Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszél a legtöbb anyuka...

Miért beszél a legtöbb anyuka (indokolatlanul) többeszámban? Észreveszitek ha így mondtok valamit vagy már fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Sok anyukától hallom,hogy olyankor is többesszámot használ, amikor ennek semmi értelme, sőt nevetséges lesz tőle. Pl. még szopizunk, éjjel még bekakilunk, mindig lerúgjuk ezt a cipőt.


Babavárás előtt vagyok és nagyon félek, hogy egyszer az én számat is elhagyják ilyen szavak. Bár remélem ilyen nem fordul elő, nagyon égnék. Nektek mindig feltűnik, ha így beszéltek? Egyáltalán ennek mi értelme? (Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van szó, amikor mindkettőjüket érintő dologról van szó, pl. hogy sétálni megyünk vagy játszótéren voltunk.)


2010. jan. 28. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/197 anonim ***** válasza:
82%

Ez is azon dolgok közé tartozik, hogy nem tudhatod, amíg ott nem vagy :)

Én pl. nem értettem, hogy a gyerekes anyukák miért kanyarodnak bármely témáról a gyerekhez...Most már értem..:)


Jó egészséget nektek! :)

2010. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/197 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem éz nem igazán többes szám. ez egy 7-ik alany eset.

pont mint pl egy cégnél mikor telefonban válaszol "köszönyjük szépen de nem érekel az ajánlata minket" kit nem érdekel? téged + a kolléganöidet? nem a céget de a cég egyes szám elsö eset. még sem azt mondod hogy "köszöni a cég de nem érdekli az ajánlata"

2010. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/197 anonim ***** válasza:
37%
Ez most egy idétlen divat, ugyanúgy, ahogy nem babáról beszélnek, hanem "babó"-ról, nem x hónapos, hanem x hós a gyerek, nem terhesek, hanem pocaklakójuk van, stb. Értelmes emberek nem igy beszélnek, de ha félsz, hogy te is elszokod, akkor szólj a párodnak, hogy ebben az esetben figyelmeztessen.
2010. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/197 anonim ***** válasza:
60%
Jaj, az ilyenektől engem is ráz a hideg! Tudtam, hogy én soha nem fogok így beszélni, meg gügyögni, meg selypegni a babának. Mégis, mióta anya vagyok, gyakran kapom magam azon, hogy többes számban beszélek, most valahogy természetesnek tűnik. Pl. megyünk fürdeni (de csak ő fürdik), vacsizunk (ez a szoptatás). De azért igyekszem odafigyelni, hogy ne így beszéljek, mert tudom, hogy korábban engem is irritált. Habár túlzásba nem szoktam vinni. Olyat nem szoktam mondani, pl. hogy jaj de csinosak vagyunk az új rugdalózóban vagy ma lettünk 1 hónaposak stb.
2010. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/197 anonim ***** válasza:
62%

Mióta terhes vagyok én is használom a többes számot, de nem direkt. Próbálok rá figyelni is, de nem mindig veszem észre. Fúú, és ha megszületik, akkor remélem nem fogok ilyeneket mondani, hogy ma még nem "kakiltunk" stb.

Amúgy gyakran kérdeznek is tőlem többes számban pl.

"Hogy vagytok? Mekkorák vagytok? Stb. " Na meg a "vigyázzatok magatokra!"

2010. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/197 anonim ***** válasza:
82%

Az első válaszolónak igaza van :) Korábban én sem értettem....ma már igen. De szerintem van egy határ, amíg az ilyen "anyukás" dolgok nem túl gázosak. Pl. szerintem az kevésbé rossz, ha valaki azt mondja "babás" mintha azt mondaná, hogy terhes (kivéve ha neki az tényleg teher, nekem a 9 hónap nem volt az).

De vannak dolgok, amiket, anya létemre az én fülem sem bír: tejci, tápi, főzi, mosipor...meg ilyenek :) Persze eddig nem szóltam senkinek érte (ezután sem fogok) én sem bírnám, ha valaki kioktatna milyen stílusban, hogy beszéljek.

2010. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/197 anonim ***** válasza:
67%
Engem is tud néha zavarni. Én nem teszek ilyet. Mivel én nem kakilok be, tehát nem mondom azt hogy bekakilunk, ha csak a gyerek trottyant be... nem is értem hogy lehet többesszámban beszélni. Nekem nem áll rá a szám.
2010. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/197 anonim ***** válasza:
74%
Én is oda szoktam figyelni, hogy ne beszéljek többes számba, mert engem nagyon zavar ha valaki ezt csinálja, tényleg néha olyan idétlenül hangzik. Meg azt se szeretem amikor valaki megkérdezi, hogy szopiztok még? Erre mindig mondom, nem csak a pici szopizik még :)
2010. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/197 anonim ***** válasza:
65%
:-) ez jó kérdés. Én is gyakran így beszélek, de nem direkt és amikor furán néznek rám akkor tudom, hogy már megint többes számba beszéltem. Biztos azért van ez így mert annyit vagyunk a babával.
2010. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/197 anonim ***** válasza:
31%
Nekem tetszik a főzi szó, azt viszont sokszor használom ;-)
2010. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!