Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszél a legtöbb anyuka...

Miért beszél a legtöbb anyuka (indokolatlanul) többeszámban? Észreveszitek ha így mondtok valamit vagy már fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Sok anyukától hallom,hogy olyankor is többesszámot használ, amikor ennek semmi értelme, sőt nevetséges lesz tőle. Pl. még szopizunk, éjjel még bekakilunk, mindig lerúgjuk ezt a cipőt.


Babavárás előtt vagyok és nagyon félek, hogy egyszer az én számat is elhagyják ilyen szavak. Bár remélem ilyen nem fordul elő, nagyon égnék. Nektek mindig feltűnik, ha így beszéltek? Egyáltalán ennek mi értelme? (Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van szó, amikor mindkettőjüket érintő dologról van szó, pl. hogy sétálni megyünk vagy játszótéren voltunk.)


2010. jan. 28. 17:37
 191/197 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező nagyon idegesítő volt. Eleinte sűrűn hangoztatta, hogy nyelvész, aztán pedig kérte, hogy szálljunk le erről. Azért kérte az egyik válaszoló a tudományos publikációjának az elérhetőségét, mert folyton a kutatásaira hivatkozott. Persze ebből semmit sem láttunk. A kommentjeiben nyíltan sértegette és provokálta is a válaszolókat. Tejcsimamcsi? Ugyan már! Ő viselkedett gyerek módjára, és tért el folyamatosan a saját kérdésétől a kötekedés felé.

Utoljára pedig még annyit, hogy minden nő, akinek gyereke születik végig fogja csinálni a HTB szerepet, és ez így van jól. Valaki 1 évig, más 5 éven át. A kérdező azt írta magáról, hogy kisbabát szeretne. Nemsokára ő lesz a szerencsés kismama otthon, és megtudja, hogy ez a szerep nem otthon unatkozás...

2010. febr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/197 anonim ***** válasza:
57%
Én válaszolok az eredeti kérdésre, talán kielégítő lesz a kedves kérdezőnek, és leszáll a témáról. Nem tuádok a legtöbb anyuka nevében beszélni, csak a sajátomban, én azért beszélek többesszámban mert íg yesik jól, nem is tudnék másképp, ami szerintem nem indokolatlan, mert nem egy akárkiről vagy akármiről van szó, hanem az én gyermekemről és rólam, akik hónapokig egyek voltunk, és még mindig olyan, mintha egyek lennénk. De ezt tényleg csak egy anya értheti. És nem, már fel sem tűnik, mert így jön a számra, és sok anyukatársamnak is akikkel kapcsolatban vagyok.
2010. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/197 anonim ***** válasza:
27%
Atya-gatya(ilyet lehet írni?)még mindig jönnek a válaszok..Én még valahol az elsők között írkáltam..ja,írtam..:-)
2010. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/197 anonim ***** válasza:
24%
Én csak köszönetet szeretnék "mondani" a kérdezőnek, hogy szerzett nekem néhány vidám és önfeledten kacarászó percet:)))Az unalmas hétköznapokból kicsit sikerült kizökkennem:)))
2010. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/197 anonim ***** válasza:
11%
Húha, ez aztán nem semmi! Most néztem vissza ezt a kérdést, még az elsők között válaszoltam, de hogy azóta ami itt folyik... kész kabaré. :-))))) Üdv egy unatkozó anyuka :-D
2010. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/197 anonim ***** válasza:
21%

Most nézem, hogy minden válasz le lett pontozva????

Na hogy ....

2010. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/197 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon sok anyuka nagyon felháborodott a kérdésen.

Komolyan nem értem, miért.

Ez a kérdés már rég másról szól, egymás szapulásáról, mint szinte minden más kérdésben. Sajnos, és ezt őszintén mondom.

Egy korábbi válaszoló a 16. oldalról. (Na, ilyet sem írtam még... 16. oldalról... :D

2010. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!