Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya lennék csak mert...

Rossz anya lennék csak mert nő is akarok lenni?

Figyelt kérdés
2hónapos a fiam, eddig vele aludta, de vettünk légzésfigyelős bébiőrt és gondoltam vissza megyek a férjem mellé.úgy gondolom hogy ez jó lenne mindenkinek, sőt talán a pici is jobban aludna hisz ha mászkálok (recseg picit a padló), ha forgolódok (az ágy is recseg) a baba megriad, nyöszörög....nem tud aludni. meg gondoltam a kapcsolatunknak is jót tenne...de nem. nem tudom, mi lenne a helyes? ti hogy voltatok ezzel és a párotok?
2014. okt. 11. 19:53
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
kedves utolsó igazad van. úgy van ahogy írtad. az első fele miatt, a ki az úr a házban és hogy robotol napi 24órát míg a másik majdnem a régi életét éli rész miatt kisebb vihar van bennem, de (ahogy a mondókád második felében áll) nyuszi vagyok. talán a nevelésnek köszönhető, de sose veszekedek, sose mondok olyat amivel bánthatok még ha igaz is, lapulok mint az a bizonyos a fűben. néha addig telitődök hogy azért nem hagyom magam, de általában rá hagyom.de mindegy nem ez a lényeg. de köszi, akár mennyire is rossz elismerni amit írtál és hogy így olvasva milyen pocsékul hangzik, igazad van.
2014. okt. 11. 22:28
 22/25 A kérdező kommentje:
kedves 19es, én is így tervezem, most alszik a kiságyba, mivel megvettük a légzésfigyelőt így szeretném ha értelme is lenne :) és az utóbbi pár napban is így volt hogy a hajnali utolsó etetésnél ami olyan 3-4 körül van akkor magam mellé veszem, mert akkor olyan nehezen alszik vissza hogy így könnyebb, csak most nem a mózesbe teszem hanem az ágyra hogy ha kell oda tudja bújni hozzá :)
2014. okt. 11. 22:32
 23/25 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel egyöntetűen úgy gondoljuk, hogy mindenkinek a saját ágyában van a helye. Az első babánknál egy-két hónapig aludtam a szobájában, hogy éjszaka fel tudjak kelni szoptatni, de utána rájöttem, hogy a másik szobából is át tudok járni és nekem is, babának is kényelmesebb, ha nyugodtan alhat. Volt hallgatónk, légzésfigyelőnk...3 hónaposan végigaludta az éjszakát. Csak akkor aludt velünk, ha beteg volt (szerencsére a 4,5 év alatt ha 10-szer előfordult), de volt néha olyan, hogy éjszaka felkelt és visszament az ágyába, hogy neki van sajátja...:-) Most pár hét múlva megszületik a második babánk, vettünk egy kihúzható kanapét a szobájába,úgy indulunk neki, hogy ha igény van rá, akkor egy pár hétig, hónapig ott alszom, ha nincs, akkor nem erőltetem. Szerintem nem attól jó anya valaki, hogy a babájával alszik, mi köze van a kettőnek egymáshoz???? Egy gyereknek akár mekkora, nem együtt alvásra, hanem szeretetre, törődésre, táplálásra, biztonságra, nyugalomra van szüksége. Hogy 3 méterről kelsz fel hozzá vagy 7 méterről, nem befolyásolja az anyaságot. Én olvasni szoktam elalvás előtt (sajnos rossz szokás, de csak így tudok elaludni), miért zavarjam a lámpámmal az alvásban?

Attól miért lenne jobb anya valaki, hogy a gyerekével alszik? A barátnőmék egymás után a saját ágyukba szoktatták a gyerekeiket, nem is tudtak egyedül elaludni, végül 3 gyerek ott aludt velük, a házasságuk meg majdnem gallyra ment. fél évükbe telt, mire mindenki a saját ágyában aludt el. Ez egy kis kitérő volt csak, nálatok nem ez a helyzet tudom, de azt szerettem volna ezzel érzékeltetni, hogy elég furcsa a férjed hozzáállása a dolgokhoz, és igeni állj ki magadért, ne húzódj meg, ha megsért, mert sajnos ez az együtt töltött évek előrehaladtával egyre rosszabb lesz, azt gondolja, hogy bármit mondhat, te nem szólsz vissza. Egy kis mosolyszünet még nem a világ vége, ha visszaszólsz és megsértődik, akkor talán ő sem érzi majd annyira tutinak magát, mint így. Ezzel azt közvetíted felé, hogy igaza van. Természetesen nem a baba, gyerek előtt kell intézni a vitákat...de igenis kellenek egy házasságba azok is, mert ha nincsenek, az azt jelentené, hogy valaki folyamatosan nyel, ami egyszer majd nagyot robban! Na az nagyobb gondot fog okozni, mint az, hogy nem a babád mellett alszol! Csak határozottan!!!

2014. okt. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Sose aludtam a fiammal velünk volt egy szobába 3 hónapig de külön ágyba,és azért volt ott eddig,mert a szobája addigra lett kész,de amúgy már az elejétől a saját szobájában aludt volna.Kisfiunk és mi is ezerszer jobban aludtunk miután külön szobába került.
2014. okt. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
hogy aludtatok végül?
2021. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!