Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik szerint hasznos a tehénte...

Akik szerint hasznos a tehéntej a gyereknek, az mivel bizonyítja?

Figyelt kérdés

Mert a tápszer, tejital kifejezetten korcsoport szerint babáknak készül, a tehéntej ugye nem.

Két tábor van, és én arra vagyok kíváncsi, hogy aki "tápszerellenes", mert az olyan mű izé, az mivel indokolja, hogy a tej jobb választás?



2014. dec. 5. 15:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Tápszert adtam, tejitalt sosem, mert én magam is nagyon szeretem a tejet. Nekem az a természetes, nem a tejital. A tégladobozosat mondjuk nem iszom meg, mert nekem az nem tej. A férjem sem iszik tejet, mert nem szereti, de valahogy neki is természetes volt, hogy tejet kap majd a pici egy éves kora után. Nem okozott nála semmi gondot szerencsére.

Szedünk gyógyszert, ha kell, és homeopátiát is alkalmazunk. Nem vagyunk annyira végletesek, hogy valamit élből elutasította. Nyilván megvannak a számunkra természetes dolgok (tejital helyett tej vagy bébiétel helyett én főzök), de különbözőek vagyunk, mindenki úgy csinálja, ahogy neki megfelel.

2014. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok "tápszerellenes", de nem is gondoltam úgy, hogy három éves korig ilyen-olyan tejitalokkal kellett volna itatnom a gyerekemet, amikor ott van a tej, ami valóban teljesen természetes. Hogy mivel bizonyítom? Semmivel, nem az én feladatom ezt bizonyítani, nem ez a szakterületem. Úgy vagyok vele, hogy gyerekek millióinak jó volt a tej, az enyémnek miért ne lenne? Most 7 éves, és ugyanúgy szereti a tejet, nem is az a fajta, aki ne bírná, mint ahogy a családunkban senki másnak sincs vele baja. Akkor miért itattam volna tejitallal, amikor a rendes, igazi tej a töredékébe kerül?
2014. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Csak most használjuk a tégladobozost itthon. Ha a fiam is kap majd tejet, neki veszünk friss tehéntejet inni.


Akkor átfogalmazom a kérdést: Hasznosabb a tej a gyereknek (friss tehéntej), mint a tejital? Miben?


Mert anyósommal is vita van ezen, miért tejitalt adok, miért nem tejet... (de túlzottan nem érdekel, mit mond)

Nálunk bevált a tejital, szereti is a fiam, (szerencsére meg is tehetjük, hogy megvesszük), akkor miért lenne fontos neki tejet adnom?

2014. dec. 5. 16:52
 14/17 anonim ***** válasza:
Azt adsz a gyerekednek amit akarsz! de szerintem a házitej egeszségesebb mint az ilyen-olyan tejital v tápszer.nagyszüleink, szüleink is tejet ittak kiskorukban, nem lett semmi bajuk!
2014. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A 3-nak igaza van!!!
2014. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2014. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Valóban tejalapú a tápszer is, de teljesen megváltoztatják a tej összetevőit, nem is mindegyik van a tápszerben.

Tehát azért nem ugyanaz.

Mint ahogy a laktózmentes tej is tej, mégis laktózmentes...

2014. dec. 8. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!