Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák ti tornáztok szülés...

Kismamák ti tornáztok szülés után, hogy visszanyerjétek a régi alakotokat?

Figyelt kérdés

Két terhesség, szülés, 4 kg-os babák után a hasam még mindig igen nagy. a pici már 9 hónapos, azt mondják, ami 9 hónap alatt jött fel, az 9 hónap alatt megy le, hát nekem nem ment le, úgy nézek ki mint egy 5 hónapos terhes kismama.Ráadásul amúgy vékony vagyok így még feltűnőbb a nagy has. Próbálok itthon tornázgatni, futni, esténként elkezdtem felüléseket csinálni, na attól fáj a derekam, de semmi látszatja.

Ti tudtok valamit ami segít?

Kérdeztem egy ismerősömet aki piloxingot oktat, hogy hogyan lehet a hasi zsírpárnát eltüntetni, azt mondta helyi zsírégetés nincs. Na köszönöm szépen, akkor én már így maradok?



2014. okt. 3. 09:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

NE!!! Ezt kizárólag szakember tornáztassa, mert ő ért hozzá.

Ha otthon mindenféle hozzáértés nélkül rátornászol, nagy valószínűséggel annyira konzerválod (ha tényleg szétnyílt), hogy utána már csak műtéttel hozható helyre.


Menj el egy orthoped orvoshoz és nézesd meg a hasizmot. Ha ő diagnosztizálja (nem te!), akkor úgyis ad beutalót gyógytornára, ahol szakember felügyeli, hogy jól végzed-e a mozdulatokat. Ugyanis pár foknyi eltérés a mozdulat szögében elég ahhoz, hogy javulás helyett romlást idézzen elő.

2014. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Tuti, ha benyúlok a hasam közepébe, most már én is érzem.

De futni azért lehet?

És hova forduljak, a háziorvos utalhat gyógytornászhoz?

Most jól beto...tam, remélem műtét azért nem lesz, az egész tenyerem befér élével a hasam közepébe....

2014. okt. 3. 10:19
 13/13 anonim ***** válasza:
Szintén 2 gyerek után vagyok, nekem is akadt a hasammal problém a második után, pedig amúgy vékony voltam/vagyok 169 cm/53 kg. Megnyúlt a bőr, renyhültek az izmok (második babám corporális császárral született, szétvágtak mindent amit lehetett). Valóban nem ment a lokális erősítés. Kellett a komplett, intenzív mozgás, nekem ez a bicikli és az úszás lett, ezek után próbáltam "rágyúrni" kicsit itthon hasra. Háát, majd fél évembe telt, de miután beállt a dolog, már lazíthattam a tempón, az eredmény megmaradt. Ennek 6 éve már. Jelenleg is mozgok, ha kevesebbet is, de rendszeresen, figyelek mit eszem, de nem diétázom, ésszerű kereteken belül ez megoldható kis odafigyeléssel. Mondhatni elégedett vagyok, most múltam 40, de az 53 kg. maradt, különösebb erőfeszítés nélkül is. Sosem lennék képes sanyargatni magam,meg nem is érdemes, szerintem Te is olyasmit keress, amit szívesen, nyűg nélkül csinálsz! Sok sikert kívánok!
2014. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!