Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya lennék csak mert...

Rossz anya lennék csak mert nő is akarok lenni?

Figyelt kérdés
2hónapos a fiam, eddig vele aludta, de vettünk légzésfigyelős bébiőrt és gondoltam vissza megyek a férjem mellé.úgy gondolom hogy ez jó lenne mindenkinek, sőt talán a pici is jobban aludna hisz ha mászkálok (recseg picit a padló), ha forgolódok (az ágy is recseg) a baba megriad, nyöszörög....nem tud aludni. meg gondoltam a kapcsolatunknak is jót tenne...de nem. nem tudom, mi lenne a helyes? ti hogy voltatok ezzel és a párotok?
2014. okt. 11. 19:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Szeret téged a párod?! Nem akar veled aludni?
2014. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
szeret, ezt biztosra tudom, csak neki ilyen "ősfelfogása"van hogy ha a nő anya lesz akkor a baba és a baba mindenek előtt. de mindegy ha neki így jó...csak azt hittem hiányzom neki, szeretek a fiammal lenni.
2014. okt. 11. 20:44
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
És nem mondta, hány évig lesz ez így jó szerinte?
2014. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
nem tudom nem kérdeztem. "rossz anya vagy" mondat után felfüggesztettem a témát nem akartam több sértést. szerintem néha fel sem fogja mit mond. köszi nektek hogy válaszoltatok. sokat segítettetek, legalább nem érzem magam annyira rossz anyának :)
2014. okt. 11. 20:58
 15/25 anonim ***** válasza:
81%

Èn szèpen berendeztem a szobàjàt vettem bele mindent bèbi őrt stb...de sajna koraszulott lett, így kicsit jobban fèltem mint kellene...

Ez miatt beszereztünk egy màsik kisàgyat a hàlónkba, teljesen màsik sarokàba a szobànak, ràlàssak de ne legyen a szànkban mert szerintem mindenkinek neki is jàr a tèr.

De mi èlünk mellette hàzas èletet semmit nem vesz èszre belőle meg mèg nem is èrti...èn meg felesèg is vagyok az anyasàg melett....

1 èvesen szeretnèm a szobàjàba szoktatni, majd meglàtjuk hogy sikerül...

2014. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mondatok után lehet, hogy akkor már nem is sietnék hozzá...
2014. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

én együtt alszom a babával, míg nagyon kicsi volt, a kiságy mellett aludtam, és kivettem szoptatásokra, aztán mikor rájöttem, hogy szeretek vele aludni, már egyre kevésbé pakoltam vissza a kiságyába. 8 hónapos korában már egyáltalán nem raktam be a rácsoságyába :)

most is együtt alszom a babcival.

de nem tud mindenki együtt aludni a gyerekével, és nem is kötelező.


a legfontosabb szabály - a kisbaba és az anya egymásra tekintettel határozza meg a dolgokat (tehát ne anyós, nagymama, apuka, stb. mert nem ők hordták 9 hónapig a gyereket, nem ők szülték, és nem ők töltik az első jópár hónap napjainak 24 óráját a gyerekkel)


közös a döntési lehetőség - anya és baba. te döntesz és ő. ha nem akarsz vele aludni, akkor irányítsd úgy a dolgokat - de vedd figyelembe a gyereket is. mert ha a kicsi csak veled akar viszont aludni (de azért általában a kisbabák könnyebben alkalmazkodnak hozzánk) akkor viszont meg kell érte tenned, hogy lemondasz az elképzelésedről.


de ha működik, hogy külön aludtok, akkor nektek ez a legjobb megoldás :)


minden kisbaba eleinte nyugtalanul alszik... úgy 4-5 hónaposan aztán úgy alszik, mint a bunda, akár még cintányért is ütögethetsz a közelébe (az éber alvás náluk az életbemaradást szolgálja, olvass utána, ha gondolod) :)


nekem a párom furcsálotta először a döntésem,de azzal hárítottam, hogy így legalább nem ébredezik éjjel, nem aszik be a munkahelyén :) mára már elfogadta, mert így kényelmes neki, a gyereket a legnagyobb biztonságba tudja, én meg kipihent vagyok, és asszem nálunk mindenkinek így a legjobb :)


azért van intim időnk egymásra, régebben 7-től aludt a gyerek, 11-kor mentem csak aludni, mostanság sajnos 9-10 között alszik a babó, de így is van 1-2 órám a párommal kettesbe lenni :)


nem szabadna ilyen döntések miatt bárkit is elítélni. mindenki csinálja úgy, ahogy érzi, szerintem :)

2014. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

kedves 16os. így is lesz, tuti nem sietek vissza, nagyon könnyen meg lehet bántani, megbocsájtok hamar de nem könnyen felejtek.


17es, nem hiszem hogy alváshoz nagyon kellenék neki, de tény hogy nagyon éberen alszik. most megpróbálom a magam mellé tenni, már csináltam neki helyet is :) és meglátjuk úgy hogy ébred, mert az tény ha a mellkasomra teszem, ha nagyon nyűgös ott altatom, akkor mintha nyugodtabban aludna, nem mocorog, nem nyőgdécsel fel 10percenként.

2014. okt. 11. 22:07
 19/25 anonim ***** válasza:
84%

sokkal egészségesebb a babának, ha a saját ágyikójában alszik.


de hajnalban én is magam mellett altatom továb :)

2014. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
És mi a helyzet azzal, hogy ha születik egy gyerek, és ő apa lesz, akkor nagyon-nagyon apa lesz? Ő miért alszik kényelmesen külön, míg te tartod a frontot éjszaka? Ő nem kell az ágyról, sétálgatni a babával, esetleg etetni lefejt tejjel(tápszerrel), hogy te alhass egy jót? Nem csak neked született babád! Ezt se felejtsük el! Arról nem beszélve, hogy a bébiőr pont ezért lett kitalálva. Én a helyedben határozottabb lennék, mert most az "úr a háznál" szobaszolgálatra ítélt a csecsemő mellé, és te odáig jutottál, hogy megsértődtél, ahelyett, hogy kikérted volna magadnak ahogy beszél. Nálatok mindig ez van? Mindig ilyen szipogós nyuszi vagy, ő meg megmondja a tutit? SZomorú.
2014. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!