogy aki 30 felett szul, az majd jarokerettel megy a gyereke erettsegijere???!! "


Pont azért amiért az idősebb szülők meg leszólják a fiatalokat hogy a semmire szülnek.Pont mint ennek a kérdésnek a kiírója.

2014. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
73%

azaz butasagbol, mert ugye semmire 30-40 evesen is ugyanugy lehet szulni, azt meg hogy kinel mi a helyzet, mi innen nem tudhatjuk.

Nagy altalanossagban viszont tenyleg igaz, hogy 20 evesen meg a legtobb esetben nincsenek meg a korulmenyek az idealis gyereknevelesre, hacsak nem milliomos csaladbol szarmazik az illeto, de mindenki azt csinal, amit jonak tart. Ezt a statisztikak is igazoljak.

Viszont a jarokeretes erv a fiatalok reszerol objektivan nezve is hatalmas baromsag. 20 evesen en is nagyon oregnek tartottam a 30 eveseket, de csaladalapitasra akkor is azt a kort tartottam legidealisabbnak azok szamara, akik egyetemet vegeznek, akik nem, azoknak 25 eves kor tajan. De ez cask maganvelemy, kinek mikor esik jol akkor csinaljon gyereket, cask ne szerencsetlen szulei nyakara.

2014. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
66%
A nyomorba ne szüljön senki sem,se 20,se 40 évesen,maradjunk ennyiben.Érdekes amúgy hogy a kérdező kiírta ezt az erősen provokáló hatású kérdést,és azóta csendben van.Pedig egy jó pár kérdést fel tettem neki,de annyi nincs benne,hogy válaszoljon rá.
2014. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!