Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt, hogy kikapott a gyerek,...

Volt, hogy kikapott a gyerek, ha rosszalkodott. El is fenekeltétek vagy csak egy két pofont kapott?

Figyelt kérdés

2014. okt. 15. 22:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
79%
És még egy: ha leírod, hogy nálatok bizony csattannak a pofonok, akkor ne azt írd utána, hogy "és emiatt a gyerekeid tudják tisztelni a tanáraikat és kitűnő tanulók, meg tudnak viselkedni." Írd inkább azt, hogy ennek ellenére.
2014. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
34%
Gondoltam,hogy jön majd egy totál tökéletes szülő,aki kioszt rendesen! Örülök,hogy Te ennyire tökéletesen átlátod a helyzetet,és acélidegekkel rendelkezel,és egy tökéletes gyermek tökéletes édesanyja vagy! De mint írtam,akinek nem inge nem veszi magára. És kivételek mindig vannak.Úgy,ahogy kivételek az én gyerekeim is,abban,hogy az 1-2 pofon ellenére,még mindig tudnak bennem hinni,bízni,és tudnak szeretni,és tisztelni FÉLELEM nélkül. Könyörgöm,ne essünk már túlzásokba. Nem attól a nyüves pofontól (12 év alatt kapott vagy 2x a gyerekem),éljen már rettegésbe,és legyek már én rossz anya. Igen...nem ezt tanultam,csak egy átlagos szakmám van,átlagos életet élünk,az én férjem nem orvos hanem kőműves.Nem azt írtam,hogy minden gyerek elkallódik akit nem vágnak pofon....de igenis hiányzik a következetesség! És ezt nem csak én...kis pór ember mondom. Hanem egy iskola igazgatója...(vélhetően van olyan iskolázott mint Te)Nap mint nap küzd a gyerekekért,nem egy pedagógus van a családomban,nagyon nehéz a dolguk,és évről évre nehezebb.
2014. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Valakit megtörni és a között, hogy tisztel hatalmas különbség van.

A tiszteletet kiérdemelni lehet, nem kikényszeríteni.

2014. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%
1 pofonnal MEGTÖRÖM a gyerekemet??? 0.O Tudod erre csak annyit mondanék,nem ismerhetsz,nem tudhatsz te rólunk semmit,ahogy én se rólad. Viszont az életben lesznek olyan ,,törős,, helyzetek,hogy egy anyámtól kapott pofon kutyaf....ezekhez képest! Ha 1 pofonnal megtörődik,mi lesz vele ha helyt kell majd állnia,tartani a hátát,elcipelni a dolgok súlyát....nem lesz képes élni...összeroppan majd minden alatt.Legyen erős,kitartó harcos típus,mert nem mindenkinek vannak a háta mögött anyuék, a milliókkal,meg kell küzdeni a pénzért,a jólétért, egy jó kis helyért a munkahelyen,ez mind mind törés.Amit bírnunk kell,mert másképp nem megy. Összefüggésben van itt minden mindennel.
2014. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
69%

Hát... Sok a tévút a szavaidban. Nem gondolom, hogy a férjem munkájánál van nagyobb felelősséget és erőt igénylő munka (olyan osztályon orvos, ahol hajszálakon múlik minden-minden, ahol nagyon erős a kollégák furkálódása, stb.). És ezt mégis állja, nem is akárhogyan - pedig az életben nem kapott pofont.


Ha amit írsz, igaz, tehát 12 év alatt kapott két pofont - akkor az abszolút nem csinál vele semmit - semmilyen hatása nincsen rá, azaz nem valószínű, hogy a vele elért sikereidhez szükségesek volnának. Talán már nem is emlékszik rá. Én a saját szememben buknék hatalmasat, ha ehhez az eszközhöz nyúlnék, azt gondolom. De te tudod.

2014. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
75%

" Ha 1 pofonnal megtörődik,mi lesz vele ha helyt kell majd állnia,tartani a hátát,elcipelni a dolgok súlyát....nem lesz képes élni...összeroppan majd minden alatt.Legyen erős,kitartó harcos típus,mert nem mindenkinek vannak a háta mögött anyuék, a milliókkal,meg kell küzdeni a pénzért,a jólétért, egy jó kis helyért a munkahelyen,ez mind mind törés.Amit bírnunk kell,mert másképp nem megy. Összefüggésben van itt minden mindennel."


Spártai nevelés...gyereket megütni soha, semmilyen körülmények között nem érdemes. Pozitív hatása csak látszólagos lesz, hogy kussol, nem ugat vissza, azt teszi amit te kitalálsz.

2014. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
"hogy kussol, nem ugat vissza, azt teszi amit te kitalálsz.,, - nem állnak előttünk szalutálva hidd el,és nem ugatnak,igaz,mert nem kutyák. Azért elveted a sulykot....keményen. Mindenki úgy nevel végül is ahogy akar. Az én gyerekeim nem terrorban élnek...sőt még harci kiképzést sem kapnak,hogy megvédjék uralkodó apjukat és anyjukat,bár 2 naponta elrendelünk nekik egy laza kis erőnléti edzést,kardoznak egy kicsit,és dárdát dobálnak.... Éljen Spárta!! Ez legyen a végszó! 2 pofontól még nem kerülök a pokolba(remélem),de ha még is,majd megírom milyen! Kedves DR.-né,igaz amit írtam,mindig igazat írok,nem kamu,és kitaláció...őszinte ember vagyok! Le a kalappal a férjed előtt,biztos ügyes,kitartó és erős ember.Én nem is ezt vontam kétségbe. Csak már ti általánosítottatok. Mindenkinek szép és nyugodt életet kívánok!
2014. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Hát hozzám nem tudom mit szóltok.....

Nagymama vagyok, és bizony mi 4-en voltunk testvérek, de édesapánk, ha nem fogadtunk szót bizony elverte a fenekünket rendesen.

Bátyám még nadrágszíjjal is kikapott anno.


Van 3 gyermekem, mind 3 fiúgyermek.

Bizony náluk is volt, hogy ha rosszalkodtak, vagy olyat tettek, el kellett fenekelni őket.

De mind a 3 fiam teljesen más beállítottságú.


van 7 unokám is.

Nagyobbik fiamnál van 3 gyerek, 2 fiú, 1 lány.

Ők már nagyok, 20, 18, 17 évesek, de ők otthon meg lettek nevelve, vagyis kiporolták a nadrágjukat nekik is.

Második fiamnál 2 gyermek van, 1 lány, 1 fiú.

16 és 14 évesek, ők is bizony meg vannak nevelve, ott a fiú elég zűrös volt, de a szülők ha kellett jól elverték a fenekét, én erre emlékszek is.

harmadik fiamnak szintén 2 gyereke van, 1 fiú, 1 lány.

13, 10 évesek.

De ott borzalom ami megy, modern nevelést alkalmaznak.

Iszonyatos, rondán beszélnek, tiszteletlenek, minden rosszat megcsináltak már.


Többi unokám, szeret engemet, de ők ketten, kuss nagyi, fogd be... Én nem értem....

Nekem furcsa.

Modern vagyok, mert facebookom is van, és ha rájuk írok, hogy mi van velük, semmi válasz, ne zavarj, hagyjál békén.

Harmadik fiam és felesége is rendesek, dolgoznak, sokat.

Foglalkoznak a gyerekekkel is, d mégis hiányzik valami.

Túl nagy a szabadosság náluk.

Ezért kérdeztem, hogy nálatok milyen tapasztalatok vannak ez ügyben.


Köszönöm a válaszokat.

2014. okt. 16. 22:17
 19/33 anonim ***** válasza:
4 éves a lányom. Soha nem ütöttem meg. De ennek ellenére szabályok szerint él. Tudja a szokásokat. Oviban dicsérik, hogy szófogadó. Boltban nem veri ki a hisztit. 1 dolgott viszont választhat. Tudja, mit szabad. Természetes tesztel sokszor meddig mehet el. Olyankor elmondom hogy nem szabad. Igen is én hiszek abban, hogy erőszakra erőszak a válasz. Tény vannak gyerekek akivel nemes egyszerűséggel nem foglalkoznak. Nincsenek szabályok, mindent megkapnak. Szerintem inkább ezzel van a gond. Meg amikor a szülőnek nincs ideje beszélgetni a gyerekkel. Oviból ahogy jövünk meg haza fele úton döbbenetes mennyire nem beszélgetnek a gyerekekkel. Alíg lehet hallani, hogy megkérdezzék na és mi volt az oviban. Engem sem ütöttek meg mégis, egy talpra esett felnőtt lettem. Ráadásul nem csak egy gyerekem van, hanem van még egy fiam is.
2014. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
53%
Néha én is tettem olyat, amit a pedagógus (és kitűnő) anyukám egy pofonnal jutalmazott. Soha nem vert meg, de igenis csattant pofon. Először mondta, hogy ha folytatom, pofon lesz. Nem hittem el. Lett. Nem lettem se idegbajos, se depresszív, se önpusztító, még csak az évfolyam szintű ivás-füvezésben sem vagyok benne. Az édesanyám nevelési módszereire egy szavam nem lehet, igenis nevelt, de a legjobb barátom volt mindig, most is az. Elérte, hogy 12-13 évesen szembementem egy egész osztállyal, mert ellenkezett az értékrendemmel a viselkedésük. Egy pofonnál soha többet egyszerre nem kaptam, összesen két pofonra emlékszem, és 1 tarkón vágásra. Az elsőnél úgy 4 éves lehettem, az utolsónál 14. Visszagondolva 20 éves fejjel, mindháromra erősen rászolgáltam. Jól emlékszem, egyik sem fájt, de nagyon észhez tudott téríteni, hogy most nagy baj van, nagyon eltoltam valamit.
2014. okt. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!