Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság mindenki gyártja a...

Manapság mindenki gyártja a gyereket? Hova lett az élvezük egymást és majd jön ha jönni akar?

Figyelt kérdés

Ha valaki gyerekt akar rögtön t6dnia kell, hogy mikor van peteèrèse, mèri a hõjèt, ugrok mikor a legoptimàlisabb stb...de ez màr olyan mintha gyartanàk nem? Hol az intimitàs? Egyre többen, vagyis lènyegèben mindenki aki úgy gondolja jöhet a baba így csinàlja körülöttem, itt is szinte csak ilyeneket olvasok...ha meg nem tudja ezeket a rèszleteket màr le van szólva. Mièrt nem elèg első körben csak elhagyni a vèdekezèst, ès csinàlni mikor jól esik...

Ti mind figyeltetek minden jeletekre? Nem veszett el az intimitàs?


2014. okt. 14. 10:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ezt a hőmérőzést meg ilyesmit azok csinálják csak akiknek nem jön össze pár hónapja. Nekünk az orvos azt mondta, hogy egy év az átlag idő, annál hosszabb próbálkozás esetén érdemes orvoshoz fordulni.

Olyanról még nem hallottam, hogy az első védekezés nélküli együttlét már naptár szerint tesztek alapján lett volna.

Viszont ha valaki gyerekvállalás előtt mondjuk elmegy genetikai tanácsadásra vagy egyéb dolgot kivizsgáltat, amivel gond lehet, az szerintem nagyon jó dolog.(pl. családban előforduló örökletes betegségek esetén, kivizsgáltatja magát, nehogy neki is örökletes betegséggel meghaljon tíz évesen a gyereke,mint mondjuk a testvére) Ezt is a felelős gyermekvállalás részének tartom. Semmibe nem kerül ha az évi szokásos vizsgálat alkalmával elbeszélgetünk a nőgyógyásszal.

Amúgy remélem a kérdés dolgos párok esetére vonatkozott, nem azokra, ahol a 8. gyerek jött a semmire az egyszobás fűtetlen lakásba, mert hadd jöjjön, ha jönni akar....

2014. okt. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
71%

Unokabátyáméknál egy "véletlenből" született a kislány.


A tesóval meg már 4. éve szenvednek, totál rágörcsöltek. Lehet, csak el kéne menniük egy hosszú hétvégére, ahol egymásra - és nem a hlye peteérésre - figyelnek.

2014. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó, gondolod, hogy olyan hülyék, h ez maguktól még nem jutott eszükbe? Szerintem ők már rég túl vannak az utazgatós-lazulgatós-jön, ha jönni akar időszakon, csak épp nem használt. Nem mindenkinek használ. Nálunk se. Már lehetne vagy 6 gyerekem, ha minden lazulós wellneshétvégéből, nyaralásból terhesen jövök haza. Ha időközben a férj spermaminősége leromlott és azért nem jön össza a gyerek, akkor kb. elutazgathatnak egy vagyont, meg egy életet, akkor se fog semmi történni. Van, amikor orvosi segítség kell, hőmérőzgetéssel (orvos rendeli el, ultrahangos cóikluskövetéseel ,időzített együttlétekkel, amit szintén orvos javasol.
2014. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
44%

Ugyan mar homerozes csak stresszet okoz es idegbajt.

Gyermekaldas a neve aldas mert akkor jon mikor akar nem mikor a szulok akarjak.

Egy ket ev utan erdemes orvoshoz fordulni elotte penzkidobas onamitas.

A gyerek nem auto nem hasznalati cikk nem lehet megrendelni se kesziteni.

2014. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Èn is valahogy így gondolom mint az utolsó
2014. okt. 14. 22:57
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem tudom, van-e gyereked. Ha van és könnyen összejött, akkor légy szíves, ne nyilváníts véleményt a témában, mert nem értesz hozzá. Nem élted át, örülj, hogy nem kellett és ne ítéld el azokat, akik nem ilyen szerencsések és bizony kétségbe esnek.


Ha nincs gyereked, akkor meg majd visszatérünk a témára akkor, ha esetleg úgy alakulna az életed, hogy 10-14-18 hónap múlva még mindig nem estél teherbe és gőzöd nincs, hogy mihez kezdj, csak rettegsz, hogy esetleg soha nem is lehet gyereked, csak még nem derült ki, de ahhoz, h kiderüljön, bizony hőmérőzni kell meg orvosokhoz járkálni meg vizsgálatokra, vérvételre, stb. Van az az idő, mikor már nem elég a hétvégézés, a lazulás. Ha szervi vagy hormonális probléma van, hiába nyaralgattok, ezeket minél előbb ki kell vizsgáltatni és kezelni. Így gondolkodik egy egészségcentrikus, felelősségteljes ember. Majd a gyerekedet is elküldöd élménytáborba, ha ha fájlalja a fülét, mondván, h legyen türelemmel, ne akarjon azonnal meggyógyulni, majd jön magától a gyógyulás?

2014. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nah, akkor jött 3 oldal után valaki, aki egyetért veled. Én sem értek egyet. Szerintem egy férfi, ha akar babát, akkor nem hogy idegeskedik miatta, de lelkes. Ha pedig nem jön, akkor sokkal nagyobb a stressz azon, hogy baja lehet, mint azon, hogy most szeretkezni kell. Lehet itt romantikus képeket elképzelni, hogy hagyjuk a dolgokat a maguk útján történni, de amíg a környezetemben azt látom, hogy szinte mindenkinek volt orvosilag korrigálható/korrigálandó problémája, addig nekem a várakozás tűnik időpocsékolásnak, és a félelemből tagadásnak. Amíg valaki nem vágyik gyerekre, max. hazárdírozik és becsúszik, de én azokat a szülőket tartom felelős szülőknek, akik nem csak a játékot és a kaját, de már a fogantatáskor az egészséges testet, korrigált eredményeket és tervezést biztosították a babának. Nem utólag jönnek rá, hogy jah, hogy kevés volt a jód, kevés volt a folsav, nem baj "valami hatalmasabb dolog akarta így". Nem. Ők szúrták el, amikor nem előre terveztek, és nézették meg magukat. De ehhez persze fel kell nőni és szembenézni a dolgokkal.
2014. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Van 2.5 èv volt mire úgymond összejött, most fèl èves tehàt mèg friss az "èlmèny".....

Nem hőmèrőztem, nem nèztem mikor van ovum...pedig elèg hosszúak ès vàltozatosak a ciklusaim.

Az èves konroll nőgyógyàszati vizsgalatokon voltam csak...

Ès 30 vagyok

2014. okt. 15. 09:32
 29/29 A kérdező kommentje:

2.5 ève mikor azt mondtuk jöhet letettem a cigit, nem ittam alkoholt, vagy üdítőt, elkezdtem a vitamint szedni, es mindig is sok zöldsèget ettem....ennyi kèszültem èn de nem túloztam el.

Egyèbkènt m màsokkal is egyet èrtettem, csak ez a megfogalmzàs mondta ki pontosan mire is gondolok.

2014. okt. 15. 09:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!