Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak megőrülve a mai...

Miért vannak megőrülve a mai fiatal lányok, hogy gyereket akarnak már vállalni úgy, hogy alig van munkatapasztalatuk és félretett pénzük arra, hogy felneveljenek egy gyereke?

Figyelt kérdés

Ez baromi nagy felelőtlenség szerintem.

Nem egy ismerősöm van, aki fiatalon, kb. szinte végzettség, félretett pénz nélkül vállal gyereket a 20-as évei elején.


Kérdem én, hova rohannak?

Miért nem próbálják inkább megteremteni a megfelelő háttért annak a gyereknek?


Jah és most nem a kisebbségiekre gondolok.


2014. okt. 1. 18:20
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam a nettó 300.000 ft 2 főre, mert ha meglenne kettőnknek ennyi, akkor mi is vállalnánk babát, amitől már csak picire vagyunk. De előtte mindenképpen lakás/ház meg még pár évet kettesben töltünk.
2014. okt. 2. 15:42
 32/37 zabmester ***** válasza:
76%
Na, az tök jó, csináld így. Nem szól bele senki. Akkor te meg miért akarod másoknak megmondani a tutit? Neked sem mondja meg senki, hogy hogy csináld, akkor te miért gondolod, hogy megmondhatod másoknak? Attól, hogy némelyek okoskodnak, én speciel még nem fogom ennek hatására megmásítani a véleményem a saját döntéseimről.
2014. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Tuti le leszek pontozva, de azért írok ide.

Én 24 vagyok, februárban születik meg a kislányunk, addigra 25 leszek. Párom 36 éves.

Nagyon sértő, hogy általánosítasz a kérdésedben. Legalábbis én így érzem.

Nekem soha nem jutna eszembe megszólni pl. a később szülő nőket.

Vajon, ha engem meglátnàl az utcán, arra gondolnàl, hogy biztos a semmire szülök?

16 éves korom óta dolgoztam iskola mellett. 2 éve kezdtem ezen a helyen, ahonnét GYED-re megyek. Nem keresek a legjobban, 120 ezer a nettóm. Páromnak 600 ezer a nettója.

Mindenünk megvan. 2 hitelmentes autó, 2010-ben épült saját családi ház, félretett pénz. És a legfontosabb: boldog, harmonikus párkapcsolat.

Telik külföldi utazásra, minden évben mentünk eddig is, és most is voltunk.

Nem voltam megőrülve a babàèrt, hanem minden adott arra, hogy igazán egy család lehessünk. Miért várnánk vele?

Persze tisztában vagyok azzal is, hogy átlag feletti a bevètelünk.

Lehet szegénysègbe szülni 20 évesen is, és 40 évesen is.

19+6 hetes kismama

2014. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Kedves 33-as, egyáltalán nem általánosítottam.


A kérdésem azokra vonatkozott,akiknek szinte nem volt még munkaviszonyuk és kb a semmiből élnek.

Ne haragudj, de akkor az mát a Te hibád, ha magadra vetted.

Direkt kihangsúlyoztam. Először el kellene olvasnod figyelmesen a kérdést és csak utána háborogni.:)

Ha meg alapból tudod magadról, hogy nem ebbe a kategóriába tartozol, akkor mire a felháborodás?:)

Nem értem. De írtam is, hogy akinek nem inge ne vegye magára és ennyi.

2014. okt. 3. 14:40
 35/37 anonim ***** válasza:
77%

33-as vagyok!

Egyáltalán nem háborogtam, teljesen nyugodt, normális módon reagáltam. Amennyiben te felháborodást szűrtél le abból, amit írtam, akkor én is ajánlanám a figyelmedbe, hogy olvasd el alaposan a válaszomat. :)

2014. okt. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
és nem pontoztalak le, nem tudom ki volt...
2014. okt. 3. 15:24
 37/37 anonim ***** válasza:
77%
29-es vagyok. engem is lepontoztak, ez nem nagy ügy. :)
2014. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!