Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak megőrülve a mai...

Miért vannak megőrülve a mai fiatal lányok, hogy gyereket akarnak már vállalni úgy, hogy alig van munkatapasztalatuk és félretett pénzük arra, hogy felneveljenek egy gyereke?

Figyelt kérdés

Ez baromi nagy felelőtlenség szerintem.

Nem egy ismerősöm van, aki fiatalon, kb. szinte végzettség, félretett pénz nélkül vállal gyereket a 20-as évei elején.


Kérdem én, hova rohannak?

Miért nem próbálják inkább megteremteni a megfelelő háttért annak a gyereknek?


Jah és most nem a kisebbségiekre gondolok.


2014. okt. 1. 18:20
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


Nem kell itt háborogni...tisztelet a kivételnek!

Én azt írtam,ha valaki úgy vállal,hogy kb dolgozni is alig dolgozott és nincsen félretett pénzük sem.

Ezzel szerintem nem írtam hülyeséget,hogy akkor felelőtlenség gyereket vállalni ha valakik csak egyik napról a másikra élnek,akkor nem kellene megnyomorítani egy gyerek életét!

Én nem arra gondoltam,hogy milliós kereset kell, ahhoz,hogy valaki felneveljen egy gyereket,mert amúgy is mindenkinek mások az igényei,de azért legyen félretett pénz,mert bármi történhet (esetleg valaki elveszti az állását) vagy bármilyen hirtelen kiadás jön.

De mindenki saját maga dönti el,hogy mennyi pénzből és és neveli fel a saját gyerekét, de én úgy vagyok vele, hogy nettó 300.000 ft két főnek kell,hogy tisztességesen fel lehessen nevelni egy gyereket, és ez sem LUXUS körülmény.

Pikk-pakk elmegy ez a pénz,ha az ember kifizeti az albérletet vagy a lakást, eszik-iszik, öltözködik és a gyerekre is áldoz. Na és ne felejtsük el,hogy ha gyereket orvoshoz kell vinni megint nem olcsó játék stb. És nyilván jó ha még az ember félre tud tenni valamit.

Ebből kevesebből is fel lehet nevelni, kinek mi, de azért én nem szeretnék úgy élni, hogy kb a gyerekemnek alig tudok megvenni valamit, mert most erre sincsen pénz, meg állandóan mindennek meg kell nézni az árát. Az embernek ÉLNIE is kell egy kicsit, nem lehet mindig csak spórolni.

2014. okt. 2. 13:28
 22/37 A kérdező kommentje:
NEM provokálás gyanánt írtam ki a kérdést! Csak látom sokan magukra vették,de akinek nem inge ne vegye magára szokták mondani. Csak kíváncsi voltam a véleményekre ennyi,azt sajnálom,ha valaki emiatt kiakadt,nem direkt volt.
2014. okt. 2. 13:31
 23/37 anonim ***** válasza:
Van gyereked?
2014. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Még nincsen, de szeretnék. Miért kérdezed?
2014. okt. 2. 14:40
 25/37 anonim ***** válasza:
Mert valahogy az jön ki az írásodból,hogy kézzel-lábbal szeretnél már gyereket,csak a szerinted feltételezett anyagi háttér nincsen még meg!
2014. okt. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Kedves 25-ös hát ez most nem jött be.:)


Persze szeretnénk, de nem most hanem később, olyan 4-5 év múlva. Először utazni, tanulni szeretnénk még valamit a férjemmel és lakást vagy házat venni.

Még amúgy is fiataloknak érezzük magunkat hozzá meg azok is vagyunk, pár évet még kettesben friss házasként is szeretnénk tölteni és utána szeretnénk csak belevágni.

Persze majd ahogy jön, meg majd úgyis mi érezzük, de eddig ezek a terveink.


25/N

2014. okt. 2. 15:03
 27/37 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy anyagi hátterünk van, de ezt egy lakásba szeretnénk először beletenni csak még egy picit spórolunk rá.
2014. okt. 2. 15:04
 28/37 anonim ***** válasza:
58%
Akkor nem értem mit pörögsz a témán.
2014. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.Tegnap óta figyelem amit írtál. Ez szép és jó amit írsz... csak ma Magyarországon ritkaság, amit te optimális körülménynek tartasz. Havi 300000 Nettó...pfff..ez szép és jó.Szerinted hol keres egy átlag magyar ennyit.Talán kettő igen...de ez is csak egy feltevés és csak átlag, amit a legszegényebb és a leggazdagabb kereset átlagából alkottak.

Szép és jó lenne ha ez így menne és az embereknek nem fájna a feje. De erre fele, ahol mi élünk az átlag kereset 80000 Ft.És ez nem vicc.Mi még összetehetjük a kezünket hogy az itteni átlag felett keres párom Azért befolyik a kasszába, nem 300000 de nem is 80 ezer. De igen húzós, ha az ember mindent befizet és még nem is evett, és az egyéb kiadások.

26 évesen szültem a kislányomat a párom is ennyi idős. Van végzettségem és dolgoztam is, de vmiért úgy alakult hogy miután eltört a lábam nem tudtam visszamenni munkába, és lányunk ezután jött. Így csak a GYES-t kaptak, hiába a munkába eltöltött évek száma. Tabletta melett. Amúgy se voltunk ellene így nem is gondolkodtunk hogy nem tartjuk meg. Pedig csőstől jöttek a bajok. Párom elvesztette a munkahelyét pikk pakk, de egy hét alatt dolgozott is már máshol (ez manapság nagy szerencse, ezen Kelet Magyarországi régióban, pláne egy kisvárosban ...itt nincs munka ez fix, nagyvárosba meg nem kellesz mert messze vagy nem fizetik), nagyjából talpra álltunk rendeződtünk mire megszületett a lányunk. Azóta pedig nagyjából helyre jöttünk, pedig mindig van valami az életbe. És lesz is. Tudjuk hogy mostmár ha jön egy kistesó még többet meg tudunk adni neki.Nem élünk luxusba, de mindenünk megvan, és meg tudjuk venni a gyereknek ami csak kell, meg néha nem kell, de megtehetjük.

A karrier mit se ér meg a sok pénz, ha 40 évesen döbben rá valaki, hogy nem lehet gyereke...mert sokat várt, vagy ha lehet, akkor beteg lesz, mert sajnos a korral ez vele jár. Az életbe mindig van probléma és lesz is.De ha úgy állunk hozzá, hogy ha csak 100% stabil akkor jöhet a gyerek, akkor sok párnak nem lenne gyereke. Nyerjünk a Lottón, az már stabilabb dolog. Így ezzel nem értek egyet. Mindenki akkor szüljön, vállaljon gyereket, amikor erre magát képesnek érzi, ne csak akkor hanem a jövőre nézve is.

2014. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Kedves 29-es.


Természetesen megértem, amit írsz. A nettó 300-at nem 1 főre, hanem 2 keresetnek gondoltam, ami akkor ha úgy nézzük fejenként 150 ezer Ft, ami szintén nem egy nagy kereset, főleg nem felsőfokú végzettséggel. Azt nem írtam, hogy budapestiek vagyunk, mi itt is dolgozunk. Jó, nyilván vidéken alacsonyabbak a fizetések, de az élelmiszer meg minden olcsóbb ott.

Ne aggódj, diplomával Budapesten én is még csak 80 ezer Ft-ot keresek, de vannak céljaim, mert szeretném még tovább képezni magam és tudom, hogy előbb-utóbb sikerül valami jobb állást találnom, ha elég kitartó vagyok. Már csak azért is, mert szeretnénk házat, gyereket stb.

De ez is olyan, hogy kinek milyenek az igényei, mert valaki megelégszik a 80 ezer Ft-os keresettel, én meg nem és teszem is érte, hogy jobb legyen. Csak ki kell várnom, mert még csak nemrég kezdtem el dolgozni. De szerencsére a párom elég jól keres, így nem panaszkodhatunk.

2014. okt. 2. 15:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!