Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem van rossz érzésem,...

Csak nekem van rossz érzésem, a TLC "Pöttöm óriások" műsora miatt?

Figyelt kérdés

Néha belenéztem, és nem értem, hogy ilyen emberek miért vállalnak gyereket, mikor valószínű, hogy örökölni fogják a törpe növést. A 3 gyerekből 2 törpe, de az egészséges is örökítheti.


Miért kell az ilyent? Miért nem örökbe fogadnak?



2014. dec. 3. 15:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
És ezt miért pont a válás kategóriába írtad?
2014. dec. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Csak egy kérdés: a törpenövött ember nem jó ember?
2014. dec. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem a Válás kategba raktam, hanem az egyébe.


Nem tudom, miért ide került.

2014. dec. 3. 15:40
 4/22 A kérdező kommentje:

#2: "nem jó ember"


De igen, nem írtam az ellenkezőjét.

2014. dec. 3. 15:40
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

4 gyerekük van és csak 1 örökölte.

Amúgy te is örökítheted a törpeséget akkor is ha te nem vagy az és a felmenőid közt sem voltak meg a párod felmenői közt sem. Recesszív gén. Ebből a filmből amit írsz is kiderült volna számodra ha nézed, hogy egyiküknek sem volt ilyen azelőtt a családjuk csak ők lettek ilyenek. Akkor most senki ne vállaljon többet gyereket hátha törpe lesz???

Mondom, nem kell hogy te az lény, a gén bárkiben benne lehet!

Ja és a törpe gyerekük is szemmel láthatóan boldog gyerekkort tudhat magáénak. Ez nem méret kérdése.

2014. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Aki valamilyen rendellenességgel él, netán nem érzi magát betegnek. Neki az a természetes élete. Így nem is jut eszébe, hogy rosszat tesz azzal, ha ugyanolyan elváltozással élő gyereket fog világra hozni.
2014. dec. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerinted két egészséges ember miért vállal gyereket, ha a gyermek sérülten születhet? (down-kor, törpenövés, autizmus, vakság, süketség, végtaghiány, vagy szimplán oxigénhiány, stb)

Te is születhettél volna sérülten (bár lehet, hogy úgy is születtél), és a te gyermekeid is születhetnek úgy!


Szerinted azok az EGÉSZSÉGES emberek, akik sérült gyermeket hoznak a világra azok úgy csinálnak gyereket, hogy "nah, akkor csináljunk egy beteg gyereket, hogy az os.to.ba emberek (mint te) lenézzék és megvessék őket?"


Valamint azok a sérült emberek, (süket, vak, törpenövésű, rokkant, stb) a kik gyermeket vállalnak azok nem abban reménykednek, hogy az ő gyerekük egészséges lesz?

2014. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Igazából mi közöd hozzá? Valószínúleg te is hordozol valamilyen mutációt, csak éppen nem látod, sőt valszeg recesszív. mégse jut eszedbe genetikai vizsgálatot csinálni szülés előtt. Nem tudom, akkor másnak miért rovod fel, hogy éppen egy másik mutációt hordoz? Az emberket ha jól tudom nem tenyésztik egyelőre, hogy csakis a jó géenekkel rendelkező embereket engedjük szaporodni.
2014. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A TE családodban van bármilyen örökletes betegség? Cukorbetegség, esetleg daganatos elváltozások, gyakrabb a szívprobléma, ez az amaz (minden családnak meg van a maga keresztje). Szóval te is az örökbefogadást tervezed, hogy ne örökítsd tovább? (Megjegyzem, az örökbefogadott gyerekben is benne van a maga genetikai kockázata.) A kérdésednek nincs értelme, ugye tudod?
2014. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#5: Csak belenéztem. AZt nem tudtam, hogy mindketten normál szülőktől születtek, de ha két ilyen embernek születik gyereke, akkor azért erőteljesen lehet számítani, hogy öröklik.


Nem csak 1 örökölte, kettő. De ha egy, akkor is 25%, ami úgy nagyságrendekkel nagyobb az egészséges lakossághoz mérten.

2014. dec. 3. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!